kúpa

1974 - 1983

Moderátor: Ludo44

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf I. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Napísať odpoveď
lukino123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.04.2015 15:38

kúpa

Príspevok od používateľa lukino123 »

Ahojte, chcel by som si kúpiť starší Golf I a postupne si ho trochu porobiť (nejaký ten tuning). Chcem sa vás opýtať ako to vyzerá s kúpou týchto vozidiel. Pár inzerátov som videl, ale neviem sa rozhodnúť čo je lepšie. Tiež ma zaujíma čo si mám všímať pri týchto autách čo sa najviac kazí na čom sa najviac odrbáva pri predaji.

za rady vopred ďakujem :)

Používateľov profilový obrázok
Ludo44
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3202
Dátum registrácie: 23.05.2008 21:50
Bydlisko: Martin

Re: kúpa

Príspevok od používateľa Ludo44 »

Moja rada , tieto auta nie su na TUNING .,,,, kup si dvojku a môžeš tuniť kolko chceš,

misobelko
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 25.09.2007 23:32

Re: kúpa

Príspevok od používateľa misobelko »

Hlavne to auto musíš kúpiť s poriadnymi papiermi a slušnou kasňou.
A hlavne si nemysli, že Ťa to víde lacnejšie ako nejaký štvorkový golf.
Je to nadlho, pokiaľ si neni fanatický jedničkár, tak na kúpu tohto auta vo vlastnom záujme radšej zabudni...

lukino123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.04.2015 15:38

Re: kúpa

Príspevok od používateľa lukino123 »

Páčia sa mi tie staršie rady Golfou a skúsenosti nemám nejaké obrovské ale priatelia sú tiež mechanici tak oni mi pomáhajú. Viem že do toho bude treba investovať ale to dáko pôjde. No papiere chcem mať v poriadku určite, lebo ak budem dačo meniť tak nech môžem pracovať s technickým bez problémov. Len nemám dobré skúsenosti s inzerátmi takto na nete, popíšu kadečo a s veľa luďmi sa nedá seriózne jednať... Viete poradiť odkial by sa to dalo zohnať ?

Tornádo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 04.09.2013 20:50
Bydlisko: Ružomberok

Re: kúpa

Príspevok od používateľa Tornádo »

moje papiere tiež prepisoval dáky blázon výkon 60kw a kód motora golf gt :D

Používateľov profilový obrázok
Ludo44
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3202
Dátum registrácie: 23.05.2008 21:50
Bydlisko: Martin

Re: kúpa

Príspevok od používateľa Ludo44 »

Dobra rada :old: aj na internete sa da pozhanať jednotka ale musiš ku každej osobne prisť poriadne popozerať ,skontrolovať čisla , štitky , s techničakom .
Jednotky sa robili od roku 1974 do roku 1983 ine ročniky v papieroch su prestavby ,
Na jednotke do roku 1979 musia biť male zadne ,uzke svetla a mali by mať chromove narazniky po roku 1980 su už velke zadne svetla a plastove narazniky
Hrdzu hladaj hlavne :
--- uchytenie zadnej napravy o karoseriu ( nosnik ) v predu okolo prednych tlmičov , a v zadu v kufri na pravej strane vnutorny blatnik .
ostatne sa da povyvarať
A hlavne potom žiadny tuning , decentne upravy a budeš mať slušne autičko na dlhu dobu :wink:

Tornádo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 04.09.2013 20:50
Bydlisko: Ružomberok

Re: kúpa

Príspevok od používateľa Tornádo »

ja by som ešte pozeral interier v čo najpôvodnejšom stave diery v platách a tapacíroch nepôsobia najkrajšie a nezháňa sa to najlepšie. Jedná sa o vyše 30ročné autá lacné bude zhnité až strach a ja osobne by som sa vyhol šíbru.

Používateľov profilový obrázok
Johny
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2713
Dátum registrácie: 02.10.2007 21:20
Bydlisko: Senica , Tel: 0918 144 033,mail :johny099@orangemail.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: kúpa

Príspevok od používateľa Johny »

No ak kupiš G1 tak musíš dobrý kus dlho hladať , par kusov sa dá najsť ale treba si priplatiť , na tuning zabudi , daj auto do pôvodneho stavu , maximalne ho trochu spusti dole a daj pekné dobové kolesá, ak G1 udržíš v pôvodnom stave jej cena bude stale rásť ale ak ho brutalne natuninguješ tak stratí hodnotu a bude mať len pár fanušikov.
Ak chceš rychle auto na tuning tak si kup G3 VR6

ja osobne by som bral toto : http://volkswagen-golf.autobazar.eu/15i-id3838017.html" onclick="window.open(this.href);return false;
maximalne pôvodný stav a minimum hrdze , síce vyšia cena ale zdravu G1 pod 1000€ aj tak nekupiš .
Skus ho trochu stiahnuť na cene opraviť koroziu vyčistiť ,vylešiť dať techniku do poriadku a máš auto ako cumel a automat je vzacneší ten by som nechal :wink:

lukino123
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 28.04.2015 15:38

Re: kúpa

Príspevok od používateľa lukino123 »

Nie je tam dáko málo najazdených tých km, nechápem že tak staré auto len 66000km? Vyzerá slušne, hlavne interiér...

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf I"