Predné svetlá-popálena kabeláž

1974 - 1983

Moderátor: Ludo44

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf I. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
blaze6666
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2012 00:23
Bydlisko: Kralovský Chlmec

Predné svetlá-popálena kabeláž

Príspevok od používateľa blaze6666 »

Čaute. Mám taký problém,že mi odišlo predné lavé stretávacie svetlo (parkovacie funguje). Skontroloval som žiarovku,je v pohode,svieti. odmeral som zásuvku na tu žiarovku,su tam 3 svorky,stredná bola vadná. Takže som začal hladať chybu okolo poistnej skrinky. Poistky boli v pohode,takže som išiel trochu hlbšie do toho. Rozobral som kompletnu skrinku a nahodou som našiel presne ten kabel,čo patrí k tomu vadnému,čo som odmeral pri tej zasuvke. Celý bol popálený. Prosím Vás o radu,čo to mohlo sposobiť,ako to vyriešiť. V servise mi hovorili,že to treba kompletne prezrieť celu elektriku...jeden stary my hovoril,že si mam len vymeniť tu popalenu svorku a bude to v pohode. takže podla Vás?...vopred vďaka (p.s.: VW Golf mk1 1.5D)

Používateľov profilový obrázok
blaze6666
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2012 00:23
Bydlisko: Kralovský Chlmec

Re: Predné svetlá-popálena kabeláž

Príspevok od používateľa blaze6666 »

Posielam tu este tú popálenú časť zo zadnej časti poistnej skrinky.
Prílohy
pri poistnej skrinke
pri poistnej skrinke

Používateľov profilový obrázok
Ludo44
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3202
Dátum registrácie: 23.05.2008 21:50
Bydlisko: Martin

Re: Predné svetlá-popálena kabeláž

Príspevok od používateľa Ludo44 »

Čo k tomu povedať, to auto už ma čosi za sebou a elektrika tiež, takže sa neni čo čudovať že sa to stalo, stači trochu vlhkosti a ono to pomaličky papa alebo len zle zatlačeny ten konektor a prechodovy odpor už vykona svoje ( možno ak si použival alebo niekdo silnejšie žiarovky ) ,ale bohužial toto sa stava ja som mal presne toto iste na svetlach a na druhom Golfe zase brzdove svetla takto obhoreli. Moja oprava bola ako pišeš vymenil som len ten opaleny konektor v kablovačke a v poistkovej som kolik riadne vyčistil a nastriekal KONTOXOM zatial v pohode aj ked v prvom pripade tiež pri svetlach bol kolik v poistkovel už tak na tom zle že som menil poiskovu skrinku

Používateľov profilový obrázok
blaze6666
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2012 00:23
Bydlisko: Kralovský Chlmec

Re: Predné svetlá-popálena kabeláž

Príspevok od používateľa blaze6666 »

Vďaka za odpoved. Zajtra skusim jeste raz tu poistnu a vymenit ten konektor. Foter je automechanik,takze urcite má nejaký ten donor,z čoho si mozem pozičať ten konektor. Vdaka este raz za radu,napisem,ked to bude hotové ;)

Používateľov profilový obrázok
Ludo44
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3202
Dátum registrácie: 23.05.2008 21:50
Bydlisko: Martin

Re: Predné svetlá-popálena kabeláž

Príspevok od používateľa Ludo44 »

v pohode to zvladneš a autičko bude služiť dalej :wink:

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf I"