Doba žhavenia

1974 - 1983

Moderátor: Ludo44

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf I. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Používateľov profilový obrázok
Ludo44
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3202
Dátum registrácie: 23.05.2008 21:50
Bydlisko: Martin

Re: Doba žhavenia

Príspevok od používateľa Ludo44 »

no skus to pri chladnom motore a to že to trva dlhšie vôbec nevadi

Používateľov profilový obrázok
benci
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 02.01.2009 09:32
Bydlisko: PrešoVWsko

Re: Doba žhavenia

Príspevok od používateľa benci »

Ludo44 napísal:no skus to pri chladnom motore a to že to trva dlhšie vôbec nevadi
skusal som pri chladnom.... ta doba je taka ista cca 13-14 sekund...
0910 63 96 96

Používateľov profilový obrázok
Ludo44
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3202
Dátum registrácie: 23.05.2008 21:50
Bydlisko: Martin

Re: Doba žhavenia

Príspevok od používateľa Ludo44 »

to je v pohode zavisi to od toho relatka a naštartoval ako? v pohode?

Používateľov profilový obrázok
benci
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 02.01.2009 09:32
Bydlisko: PrešoVWsko

Re: Doba žhavenia

Príspevok od používateľa benci »

Ludo44 napísal:to je v pohode zavisi to od toho relatka a naštartoval ako? v pohode?

sem tam sa stane ze chyti na dva tri valce,ale chyti na prve natocenie,jediny problem co som mal tuto zimu ked som bol na chate a v noci bolo asi -18 ,bola ztuhnuta nafta....auto natocilo na prvy krat ale po minute zdochlo tak som to vyriesil tak ze som zohrial vodu a polial nou palivovy filter....potom uz ziadny problem nebol :mrgreen:
0910 63 96 96

Používateľov profilový obrázok
robo-robino
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 31.03.2012 19:07
Bydlisko: Spišské Podhradie

Re: Doba žhavenia

Príspevok od používateľa robo-robino »

Ja som mal na mojom prvom Golfe I 1.5D, po čase prerobené žiavenie na ručné tlačítko(original relé sa pokazilo), a to spínalo externé klasické spínacie relé(50A), čo som upevnil ku autobatérii na bok vnut. blatníka. A nahodil nové rýchložhaviče(Bosch), a samotná doba potom len odhad v zime asi 5-7 sek.,
v lete asi 3-4 sek., ale odskúšal som to najprv len na samotnej baterke ked boli vonku, aby som vydel ako rýchlo sa rozpália-tá špiška žhaviča na žlto. Auto vždy chytilo ,aj ked bolo -20. A samozrejme ako niekto píše nafta musí byť na zimu ak su extra mrazi pripravená v nádrži trocha benzínu ,prípravok na tuhnutie a pod. Aj mne na začiatkoch stuhla nafta -auto chytilo ráno ale po asi 0,5km. zdochlo. Nafta bola ako parafín. Tak som to odstránil a bolo zas OK.

Používateľov profilový obrázok
ricsi257
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 29.12.2011 23:46
Bydlisko: Gbelce SK

Re: Doba žhavenia

Príspevok od používateľa ricsi257 »

Čavte.Mám dieslového golfa už dost dlho mal som najprv 1.5D a teraz mam 1.6D. mal som tiez problém so žhavením.žhavilo mi to velmi dlho okolo 20sekúnd a to stále, bolo jedno či je zima alebo teplo a pritom predtým to žhavilo v lete okolo 5sekúnd a v zime okolo 15 pri studenom motore. hladal som závadu, vimenil som relátko (tú akože riadiacu jednotku ) a žiadna zmena. a nakoniec tam bol prerusený kábel čo ide na tepelné čidlo motora. a na mojom G1 to reguluje čas žhavenia. teraz zhasne kontrolka zase po tých 5sekundách( ale je tam este dožhavenie po spusteni motora okolo 3-4sekúnk az potom sa rozcvaknú kontakty relátka) :) :) :) :) :)
VW Golf MK1 1.6D,,a,, Fiat Tipo 2.0 16V sedicivalvole

Používateľov profilový obrázok
blaze6666
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.12.2012 00:23
Bydlisko: Kralovský Chlmec

Re: Doba žhavenia

Príspevok od používateľa blaze6666 »

Zdravím. Viete mi niekto prosím zohnať chému zapojenia toho žhaviaceho relé? Mám ho tiež zapojenú na tlačidlo,ale ho musím furt vymieňať na novú,lebo tlačidko sa mi normalne roztaví od toho prúdu :D Už ma to zlostí furt vymieňať tlačidká...Viete mi niekto poradiť prosím?

Používateľov profilový obrázok
Johny
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2713
Dátum registrácie: 02.10.2007 21:20
Bydlisko: Senica , Tel: 0918 144 033,mail :johny099@orangemail.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: Doba žhavenia

Príspevok od používateľa Johny »

Nazdar , použivaš tlačitko na priamo a to je chyba , skus to cez silové relé , daj od baterky cez poistku do relé na silovy kontakt a další silový kontakt na žhaviče , cievku ukostri a od poistkovky daj kabel na tlačitko a z tlačitaka na plus cievky relatka , najlepsie je to mať origo v poistkovej skrinke ak máš elektriku Ok

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf I"