zadrete trysky

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

zadrete trysky

Príspevok od používateľa Jerry »

Auto mi zhaslo a uz nenastartovalo. Vypisalo "motor do dilny" a blikala kontrolka zhavenia. Predbezny vysledok zo servisu "zadrete trysky" vraj som mal namiesto nafty, nejaky cierny sajrajt.
Prva otazka, mozu sa naraz zadret vsetky trysky?
Vie tu niekto zohnat diely podstatne lacnejsie? Lebo 100 litrov (v Sk) za material je chore.

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: zadrete trysky

Príspevok od používateľa mobilik »

Mozu sa naraz v pohode, novsie auta su citlive na kvalitu nafty...Ak odyde jedna,RJ zablokuje aj ostatne. Skus niekde pohladat,niekto uz pisal ze vie zohnat... Na ceskom fore na 100% je manik co to zozenie lacnejsie...
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: zadrete trysky

Príspevok od používateľa Jerry »

inak daju sa aj repasovat, pokial nie je v tom vstrekovaci poskodene aj nieco ine (ak je iba tryska zadreta). Cosi som uz zistoval, len nie uplne vsetky typy vedia urobit.

Inak pre vsetkych...

... vyzera to zatial na tie zadrete trysky a to vplyvom paliva. TANKOVAL SOM na byvalej JET na Panonskej ceste v Bratislave. Samozrejme tato znacka s tym uz nema nic spolocneho, lebo teraz je to uz LUKOIL. Chodievam vzdy do uplne prazdnej nadrze, takze vplyv nejakych predchadzajucich tankovani vylucujem, navyse predposledne bolo vo Wolfsthale, co je teda uz vysoko nepravdepodobne, ze by sa taketo nieco mohlo udiat na "rakuske" palivo.
Druhy fakt je, ze som od vtedy pozoroval zvysenu spotrebu.

Inak je to uz 3 tyzdne od tankovania, takze sa nenadejam, ze by som na Slovensku nieco pravne vymohol. Len treba to rozsirit a dat si pozor.

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: zadrete trysky

Príspevok od používateľa Jerry »

mobilik napísal:Mozu sa naraz v pohode, novsie auta su citlive na kvalitu nafty...Ak odyde jedna,RJ zablokuje aj ostatne. Skus niekde pohladat,niekto uz pisal ze vie zohnat... Na ceskom fore na 100% je manik co to zozenie lacnejsie...
no pockaj teraz tomu nie uplne rozumiem. Pises ze mozu sa naraz vsetky zadriet ... a v zapati pises, ze ak odide jedna, RJ zablokuje ostatne. Zablokuje znamena nie zadrie, ale proste odstavi a zhasne motor. Vsak? Cize prave je vysoko nepravdepodobne ze v jednej milisekunde sa zadru vsetky naraz, lebo ked odide jedna zhasina motor.

V servise vravia ze sa mohli aj nie hned ako hned ale postupne, ze som mohol ist chvilu na troch valcoch. Ale to by som asi citil a auto by neslo normalne, nie? A hlavne je to tak, ze teda motor zhasina, ked jedna nejde alebo nezhasina?
Skuste mi niekdo poradit aspon v tejto otazke. Zhasne po strate jedneho valca, ci nezhasne?

Inak moje trysky su Siemens (pošahaný S.), lebo tie sa repasovať nikde na svete nedajú. Dajú sa repasovať len Bosch. Tak som happy a idem zhanat nejake z druhej ruky. Idem dať do inzercie. A hladat. Ale ak niekto viete zohnat alebo mate kontakty, tak sa pls. ozvite. (kod motora BMR).

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: zadrete trysky

Príspevok od používateľa mobilik »

Mohli sa zadriet vsetky,ved pises ze si tam mal maglajz namiesto nafty... Za tie milisekundy ti to nemuselo hned odstavit a vsetky si chliply z blbej nafty. ked sa nahodne jedna pokazy, tak ostatne sa bloknu, ale ked si chlipnu naraz nejaky sajrajt, tak neviem...
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: zadrete trysky

Príspevok od používateľa Jerry »

Tak len aby som to nejako uzavrel, trysky mam nove. Nikdy neuverim, ze sa mi zadreli naraz vsetky 4, ale "budiš", auto funguje, ja sa mozem vozit.
Po mesiaci zhanania tych blbych Siemensov - stroskotali 4 zdroje, ked zistili o aky typ vstrekovacov ide, som stratil trpezlivost a dal to objednat v servise. Na druhy den tam boli a mohlo sa to zmontovat.

Uz si dam pozor kde natankujem a co natankujem a tu je moja otazka:
KDE TANKOVAT?
Vraj Shell a OMV. A ostatne nie? A co napr. Agip, alebo Slovnaft?

A ktoru naftu? Niektore znacky maju akoze normalnu a potom trochu drahsiu (akoze premiovu naftu). Ma vyznam brat tu drahsiu verziu?

Nezabudnite moje posledne - osudne tankovanie bolo Lukoil.

Používateľov profilový obrázok
Shima
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5726
Dátum registrácie: 20.06.2009 10:18
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: zadrete trysky

Príspevok od používateľa Shima »

Jerry napísal:Tak len aby som to nejako uzavrel, trysky mam nove. Nikdy neuverim, ze sa mi zadreli naraz vsetky 4, ale "budiš", auto funguje, ja sa mozem vozit.
Po mesiaci zhanania tych blbych Siemensov - stroskotali 4 zdroje, ked zistili o aky typ vstrekovacov ide, som stratil trpezlivost a dal to objednat v servise. Na druhy den tam boli a mohlo sa to zmontovat.

Uz si dam pozor kde natankujem a co natankujem a tu je moja otazka:
KDE TANKOVAT?
Vraj Shell a OMV. A ostatne nie? A co napr. Agip, alebo Slovnaft?

A ktoru naftu? Niektore znacky maju akoze normalnu a potom trochu drahsiu (akoze premiovu naftu). Ma vyznam brat tu drahsiu verziu?

Nezabudnite moje posledne - osudne tankovanie bolo Lukoil.
Ze vraj najlepsie je tankovat tu premium naftu, ja a moje okolie tankuje iba shell a nikdy nic sa nestalo, kamarat tankuje niekedy aj 300litrov tyzdenne auto ma 5mesiacov a najazdene 27 000km :D, a nikdy nemal problem je to na tebe kde budes tankovat, kolko ludi tolko chuti
Vynikajuce
Wozidlo
_________________
VW Golf IV ALH 333PS 600NM
VW GOLF 7R performance

Používateľov profilový obrázok
junimond
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 388
Dátum registrácie: 26.10.2008 12:27
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: zadrete trysky

Príspevok od používateľa junimond »

sestra na 81kW TDi mavala problemy ked tankovala normalnu naftu na OMV, ked natankovala tu lepsiu, tak to prestalo..

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: zadrete trysky

Príspevok od používateľa Jerry »

Shima napísal:Ze vraj najlepsie je tankovat tu premium naftu, ja a moje okolie tankuje iba shell a nikdy nic sa nestalo, kamarat tankuje niekedy aj 300litrov tyzdenne auto ma 5mesiacov a najazdene 27 000km :D, a nikdy nemal problem je to na tebe kde budes tankovat, kolko ludi tolko chuti
O.K. uz som trochu informácii o nafte načerpal a našiel som aj tento test (tuším tu na fóre bol link)
http://auto.idnes.cz/test-drazsi-nafty- ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;
kde testovali naftu na ceskych cerpačkách a zistili napr. ze V-Power diesel sa absolutne nicim nelisil od obycajnej nafty. Ked natankovali to iste za hranicou, na nemeckej Shellke, tak uz to bol ten V-Power Diesel, s tymi vlastnostami, ktore sa deklaruju.

Takze je zase otazka ako je to s premiovymi naftami u nas na Slovensku. Mam len taky slaby (ničím nepodložený) pocit, ze treba ist natankovat do rakuska. Lenze kde je najblizsia znackova pumpa s premiovou naftou?
Dnes som bol v Hainburgu, su tam 3 pumpy (Jet, Esso a este jedna asi lokalna znacka). Po ceste vo Wolfsthale je este jedna pumpa. Ani na jednej som nevidel premiovu naftu. Vzdy iba jedna - obycajna.

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: zadrete trysky

Príspevok od používateľa lopo1 »

mam pocit ze smerom na pandorf je Shellka

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"