Zaujimavo sa rozbilo celne sklo Golf IV

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Používateľov profilový obrázok
JanoXXL
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 26.09.2007 13:27
Bydlisko: Bratislava

Zaujimavo sa rozbilo celne sklo Golf IV

Príspevok od používateľa JanoXXL »

Ahojte,

dnes rano som nastartoval auto a po 10 sekundach mi prasklo celne sklo a to som este stal na mieste. Na skle som nemal ziadne ulomky, proste ciste pekne sklo. Podla typu prasknutia usudzujem ze to nehoda nebola. Okolo auta v tom momente neslo ziadne ine. Je mozne ze by mohlo sklo prasknut takmer hned po nastartovani? Auto burane nie je. Napadlo ma ze by sklo mohlo byt zle ulozene, ale to by mi skor prasklo pri prejazde nejakou jamou. Podla fotiek sa mi zda ako keby na sklo padol nejaky predmet z hora. Ide o Golf IV.
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Návod pre správne používanie fóra nájdete tu: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=33&t=620

Používateľov profilový obrázok
maco4
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2348
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:34
Bydlisko: Lipt.Mikuláš

Re: Zaujimavo sa rozbilo celne sklo Golf IV

Príspevok od používateľa maco4 »

Podla mňa je to úder npr.tenisovej lopťičky alebo ineho podobného predmetu,lebo úlomky sú vnutry na pristrojdoske. Ja som mal na skle jamku ako špenlíková hlavička a po mesiaci prasklo cca 1 meter,horšie je že mám daždový senzor a heliove sklo.Cena ma skoro "vyvráťila" :shock:
Passat B 8.5-2 TDI variant + Golf 7.5-2.0 TDI variant + Golf 7 TSI + VW Sharan
/ ex-GOLF IV + ex-Passat B7-2,0 TDI variant /

/ heslo; Nekupuj nové pokiaľ sa nepresvedčíš že sa to nedá opraviť !!! /

Používateľov profilový obrázok
JanoXXL
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 26.09.2007 13:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimavo sa rozbilo celne sklo Golf IV

Príspevok od používateľa JanoXXL »

Snad sa to bude dat nejako spravit cez poistnu udalost. Fasa vikend...
Návod pre správne používanie fóra nájdete tu: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=33&t=620

Používateľov profilový obrázok
maco4
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2348
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:34
Bydlisko: Lipt.Mikuláš

Re: Zaujimavo sa rozbilo celne sklo Golf IV

Príspevok od používateľa maco4 »

Daj si namontovať originalku lebo na trhu sú polské ktoré su nekvalitné.Tie novšie su na vrchu zo slnečnim,tmavim pasikom.Pozeram že maš model okolo 98-99 r.v.tam sa montovli biele celé.Alebo na vrchu zatmavovacie héliové,to ti asi poisťovňa nepreplatí lebo na to treba pripoistenie.
Passat B 8.5-2 TDI variant + Golf 7.5-2.0 TDI variant + Golf 7 TSI + VW Sharan
/ ex-GOLF IV + ex-Passat B7-2,0 TDI variant /

/ heslo; Nekupuj nové pokiaľ sa nepresvedčíš že sa to nedá opraviť !!! /

Používateľov profilový obrázok
JanoXXL
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 26.09.2007 13:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimavo sa rozbilo celne sklo Golf IV

Príspevok od používateľa JanoXXL »

Skusim spravit poistnu udalost. Proste mi vletel kamienok do cesty a takto vymahat nahradu. Pojdem na nejake stavenisko kde nie su dobre upravene cesty a kamienok som hned chytil na celne sklo. Nabuduce si dam zvlast pripoistit celne sklo ku zakonnej poistke.
Návod pre správne používanie fóra nájdete tu: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=33&t=620

Používateľov profilový obrázok
Johny
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2713
Dátum registrácie: 02.10.2007 21:20
Bydlisko: Senica , Tel: 0918 144 033,mail :johny099@orangemail.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaujimavo sa rozbilo celne sklo Golf IV

Príspevok od používateľa Johny »

Tak toto nieje len taka prasklina ale niekto ti to rozbil kameňom alebo odkiasi dopasol kameň , podla toho čo vidím ako je to vysypané na palubovke tak to musela byť šupa. najlepšie nájsť kamoša čo ti to natiahne na svoju poistku , ak máš havarijné poistenie tak sa to dá ako keď ti niečo padlo na sklo , konár a pod, prajem ti štastné doriešenie problemu

Používateľov profilový obrázok
JanoXXL
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 26.09.2007 13:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimavo sa rozbilo celne sklo Golf IV

Príspevok od používateľa JanoXXL »

Dnes som bol na vymenu celneho skla. Namontovali mi celne sklo znacky Guardian. Ci je to znackove a hlavne kvalitne celne sklo povedat neviem. Dalo sa s nimi dohodnut, aby som mal vhrch skla s pasikom ciernej farby. Vymena s pracou ma stala rovnych 10800 skk. Este ze mi to poistovna preplati pokial vinnik nahlasi skodu :| . Snad to nie je nejake polske sklo...

A este nieco. Po vymene skla mi drnci stlpik pri vodicovi presne ako sa zahyba sklo. Mam na mysli lavy horny hor stlpika. Neviete ako sa da demontovat? Zacina mi to liest na nervy. Ked som mal stare sklo, bol klud.
Návod pre správne používanie fóra nájdete tu: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=33&t=620

Používateľov profilový obrázok
MattN
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 04.12.2007 14:16
Bydlisko: Humenné
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaujimavo sa rozbilo celne sklo Golf IV

Príspevok od používateľa MattN »

JanoXXL napísal:Dnes som bol na vymenu celneho skla. Namontovali mi celne sklo znacky Guardian. Ci je to znackove a hlavne kvalitne celne sklo povedat neviem. Dalo sa s nimi dohodnut, aby som mal vhrch skla s pasikom ciernej farby. Vymena s pracou ma stala rovnych 10800 skk. Este ze mi to poistovna preplati pokial vinnik nahlasi skodu :| . Snad to nie je nejake polske sklo...

A este nieco. Po vymene skla mi drnci stlpik pri vodicovi presne ako sa zahyba sklo. Mam na mysli lavy horny hor stlpika. Neviete ako sa da demontovat? Zacina mi to liest na nervy. Ked som mal stare sklo, bol klud.
pokial viem, mal by byt len na sponkach, ale na isto ti to neviem povedat, musel by som vidiet... ak si neporadis, skus nafotit ale mozno tu bude mat niekto vacsie skusenosti so IV golfom. skusal si nanho pritlacit, ci nie je niekde len uvolneny? mozno tam mechanikom spadla srubka, v tom pripade to musis dat dole.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
JanoXXL
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 26.09.2007 13:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Zaujimavo sa rozbilo celne sklo Golf IV

Príspevok od používateľa JanoXXL »

Ano zatlacene casti su podla mna dobre. Preco drnci som dnes riesil 30 minut a na nic som neprisiel. Neviem ako sa da stlpik rozobrat a bol by som nerad ak by som nieco ulomil. Snd uz ma niekto s tym skusenosti.
Návod pre správne používanie fóra nájdete tu: http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=33&t=620

Používateľov profilový obrázok
funjaro
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1587
Dátum registrácie: 14.02.2008 18:57
Bydlisko: *SVW*
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaujimavo sa rozbilo celne sklo Golf IV

Príspevok od používateľa funjaro »

Nie som si istý, ale asi treba len ťahať.
BlackBus

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"