Golf plus neštartuje

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
20erika07
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:05

Golf plus neštartuje

Príspevok od používateľa 20erika07 »

Zdravím, nemá niekto skúsenosť?
Mam golf plus 1,9tdi r.v.2005 ,
Minuly rok sa mi asi 2x stalo ze nechcelo auto nastartovat, a od zaciatku tohto roka to robi 1-2x do tyzdna a vzdy pri tom ostane svietit kontrolka ESP. Bolo na diagnostike a ta ukazala nieco ako prerusovany kontakt s riadiacou jednotkou ( okrem inych mensich chyb).
Bolo v servise a tam sa zistilo ze som mala uplne povoleny starter, jedna srobka ze uz aj chybala. Tak sme to nechali tak ze to bolo asi tym. Auto pekne startovalo mesiac a mam to znova. Nechapem ze raz startuje a raz nie. Tocit toci ale nechyti.
Mohli by to byt nejake snimace korozia alebo co? Na co vsetko by sa mal mechanik pozriet? Nech som aj ja v obraze, buduci tyzden ide znova do servisu na vymenu homoklbov tak by som aj toto znova dala kuknut.
Dakujem za kazdy postreh, koment :-)

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Golf plus neštartuje

Príspevok od používateľa frflos »

...ak bol povoleny starter, tak mohol dostat na rypak tym, ze ho krizilo a preto teraz nestartuje lebo nema dostatocne otacky. Nie je dobre mat mechanika, ktoremu musis zistovat a hovorit kde ma hladat chybu. Zmen mechanika. Ale ako prve by som sa zameral podla opisu co si dala na ten starter
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

20erika07
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:05

Re: Golf plus neštartuje

Príspevok od používateľa 20erika07 »

Starter bol 2x kontrolovany,nebolo treba na nom nic opravovat, teoreticky by mal byt ok, skor sa mechanik priklanal ze by mohlo ist o spinacku.
Nechcem o tom vediet zato ze by som mu musela hovorit co ma robit, ale je lepsie poznat ine skusenosti, byt v obraze, nepoznat to len z jednej (jeho) strany.
Rada by som si precitala realne podobne skusenosti, dozvediet sa viac o konkretnom probleme od ludi co uz mali taky problem :-)

20erika07
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:05

Re: Golf plus neštartuje

Príspevok od používateľa 20erika07 »

Dnes rano ani bohovi nastartovat, ani nemordujem starter ked vidim ze ostala svietit kontrolka ESP. Skusila som o hodinu,otocila klucom, kontrolka svietila ale nechtiac som kluc otocila na start, ze sa kusok dostal do tocenia, nasledne som vypla a vybrala kluc a ked som znova isla nastartovat, uz sa zase dalo, kontrolka zhasla. Toto robi, ze blbne len niekedy, nie stale a kazdy den.
Iní chlapi mi zas hovoria , ked ukazuje diagnostika ze prerusovany kontakt s RJ, ze budu urcite snimace skorodovane . Tych snimacov je tam asi dost.
Inak som mala cez zimu aj potkany pod kapotou, same žradlo si tam nosili, rozhryzli mi tapacir, mohlo by byt ze len nacali nejaky kabel co s tym suvisi a preto len sem tam blbne ak neni poruseny celkom. Bohvie, celkom ma ale zaujima ake moznosti zavady existuju s tymto mojim problemom

20erika07
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:05

Re: Golf plus neštartuje

Príspevok od používateľa 20erika07 »

A inak ked startuje tak startuje pekne na šupu

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"