4motion trhnutie pri rozbehu 1.6 tdi golf VI CAYC

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

4motion trhnutie pri rozbehu 1.6 tdi golf VI CAYC

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Ahojte klubaci. Neviem si rady, ale keby len ja, ale ani mechanici v autorizaku ci neautorizaku. Problem: sadnem, startnem(samozrejme bez problemov, ved nove vstreky aj cerpadlo, filter a vypucovana palivova sustava za "smiesnych" 1800 evri), zaradim jednotku, vytocim kolesa(je jedno na ktoru ktoru stranu, pohnem sa , zaradim dvojku a ked pustim spojku auto ako keby pribrzdilo resp citit take skubnutie ako keby zadok pribrzdil. Ak necham pri rozbehu kolesa rovno, tak sa nic nedeje. Mam 6 kvalt, variant, 1.6 tdi 77 kw, r.v. 1/12, 162000km. Mechanici vadu spozorovali ale tvrdia ze to je "surovost" ci "neohrabanost" 4 motion. Popravde neviem co si o tom mysliet ale fakt je ze mi to uz pekne lezie na nervy a neviem co s tym. Olej v haldexe bol memeny pravidelne, pred 2000km bol memeny antivibracny kotuc. Naozaj tomu nerozumiem. Ci to sposobuje nerovnomerny prenos krutiaceho momentu na diferak zadnej napravy a ak ano, preco? Potreboval by som info od niekoho kto sa s tym stretol popripade ma 4 motion manual podobny rocnik ako ja, ci mu to robi tiez.

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: 4motion trhnutie pri rozbehu 1.6 tdi golf VI CAYC

Príspevok od používateľa truli »

Panom mechanikom povedz ak to nerobily ze ti treba dat na zdvihak a roztocit komplet vysokou rychlostou vsetky kolesa ci poloosi su v poriadku za dalsie pozriet kazdy snimac abs za jazdy ake otacky pocita a za dalsie aj ked si myslim ze to nebude odpojit haldex cerpadlo ci to bude robit daj potom vediet. Posledne ked som riesil by som pol auta vymenil bola to poloos zadna lava plus krive kolesa komplet
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: 4motion trhnutie pri rozbehu 1.6 tdi golf VI CAYC

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Dakujem za info. Zajtra ide auto do servisu tak chlapcom pripomeniem na co sa treba zamerat. Je to mimo tuto temu ale horsie je ze dva dni po vymene vstrekov a cerpadla mi auto zacalo ist nekludne. Pri studenom motore cuka. Spotreba sa vysprhala temer ku 7,5 L. (Klimu nemavam zapnutu) proste cele zle. Vstreky boli vymenene, cela palivova sustava vycistena, nove cerpadlo. Tak ja tomu uz fakt nerozumiem. Zajtra ide auto do servisu pozru vstreky popripade PDF regeneracia, ale viac toho od nich necakam. Egr bolo menene pred rokom, takisto aj turbo. Obe veci v ramci zaruky dieselgate. Teraz vstreky cerpadlo kvoli pilinam v pal systeme a este aj to sproste trhnutie pri rozbehu. Akoze fakt mam plne zuby toho a najhorsie je ze o tyzden ideme rodinka na dofcu do CHR. Uz teraz mam rit stiahnutu ci to auto vydrzi. Uz raz sa mi auto posr.lo v chorvatsku. Aj ked ine ako mam teraz. Viac uz to nechcem zazit.

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: 4motion trhnutie pri rozbehu 1.6 tdi golf VI CAYC

Príspevok od používateľa truli »

Z kadial si? Moja rada znie pozic si od rodiny auto radcsej ale sklbanie mozu kludne vstreky a za dalsie ak. Egr neslo original moze mat to za nasledok tiez
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: 4motion trhnutie pri rozbehu 1.6 tdi golf VI CAYC

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Som z Popradu. Uvidim ako dopadne zajtra kontrola a nastavenie vstrekov. Seriozne zvazujem moznost pozicat si auto na dovolenku. Vstreky boli uplne nove a originaly. Porovnavali sme ich v autorizovanom servise i ich originalmi. Nove vstreky su dnu cca 2 tyzdne ale nedam ruku do ohna ze to nemozu sposobovat oni. Na nemeckych forach sa fakt spusta ludi stazuje na to ze odkedy im bol prehraty software kvoli dieselgate tak motory nefunguju ako pred tym. Spusta ludi ma ten isty problem co ja. Ty si odkial? Stale mi ostava zopar dni. Ak to zajtr nedaju dokopy tak by som pribehol ku Tebe, nech sa na to konecne pozrie niekto co toku rozumie a nejde len podla "skoleni" proste tazko nakst mechanika co aj rozmysla nad pricinami a neodstranuje len dosledky.

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: 4motion trhnutie pri rozbehu 1.6 tdi golf VI CAYC

Príspevok od používateľa truli »

Ja som z BB ale mne sa aj tak zda ze mas vysoku spotrebu 2.8. som späť takže ale ked to robili v autorizaku tak to aj nakodovali hadam alebo stat sa moze ze novy vstrek je KO. Znamemu co robil jemu klesla spotreba rapidne kedze mal uplne v haji a regenaraciu mu uz tak nerobi casto ako pred tym a diferecny tlak dpf ma uplne v norme a to mal cez 230000. Inac myslim ze v zvolavacke menia aj vstreky ked si po dieselgate maju urcite podmienky ak sa nemylim
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: 4motion trhnutie pri rozbehu 1.6 tdi golf VI CAYC

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Ano nakodovali ich, a ako pisem dva dni mi spotreba nevysla nad 6 L a to som jazdil iba mesto. Ja odchadzam 5teho cize stale ostavaju 2 dni od Tvojho navratu ak sa im zajtra v autorizaku nepodari nieco vykuzlit :) za nove vstreky tiez nedam ruku do ohna ale predpokladam ze boli odskusane ked vysli z linky a teda je mozne ze z nejakeho dovodu po zamontovani a nakodovani ich nieco poskodilo. Teda ak budu vstreky na vine. Potom ostava zistit co to bolo, ci nahodou neblne elektronika v aute. Uz som cital ze aj kabelaz moze byt vadna ale pricin moze byt niekolko a na to aby som skusal vyradovacim sposobom co to je mi neostava cas a prasule uz vobec. Preto hladam mechanika a nie "menica" nahradnych dielov. Podla infa z autorizaku menili pri zvolavacke software a mali aj vstreky ale ked boli vstreky OK tak to nechali tak. Co bol zrejme aj moj pripad. Auto nemam od nova ale je dovezene z nemecka, sice s temer kompletnou historiou ale aj tak ani bih nevie co bolo mimo zanamov robene...

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: 4motion trhnutie pri rozbehu 1.6 tdi golf VI CAYC

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Tak, auto je zo servisu doma. Vraj boli "rozhodene" vstreky a trebalo ich nastavit resp. upravit davky. Skontrolovali DPF. bol na 50% zaneseny. Spustili regeneraciu. Odhadom by vraj mal vydrzat este nejakych 40tis km. Cize vyteseny beriem auto zo servisu ked sa pytam mechanika ci to uz bude ok. A na to mi mechanik povedal ze tazko povedat. Ze kludne moze po 500km opat nastat rovnaka situacia so vstrekmi ze sa "rozhodia". Pytam sa ho ze ako je to mozne? Iba pokrcil plecami. Takze moc mi to na dovere v auto nepridalo. Auto som startol a ukazovalo 13.2L spotrebu od startu. Beriem ked stalo na dvore a regenerovali DPF a nastavovali vstreky. Spravil som cca 35 km po meste a spotreba zisla na 6,6. Nechcem byt skrblik ale aj tak sa mi to zda dost. Jednemu ale nerozumiem, pri rozbehu vyskoci okamzita spotreba aj na 49,99 L co trva tak sekundu, potom dvojka, trojka, vsetko skace medzi 12-25L a vsetko tak 2-3 sekundy a potom mi uz ukazuje od 3,8-4,5L, lenze spotreba po rozbehu vzrastie nad 7,8L ale dolu sa nej velmi nechce. Resp na jeden rozbeh zo semaforov na 50km/h potrebujem ist cca 5 min 50tkou, aby spotreba klesala ku 6,8. Ja len ze sa mi zda obrovsky nepomer, ze na to, aby spotreba klesala potrebujem ist niekolko min ustalenou rychlostou, ale na to, aby vzrastla staci zopar sekund z jednotky po stvorku. Nejde mi to nejak do hlavy. Ale asi je to tak ok.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: 4motion trhnutie pri rozbehu 1.6 tdi golf VI CAYC

Príspevok od používateľa frflos »

...vsetko zalezi ako moc stlacas plynovy pedal. Kilometer do kopca = 5 km (aj viac) z kopca aby si sa dostal na normal. 50% zaplnenie je co, 35gr alebo 85ml? Pretoze zaplnenie dpf sa nerata na percenta
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Donpeppone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 06.06.2019 22:46

Re: 4motion trhnutie pri rozbehu 1.6 tdi golf VI CAYC

Príspevok od používateľa Donpeppone »

Prave ze tu spotrebu mam odsledovanu na rovinke a nemam vo zvyku davat tomu pri rozbehoch plny kotol. Tych 50% bolo 35 gr. Len neviem kolko ostalo po regeneracii. To mi uz mechanik nepovedal a ja som sa zabudol opytat. Moja chyba. Ale 0 tam isto nebola lebo po predposlednej regeneracii bolo 5,8 gr.

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"