hlava valcov 2.0 tdi CR 125kW CBBB

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
mr.majky
Vodič
Vodič
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.01.2009 19:18
Bydlisko: Bardejov

hlava valcov 2.0 tdi CR 125kW CBBB

Príspevok od používateľa mr.majky »

Ahoj chlapy, pred nedavnom mi povolilo tesnenie pod hlavou, po premerani sa zistilo že bola riadne skryvena (zdeformovana)tak sa prebrusila. auto malo 190 000 km, km su poctive len zachadzanie s autom mi nebolo jasne keďže som ho kupil použivane. Po oprave hlavy cca po nabehani 10 000 km mi zase začalo stracať vodu. Zistilo sa že hlava praskla, takže povolenie tesnenia asi bola len predzvesť že hlava bola KO.
Mate s tym niekto skusenosti u CR motoroch ? hlavne pri tom vykonnejšom, môže tomu pomôcť aj chip ktory som daval kvôli tomu že tam bola v nemecku spravena uprava Dieseltage ? radšej to dať na pôvodny vykon ? Počul som že vykonejšia verzia 125 kW ma rovnaku hlavu ako 103 kw, a teda hlava nema prispôsobene chladenie pre taky vykon a praska lebo sa prehrieva, tym padom zvyšenie vykonu tomu ešte dopomaha, je to pravda ?
Alebo je niečo v motore čo môže spôsobovať že hlava takto za sebou vypovedala (blok ? - je rovny, nejake tlaky? alebo ine?) a musim riešiť niečo ine alebo stačí vymeniť hlavu a jazdiť ďalej s tým, že ja už s ním zachádzam ľudskejšie ako pravdepodobne predchádzajúci majiteľ takže s novou hlavou (možno použitou) vydrží normalne.

Ďalšia vec, nenájde sa tu niekto kto má v ponuke alebo niekoho pozná kto rozpredava tieto motory (overeny zdroj) a vedel by mi predať hlavu, najlepšie so znamou historiou a malo km.

Ďakujem

Používateľov profilový obrázok
mr.majky
Vodič
Vodič
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.01.2009 19:18
Bydlisko: Bardejov

Re: hlava valcov 2.0 tdi CR 125kW CBBB

Príspevok od používateľa mr.majky »

pozna niekto firmu AMC, ma s nou skusenosti ? vyrabaju hlavy valcov a rozmyslam ci by som nekupil od nich ako nahradu,

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"