Velký a malý tech. průkaz SK

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

vejniik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.04.2018 07:30

Velký a malý tech. průkaz SK

Príspevok od používateľa vejniik »

Zdravím,

Po zesnulém otci mé ženy nám na Slovensku zůstalo auto (vw touran 2003) a chtěli bychom ho dovést a užívat v ČR na SK značkách. Ale máme problém, našli jsme jen "velký" TP a dozvěděl jsem se od tchýně (otce bývalé ženy), že na Slovensku byli jen velké TP a malé nebyli ... co je na tom pravdy, máme řešit malý TP nebo to mohu po vlastní ose dovést do ČR? Nechce se mi to zatím řešit úředně, auto je napsané na firmu a nově zaplacená pojistka tak ji necháme doběhnout a pak si to žena přehlásí na sebe.

Nevím zda jste mě pochopily, popřípadě upřesním.

Ve zkratce: Jde nám o to zda máme řešit malý TP, když v době registrace vozidla nejspíše malé TP nebyli. (Nevím co je na tom pravdy a zdá se mi to divné tak se ptám a prosím o radu.)

Díky,

Krásný zbytek víkendu.

Vlado 14
Profík
Profík
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: 29.09.2011 21:53
Bydlisko: MY

Re: Velký a malý tech. průkaz SK

Príspevok od používateľa Vlado 14 »

maly by mal byt

vejniik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.04.2018 07:30

Re: Velký a malý tech. průkaz SK

Príspevok od používateľa vejniik »

Díky, já si říkal že je to blbost že by malej nebyl. Tchýně se pokoušela být chytrá, ale logicky mi to nedalo. Tak díky, budeme muset asi přes firmu požádat o vystavení nového nevíte kolik stojí? U nás v ČR vystavené nového stojí 100Kč(4eura).

Díky moc

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Velký a malý tech. průkaz SK

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

:wink: Maly TP sa jeden cas nevydaval, bol len velky formatu A4 poskladany v plastovom obale. Tie male plastove TP vo formate kreditky sa zacali vydavat az po tom.
Takze ak sem das foto prvej strany kde je statny znak a cislo TP tak ti poviem ci mas mat k tomu aj maly TP, alebo je to z obdobia kedy sa male TP nevydavali (a teda nepotrebujes nic vybavovat)
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

vejniik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.04.2018 07:30

Re: Velký a malý tech. průkaz SK

Príspevok od používateľa vejniik »

jaroslav158 napísal::wink: Maly TP sa jeden cas nevydaval, bol len velky formatu A4 poskladany v plastovom obale. Tie male plastove TP vo formate kreditky sa zacali vydavat az po tom.
Takze ak sem das foto prvej strany kde je statny znak a cislo TP tak ti poviem ci mas mat k tomu aj maly TP, alebo je to z obdobia kedy sa male TP nevydavali (a teda nepotrebujes nic vybavovat)
No foto bohužel neposkytnu, ale je to velký poskládaný jak popisuješ. Vyfocenou mám jen jednu stranu s VIN číslem, ale na minv.sk ( http://www.minv.sk/?vzory-dokladov-evidencia-vozidiel ) jsem našel vzory Evidenčních dokladů, a mělo by to být "Osvedčenie o Evidencii - Vydávané od 01.03.2005 do 1.6.2010" Obrázok
nebo aspoň tak si to vybavuji, fotku bych získat dokázal, ale asi někdy v týdnu.

Takže tchýni jsem možná předčasně ukřivdil. =) Tchán ho vozil ten velký v autě, ale nikdy jsem se ho neptal proč ho vozí, kdybych se optal tak by mi to řekl a nezkoumal bych to teď jak blbej. U nás v ČR kdybych vozil velký TP tak mi dají strážníci ještě pokutu.

Juzepee
Vodič
Vodič
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 09.10.2011 11:40
Bydlisko: Michalovce

Re: Velký a malý tech. průkaz SK

Príspevok od používateľa Juzepee »

ked mas taky ako na obrazku tak maly nikdy nemal

vejniik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.04.2018 07:30

Re: Velký a malý tech. průkaz SK

Príspevok od používateľa vejniik »

A tak když neměl tak ani nemusí mít do té doby než se to přepíše? =)

Juzepee
Vodič
Vodič
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 09.10.2011 11:40
Bydlisko: Michalovce

Re: Velký a malý tech. průkaz SK

Príspevok od používateľa Juzepee »

Nie nemusis

vejniik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.04.2018 07:30

Re: Velký a malý tech. průkaz SK

Príspevok od používateľa vejniik »

Tak já jsem se už do toho tak zamotal že jsem z toho jelen =D Toto je zadní strana podle ní to asi nikdo nepoznáte že. http://screenshot.cz/7USR5" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Velký a malý tech. průkaz SK

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Podla tej zadnej strany to spoznat nejde. Ale ak mas na prvej strane napisane "Osvedcenie o evidencii" tak maly TP k tomu nikdy nebol a ani ho nepotrebujes. Ak mas na prvej strane napisane"Osvedcenie o evidencii - cast II. " tak bol k tomu aj maly tp ( cast I. ) to je vsetko.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"