Sporadický samovoľný reset palubného PC

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
histspeed
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.04.2018 09:32

Sporadický samovoľný reset palubného PC

Príspevok od používateľa histspeed »

Dobrý deň, chcem sa spýtať či niekto nemal podobný problém. Jedná sa o VW Tiguan 2,0TDI 4motion r.v. 2009 ešte s tým prvým displejom. Ide o to že občas sa mi vyskytne sporadický reset palubného PC t.j. vynuluje sa denné počítadlo (trip) aj dlhodobé aj krátkodobé teda 1 aj 2 a všetky tie údaje ktoré sú tam. Robí to veľmi zriedka a len pri štartovaní, keď počuť také cvaknutie (niekde pod volantom vľavo v palubovke) motor naskočí bez problémov ako vždy, ale počítadlá sú zresetované a chvíľku svietia oranžové kontrolky (servo, kontr. tlak pneu, ESP tuším) tie po pár sekundách zhasnú. Zaujímavé je, že čas na displeji zostáva nezmenený. Začalo mi to paradoxne robiť po výmene batérie minulú zimu dal som tam Vartu silver dynamic ( http://www.autobaterie24.sk/autobaterie" onclick="window.open(this.href);return false; ... v-77ah-e44 ), pred tým tam bola o dosť slabšia batéria asi 66ah ale fungovala ešte ako tak, lebo auto štartovalo naozaj na škrtnutie. A potom začali tie resety sporadické tak som pár krát prečistil kontakty a bol kľud a po pár mesiacoch zase to isté a tak dookola. Je to fakt sporadické tak cca raz za 1-3 mesiace. Nestretol sa s tým problémom niekto ??? Vopred ďakujem za vaše prípadné rady a odpovede.

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Sporadický samovoľný reset palubného PC

Príspevok od používateľa janosik93 »

nejazdiš vela kratkych tras?
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

histspeed
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17.04.2018 09:32

Re: Sporadický samovoľný reset palubného PC

Príspevok od používateľa histspeed »

Jazdím zhruba tak 50/50. Bol som s tým v servise urobili všetky tie diagnostiky a kontroly aj test batérie a tá je vraj zrelá na výmenu... 8O 1 rok možno 1,5 roka stará Varta 77Ah.. Kupoval som ju cez internet, lebo bola na ňu akcia a stála tuším okolo 80Eur inak stojí všade dobre cez 100Eur, aj mi bola podozrivá tá cena :D ..No nič zatiaľ auto jazdí budem musieť kúpiť novú a najlepšie v Kamennom obchode, lebo posielať niekam na reklamáciu 20Kg baterku si nejako neviem predstaviť...Kašlem na to kúpim novú v normálnom obchode. Len momentálne netuším akú značku kúpiť...Aj jeden žhavič mi zistili že je v háji..Mám vymeniť všetky alebo len ten zlý ??? A čo tam dať ?

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Sporadický samovoľný reset palubného PC

Príspevok od používateľa janosik93 »

kup si JZW akumulator v origo VW. určite ti vydrží . no ešte by som kontroloval kludový odber auta, či tam niečo neblbne
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"