Vybijanie baterie - vadny alternator?

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
elmer
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 02.08.2013 10:38
Bydlisko: PD

Vybijanie baterie - vadny alternator?

Príspevok od používateľa elmer »

Zdravim,
rad by som vas poziadal o rady. Mam Passata B5 (99) 1.9TDI s repasovanym alternatorom (novy bosh regulator) avsak (az po 1.5 roku) som dosiel na to ze mi alternator robi odbez z baterie v klude. Najprv to robilo velmi nepravidelne ale v poslednej dobe uz do mrtva baterie. Alternator mi merali ked som kupoval baterie, a dobija velmi slusne (14V).

Skusal som merat, v klude odbera 450mA, ak odpojim napajanie (ten hruby kabel) z alternatoru tak klesne na klasickych 50mA. Navyse ked je zapojeny robi to taky zvuk jak trafo. Tak isto ak odpojim konektor ktory ide do napetovej regulacie tak taktie prestane.
Navyse medzi anodou (+) alternatora a kostrou som nameral odpor cc 60 kohm, co mi pride divne.

Rad by som rady jak by sa dal vylucit alebo potrvdit ten alternator (teda asi ho pojdem na isto reklamovat, ale aby som aspon o tom daco vedel). Neviem jak funguje ta regulacia pripadne ci nemoze byt problem aj niekde inde - meral som ten kabel co ide do regulacie v klude a bolo tam 1.5V (co mi prislo divne), avsak vobec neviem k comu ten konektor sluzi.

Vopred dakujem za rady, pripadne lepsie usmernenie.

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Vybijanie baterie - vadny alternator?

Príspevok od používateľa janosik93 »

kludne to može rebiť komfortna jednotka, či niektora dverova jednotka . treba merať a postupne odpajať
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"