tankovanie PHM

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
Jurus
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.10.2017 14:48

tankovanie PHM

Príspevok od používateľa Jurus »

Vlastním VW TIGUAN 1.9 TDI, r.v. 2015. Mám najazdených cca 60.000 km. Môj problém spočíva v tom, že pri tankovaní paliva mi vypína pištoľ. Prvý krát som to zistil pri tankovaní, keď som začal tankovať a z hrdla nádrže sa mi vyvalila nafta von. Potom som chcel pokračovať v tankovaní, ale stále sa to opakovalo. Teraz keď tankujem, musím len tak cvrkať do nádrže a plnú natankujem asi po 20-tich opatrných stlačeniach. Má s týmto niekto skúsenosti ? V čom môže byť problém. Už som s tým bol aj v servise a tam mi technik povedal, že by sa mohlo jednať o zapchatie odvetrávacieho potrubia nejakým pavúčikom. Pozeral som to na nete a fakt je nejaký pavúčik, ktorého lákajú výpary s palív, vraj tzv. plynový pavúčik. Nie je však vylúčená ani výmena nádrže, čo nie je zrovna lacná záležitosť a to po troch rokoch prevádzky sa mi zdá trochu moc.
Vraj na niektoré časti vozidla, ako napr. nádrž je je dlhšia záručná doba, čo sa mi ale nezdá ako pravdepodobné.
Čo robiť ?

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: tankovanie PHM

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Pavuk neni naftovy. lakaju ho vypary z benzinu a nie nafty a tykalo sa to iba serie nadrzi pre Mazdu ktore sa vyrabali v juznej amerike a nie pre VW..k tomu tolko.

Pchas tam tu pistol uplne na doraz za tu klapku ?
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Jurus
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.10.2017 14:48

Re: tankovanie PHM

Príspevok od používateľa Jurus »

Tankujem PHM 30 rokov, tak predpokladám, že viem čo a ako robím. Jednoznačne chyba nie je v technike tankovania, ale niekde inde, ale kde?

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: tankovanie PHM

Príspevok od používateľa frflos »

...naco zakladss dve rovnake temy??
...robi ti to na roznych pumpach alebo len na jednej? Problem moze byt v tej klapke co je v hrdle alebo v odvetrani nadrze
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Jurus
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.10.2017 14:48

Re: tankovanie PHM

Príspevok od používateľa Jurus »

Som nasr.... na VW, lebo po roku a pol od kúpy nového auta som sa dozvedel, že mám na ho... motor /NOx/ a po troch rokoch nemôžem natankovať...Hrozí až výmena nádrže, teda cca 1000 eur. Len čakám čím ma VW ešte prekvapí.
Urobili mi úpravu softvéru a ani nechcú počuť o tom, že sa zvýšila spotreba a znížil výkon. No zostaň kľudný ...

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: tankovanie PHM

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Nam ani nestupla spotreba a ani sa neznizil vykon.

Ale potesi ta nadrz...
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"