Vrzganie

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
DM
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.02.2018 22:31

Vrzganie

Príspevok od používateľa DM »

Zdravim vsetkych!

Nazov temy vseobecny, no pokusim sa opisat moj problem detailnejsie 8)

Mam G6 (1.6 Benzin, r. 2009). S autom som celkovo spokojny, to len tak BTW, len mi robi starosti niekedy silne vrzganie pri toceni volantom ale len ked mam zoslapnutu brzdu a najcastejsie resp. najintezivnejsie ked s autom stojim do kopca (aj logicky). Ked uz volantom pootocim do jednej strany a zavrze to raz, pri dalsom toceni (s tym ze sa s autom nepohnem, stale drzim brzdu) to uz nevrze. Brzdy su nove, aj kotuce aj platnicky (robilo to aj pri starych este povodnych). Menil som ich lebo to uz jednak potrebovali a myslel som si ze sa tento problem vymenou vyriesi. Nestalo sa. Mam este podozrenie ze chyba moze byt v strmenoch. Nemoze v nich byt nejaka vola alebo jednoducho nejaky pohyb? Vznika tym niekde nejake trenie a to vrzganie? Alebo je chyba uplne mimo brzd a zbytocne sa na nich zameriavam? Este jedna info, intenzita vrzgania zavisi aj od sily akou tlacim na brzdu ked jemne, tak skoro nepocut ked na doraz, tak naopak. Stretol sa s tym niekto z vas? Vdaka.
Golf 6, 1,6 Benzin 75kW, r. 2009

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Vrzganie

Príspevok od používateľa frflos »

...brzdy vobec neries, ale skor horne ulozenie tlmicov alebo stabilizator. Ked stojis na brzde kolesa sa neotacaju pri toceni volantu a nastava vacsi odpor na napravu a to ulozenie tlmicov a pruziny
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

DM
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.02.2018 22:31

Re: Vrzganie

Príspevok od používateľa DM »

Stabilizator bol moj tip. Prezriem to tam detailnejsie aj tie tlmice. Niekedy ked auto kopne ( od spojky ) tak uz cele tak jemne vrze pri rozkyvani sa.
Golf 6, 1,6 Benzin 75kW, r. 2009

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Vrzganie

Príspevok od používateľa frflos »

...neviem sice ako presne ma G6 riesene to ulozenie, ale vrzgat bude nieco co sa otaca spolu s kolesami. Jeden nech sedi za volantom a so stlacenou brzdou toci volantom a druhy nech pocuva odkial to ide a pripadne na to miesto streknut wd ci to stichne aby si bol isty, ze to je tym, ak to stichne. To wd nie je riesenie, ale len napoveda co treba vymenit
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

DM
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.02.2018 22:31

Re: Vrzganie

Príspevok od používateľa DM »

Pocuvat som skusal, no fakt bol problem identifikovat odkial to ide. Mozno to ani nie je nieco co sa otaca s kolesami, len je tam uz nejaka ta vola... Uvidime.
Golf 6, 1,6 Benzin 75kW, r. 2009

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"