Zahmlené čelné sklo

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Aler02
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.12.2016 14:29

Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa Aler02 »

Zdravím, mám taký problém, pozeral som aj iné témy ktoré mi už čo to napovedali ohľadne tohto problému..
Môj problém je že sa mi zahmlieva čelné sklo ale nie keď idem na aute, ale keď auto odstavim. Idem do prace, všetky sklá sú čisté, idem z práce a čelné sklo je komplet mokré zvnútra. Keď náhodou vonku mrzne, celé čelné sklo mi zvnútra zamrzne. Počas jazdy s tým problém nemám, nezahmlievaju sa okná, vždy iba keď ho odparkujem. Čelné sklo, niekedy ešte aj zadné. Vlhkosť akože zo snehu si tam nenosím pretože momentálne ani nieje. Nemrznuca sa mi nestráca. Kúpil som nový kabinovy filter ešte som ho nevymenil, chystám sa. Len keby to bolo v ňom nezahmlievali by sa aj počas jazdy? Neviem.. Tesnenia vyzerajú ok okolo dverí, neviem či by to nemohlo byť tesnenie čelného skla, ale zvykne aj zadné sklo tak neviem, vodu v kobercoch som neobjavil. Tá klapka vnútorného okruhu, ma napadá. Ako to presne funguje? Napadla ma možnosť, že ak je pokazená, stále otvorená, dostáva sa mi tá vlhkosť z vonka cez vyduchy vzduchu. Mala by sa tá klapka automaticky zavrieť po vypnutí motora? Ako keď sa prepne na vnútorný okruh? Ten vnútorný okruh zapnutý nemám nikdy, ak by bol robilo by to aj počas jazdy a to nerobí. Počas jazdy mi to nerobí iba keď odstavim auto,všetky sklá sú suché, vonku neprší, nesnezi, je len vyššia vonkajšia vlhkosť a v tedy čelné sklo komplet mokré.. Ďakujem za odpoveď info..

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa frflos »

...neviem preco nepokracujes v existujucej teme?? Klapka sa nezatvara po vypnuti kluca, zatvara sa len manualne tlacitkom alebo automaticky pri zaradeni spiatocky. Zameral by som sa na mokro pod kobercami, ale nie rohozami co tam mas, ale origo kobercom co je od vyroby. Ak ti zateka do interieru (nemusis o tom vediet), tak ta voda nikam neodteka a mokro pod kobercom znamena rosenie okien. Mohol si napisat aj o ake auto sa jedna
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Aler02
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.12.2016 14:29

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa Aler02 »

Ospravedlňujem sa založenie novej témy.. Auto je volkswagen golf plus 2.0, 2008 rok. Skontrolujem ešte raz poriadne tie koberce. Dúfal som tú klapku, potom teda asi ozaj musí niekde zatekat.. Len mi nejde do hlavy že napríklad včera. O 13 idem do práce, nepršalo, okná boli čisté, možno vyhriate zo slnka, preto. Do práce mám cestu asi 10-15 minút, odstavim auto, pre istotu vyvetram, okná čisté. Idem z práce, bolo len asi viac vlhko, nepršalo, nič, o 22:00, sadnem do auta a zvnútra komplet mokré čelné sklo. Nič, pozriem poriadne tú podlahu, či je mokrá, keď zistím viac, dám vedieť, vymením aj ten kabinovy filter..

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa frflos »

...demontuj kryt prahov a strc ruku pod koberec aj na strane vodica aj spolujazdca a ten filter isto vymen a skontroluj odtokove kanaliky pod celnym sklom
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ale inak zvykne blbnut ten vnutorny obeh. Stale jazdis ako keby na uzatvoreny okruh a iba si tam hromadis vlhkost.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa frflos »

...zalezi ci jazdi so zapnutou klimou alebo bez. Ak bez klimy, tak by sa mu rosili okna aj za jazdy
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Klima sa pod 7 stupnov tusim nepusta a odvetranie je ako tak zabezpecene vyfukom v kufri. Nerosi sa okno lebo muto kuri. Sklennikovy efekt nastane po odataveni kurenia po vypnuti motoru :)
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Aler02
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.12.2016 14:29

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa Aler02 »

Keď idem z práce a mám zahmlené čelné sklo, alebo zamrznuté, utriem to handrou, zapnem fúkanie ohrev na čelné sklo, v tedy mi automaticky zapne aj klímu (climatronic) začne svietiť AC. Ako tak sa to stihne vysušiť kým prídem domov. Teraz ako pôjdem do práce, zahmlené nebude, svieti slnko na auto, zapnem kúrenie bez klímy, fúkanie smer na mňa. A ak náhodou bude večer trochu vlhko alebo ja už neviem prečo, nemusí pršať, nič, bude zase čelné komplet zahmlené zvnútra. Skúšal som už aj také že som do práce nechal vypnuté kúrenie, mal som pootvorené okno, išiel som na nočnú. Ráno som mal aj tak komplet zamrznuté zvnútra čelné sklo. V tedy večer mrzlo. Jeden deň som išiel dlhšiu cestu, v ten deň bolo po daždi, sadol som do auta, okná boli čisté, šiel som hodinu, zapnuté kúrenie, okná všetky počas cesty čisté. Hodinu auto stálo, možno dve, idem späť do auta a zase komplet zahmlené. Nepršalo, bolo už po daždi, počas celej doby, bolo len vlhko.

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa frflos »

...zapni fukanie na seba, ventilator na plno a zapni vnutorny okruh. Musis pocut ako sa zmeni zvuk fukania, ak nebude ziadna zmena, tak klapka nefunguje, ale davam vinu mokrej podlahe a kobercu
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Aler02
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.12.2016 14:29

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa Aler02 »

To fúkanie som vyskúšal a zmenil sa zvuk, čiže ta klapka asi ozaj funguje. Koberce som namatkovo pozrel nepocítil som žeby boli mokré, cez víkend to pozriem viac, lepšie, vymením aj ten filter. V utorok z prace som mal zase zamrznuté z vnútra. V stredu som vyskúšal že keď som šiel do práce, zapol som kúrenie, fúkanie len na nohy, večer bolo zrazu čelné sklo čisté. Buď nebola vonku taká vlhkosť alebo to bola len nejaká náhoda. Skúsim do konca týždňa jazdiť s fukanim len na nohy, či mi to ešte spraví. Dám potom vedieť keď všetko spravím ako to dopadlo.

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"