Zahmlené čelné sklo

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Este skus taku haluz ked budes vystupovat. Daj teplotu na low a vetraky na plno a vyvetraj auto. Zamkni a hura do prace.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Aler02
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.12.2016 14:29

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa Aler02 »

Takže cez víkend som vymenil peľový filter, skontroloval koberce, suché, skontroloval odtok pri stieracoch, všetko OK. Celý víkend auto stálo. Čelné sklá boli čisté. Večer som šiel na nočnú, čelné bolo čisté, zapol som automatiku kúrenie, bez klímy, odparkoval som auto, okná čisté, vyvetral som, ráno mrzlo, čelné sklo zamrznuté zvonka a samozrejme aj zvnútra.. Komplet. Ja už ozaj neviem, nemôže to byť tesnenie okna? Dnes večer keď pôjdem do práce, dám kúrenie len na nohy, uvidím či to pomôže. Minulý týždeň som mal poobednu a robil som to tak a čelné nebolo zahmlené ale ani nemrzlo. Skúsim ešte teda toto, fúkanie na nohy a zajtra dám vedieť čo to spraví. Už premýšľam vymeniť komplet tesnenia, som už zúfalí z toho...

Používateľov profilový obrázok
lubobubik
Vodič
Vodič
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 15.11.2017 02:16

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa lubobubik »

Naco si prisiel po 2 dnoch?

Aler02
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.12.2016 14:29

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa Aler02 »

No zatiaľ nič moc. Auto nemám v garáži čiže len pred panelakom tak čakám na lepšie počasie aby som to mohol dôkladne preskúmať. Ale možno vznikla nádej. Momentálny postup ako to riešim a možno je to náhoda alebo neviem, zafungoval. Takže idem do auta zapnem klasicky kúrenie, automatiku, zapnem vyhrievanie sedačky, také 3-5 minút pred odstavenim auta prepnem kúrenie fúkanie len na nohy a vypnem klímu. Zastavím auto, zavriem fukare, vypnem vyhrievanie sedačky (nechával som to vždy zapnuté). Cez týždeň pršalo, zahmlené som nemal, dnes som šiel ráno domov z nočnej, bola hmla a mráz. Čuduj sa svetu zamrznuté bolo iba z vonku. Z vnútra bolo okno úplne čisté. Neviem či to bola zatiaľ len náhoda, musím ešte počkať na pár mrazov ako sa to bude správať, ale vravím dnes vonku hmla, vlhko, mráz a zvnútra okno nezamrzlo. Mi to teraz pripadá ako problém s kúrením že keď dám fúkanie na nohy a v tedy mi to nezamrzne, ale neviem chce to ešte viac skúšania. Tento postup zatiaľ asi funguje, myslím že dnes keď vonku mrzlo a bola hmla, vlhko že by mi to z vnútra čelné sklo zamrzlo.. Keď zistím niečo nové viac dám vedieť..

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zahmlené čelné sklo

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Alebo to bolo iba prechodne obdobie vlhke. A ked jazdis malo tak sa auto nestihne vysusit. Cim viac bude mrznut tym to bude lepsie zo dna na den
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"