golf 5 1.6 FSI kontrolka motora

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
mvlado
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.11.2017 15:16
Bydlisko: Bratislava

golf 5 1.6 FSI kontrolka motora

Príspevok od používateľa mvlado »

Zdravim vsetkych,

uz dlhodobo sa mi vracia problem so svietiacou kontrolkou motora(check engine):

hned na uvod pisem, ze som nezakladal novu temu bez rozmyslu, ale precital som si mnoho blogov na tuto temu aj sk/cz aj zahranicnych. Z tych lokalnych napr.:
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=3 ... +kontrolka" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 1&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

a najma rozsiahlejsi chat na tuto temu http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 1&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;

that being said...: Z tej kontrolky ma uz ide porazit. Moja pesnicka je velmi podobna tej od ostatnych diskuterov(len neskorsi datum zazitku). Niekolkokrat mi ju v servise vypli s tym, ze sa pravidelne nepravidelne znovu objavovala. Raz po 100km, inokedy po 2-3tis. Kazdopadne presiel som si takmer vsetkym co sa v tychto diskusiach spominalo - skusal som aj niekolko nadrzi tankovat viacoktanovy drahy benzin atd. Naposledy mi servisaci precistili uplne vsetky filtre aj cely katalizator. Servisak mi povedal, ze je uz trochu starsi/opotrebovany, lebo mu pri nejakej kontrole ukazalo, ze mu trva dlhsie nez sa zahreje a spravne funguje(unava materialu po rokoch?) Nepriesiel ani mesiac a kontrolka je naspat...

Je mi jasne, ze neexistuje univerzalne riesenie pre tuto kontrolku, lebo vyskakuje pri mnozstve roznych problemov(v mojom pripade chyba nedokonaleho spalovania - t.j. exhalaty). Ale kazda z diskusii co som doteraz cital vlastne neprisla so ziadnym vysledkom. Mnozstvo dohadov a nazorov o problemoch s oboma lambda sondami, NOx filtrom aj samotnym katalizatorom. Jeden prispevok dokonca hovori, ze sa chybne zapinal velky ventilator od klimy hned po nastartovani a nejake necistoty sa dostavali kam nemali.

Chcem sa teda velmi pekne spytat a poziadat o akukolvek pomoc a pripadne konecne riesenie - skutocne uz ma nebavi chodit dokolecka s tou istou chybou do servisu. Samotna kontrolka sice nema ziaden vplyv na jazdne vlastnosti mojho Golfu, ale mam dost strach, ze v takomto stave auto neprejde najblizsou STKckou. Som schopny/ochotny skocit s autom kamkolvek v radiuse 100km na kuknutie priamo auta ak by sa nejaka dobra dusa nasla.

sorry za sloh, ale chcel som predist otazkam smerovanym k niecomu co uz som podstupil

dakujem pekne za akukolvek pomoc
vlado
VW GOLF 5, 1.6 FSI 85kW, r.v. 2006

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: golf 5 1.6 FSI kontrolka motora

Príspevok od používateľa dream7000 »

pekne si sa rozpisal, ale nic z toho....lepsie by si urobil keby si dal rovno vypis z diagnostiky teraz ked sa ti ta kontrolka rozsvietila.....pokial chodis do servisu kde su mazači ani sa nečuduj, že sa ti objavila znovu, nie som si ja ale isty či čistenie filtrov ako aj katalyzátora je to pravé....ale kto chce vyčistí kto nie hľadá iné riešenie / z nikým sa nemienim hádať či je to OK alebo nie, je mi to jedno a je to každého osobná vec/ takže bez výpisu z diagnostiky môžeme veštiť z gule.....takpovediac ak dostaneš k tomu info, tak to nemusí byť tvoj prípad nakoľko naozaj kontrolka check motora môže znamenať veľa vecí.....

mvlado
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.11.2017 15:16
Bydlisko: Bratislava

Re: golf 5 1.6 FSI kontrolka motora

Príspevok od používateľa mvlado »

Ahoj dream7000, vdaka za odpoved. Suhlasim co hovoris, ved presne preto som na zaver pisal, ze ked mi vie niekto odporucit servis/sikovneho cloveka, ze rad za nim skocim a necham si to pozriet (na diagnostike alebo akokolvek inak) Ja som laik, takze posudzovat odbornost mojho doterajsieho servisaka mi neprinalezi(vsetky info co o tomto probleme viem, som sa dozvedel len na forach podobnych tomuto). Rad by som skusil mozno aj niekde inde checknut auto, nech pocujem aj iny nazor na vec. Preto som prisiel priamo sem na vw-forum, nech na to nejdem ako cez zlate stranky(orig. servis som vynechal lebo auticko je uz starsie takze predsalen tie peniaze...)

dakujem za odpoved
vlado
VW GOLF 5, 1.6 FSI 85kW, r.v. 2006

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: golf 5 1.6 FSI kontrolka motora

Príspevok od používateľa dream7000 »

diagnostiku ti urobi niekto v tvojom okolí čo má príslušné vybavenie/ nemyslím delphi apod./ zoznam je tu kdesi na fore aj s kontaktami....pokiaľ ju budeš mať treba ten výpis dať tu, potom sa skorej dočkáš odpovede, ktorá ťa navedie, resp. pomôže.....

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"