motorový olej

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
tomasMK5
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.10.2015 19:32

motorový olej

Príspevok od používateľa tomasMK5 »

Zdravím, používal som olej 5w30 s normou VW 504/507, teraz som omylom objednal olej s normou VW 502/505 01. kód motora BWA, môžem teda použiť aj normu 502/505 01 ?

Wolf7991941
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.12.2017 11:09

Re: motorový olej

Príspevok od používateľa Wolf7991941 »

Ak máš v knižke od auta napísané v takých tabulkách presne pre tvoj motor podla kw , že môžeš použiť olej s tou normou tak jasné že ano ...Lebo tam budeš mať napísané asi viac noriem a je jedno akú tam dáš z tých tvojich vypísaných ... Ak si tam ale mal predtým polosyntetyku napríklad a henten je plne syntetický tak by som sa niekoho skúsenejšieho radšej opýtal lebo syntetika viac rozpušta usadeniny a ked tam zrazu naleješ syntetiku tak sa môžu naraz rozpustit a môže byť problém.Ale ak si mal syntetiku a dáš tam polosyntetiku je to ok alebo ak si mal polosyntetiku a dáš tam tiež polosyntetiku je to tiež ok ... Aj ked dnes ked je napísané na oleji že to je syntetika tak to nemusí byť celkom tak lebo niekto to označuje tak aj ked to je len polosyntetika takže v dnešnej dobe to až tak neplatí ...

Ja by som sa rád opýtal zase na to , či mám prejst z 5w30 Castrol ( akože plná syntetika) na 5w40 alebo 10w40 polosyntetiky , pretože mi žere veľmi vela oleja , hlavne teda asi v lete , kedže za studena sú všetky oleje dosť husté.Vela sa o tom čítam ale každý vraví niečo iné ...Mám golf V 1.4 FSI 66kw 2004 a 185 000 najazdených.

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"