Autoelektrikar

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

R.bourne
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.12.2017 10:16

Autoelektrikar

Príspevok od používateľa R.bourne »

Dobrý deň, prosím vas pozna niekto alebo je niekto prítomny autoelektrikar? Najlepšie oblasť BA. Mam problem s dverami na passate b5 1999.
Prosim o ľudskosť.

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: Autoelektrikar

Príspevok od používateľa Johny B5 »

konkretizuj “problem” mozno to poriesis aj sam ak nie v Ba su ľudia z klubu

R.bourne
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.12.2017 10:16

Re: Autoelektrikar

Príspevok od používateľa R.bourne »

Dobrý deň, ďakujem za reakciu.

Mám passa b.5 1999 v6 synchro 4x4, problém : zaseknuté dvere,safelock spolujazdcové a obé zadné dvere sú zaseknuté, tlačítka na vodičových dverách nefungujú, jedine okná, jedine čo reaguje aj na dialkové aj na spínač je kufor. Spetné zrkadla nereagujú a ani dvierka na nádrž. Dvere u vodiča sú otvorené stále zvnútra môžem zasunúť štuplík dnu.

Stalo sa mi aj to že som mal off motor a sitahli sa okná úplne samé.
Čo som sa dočital, u týchto aut je disť často problém s kabelážov a centr. Jednotkou, ood vodičovími nohami je mokre tak pravdepodobne odišlo to.

Ja s autami skuseností nemám, som z Košíc a túto v BA nikoho nepoznám.
Ak by mi niekto vedel pomôcť navigovať ma zvládol by som to, ale zasa ak by sa mi podarilo vymeniť CJ treba niečo robiť cez VAG sa to volá myslím a ani otom moc neviem.

Snaď som to nenapísal ako tatar, ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: Autoelektrikar

Príspevok od používateľa Johny B5 »

pohode je viac možností buď máš vytopenú rj komfortu ktorá je pod vodičovimi nohami alebo máš zámky v prdeli alebo máš polámanú kabeláž v prechodkách do dverí . najprv by som začal komfortnou jednotkou pozriet vysusit vsetko okolo skontrolovat kable ci nejsu prehnite a predist zatekaniu tomu sa nevyhnes tem je dosť o zatekani do passatu staci nastudovat a neskor ist postupne ci su to zamky alebo kabelaze . Vag by ti viac ako pomohol pri tom .

R.bourne
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.12.2017 10:16

Re: Autoelektrikar

Príspevok od používateľa R.bourne »

Zajtra skúsim pozrieť rj komf. A pofotím ako to vyzerá, a dám tu foto a skusíte mi skôr povedať vy lebo ja nemampredstavu ako to tamvyzera, viem že je to mala čierna skrinka.

Edit; máte namysli naštudovať niejaký manual alebo niečo konkretné?

Používateľov profilový obrázok
Johny B5
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 695
Dátum registrácie: 25.05.2014 12:48
Bydlisko: Michalovce

Re: Autoelektrikar

Príspevok od používateľa Johny B5 »

myslim natukat do googlu zatekanie passat b5 a najde toho mraky alebo je to pekne aj vo FAQ tu na klube a tu jednotku proste fyzicky pozret aj kable vsetko vysusit poriadne a zabranit zatekanie dalšiemu potom skusit zapojit komfortku a zistit ci zo prezila a ako som hovoril VAG by pomohol aby sme sa vedeli odrazit co vypise

R.bourne
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.12.2017 10:16

Re: Autoelektrikar

Príspevok od používateľa R.bourne »

No dostal som sa do priestoryu RJ, zhnite som tam nenašiel nič skôr v dobróm stave, viditelný problem som nezachytil, ak náhodou skratovala RJ ja to nezistím .
Objednal som auto nadiagnostiku ale termín ne až o dva týždne,dosť ma to hneva. Moje prve auto a riešim takéto probém po mesiaci kúpi.. len diagnostika cca 50 eur.. a dalšie veci auto proste masaker na financie..

Tu sú foto, neviem či sú niejako viditelné závady.

https://uloz.to/tam/_Q3SL5FVEDUYp" onclick="window.open(this.href);return false;

Majakk2
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 26.12.2017 15:29

Re: Autoelektrikar

Príspevok od používateľa Majakk2 »

Mne to pripadá ako kombinácia viacerých problémov u dveri ktoré sa nedajú otvoriť budú pravdepodobne poškodené mikrospinace, zadný kufor je napojený zvlášť technický nemá nič spoločné so zámkami vo dverách. Vychádzam z toho, že podobný problém som mal po kúpe auta aj ja nefungoval centrál, zadný kufor však cvakal. U mňa boli zavreté pravé zadné dvere nebolo možné ich otvoriť po oprave centrálu sa dajú otvoriť normálne zamyka aj odimyka avšak diagnostika píše ich vadu. Na rozdiel od teba mi ostatné veci ktoré máš popísané fungovali. Závada bola v prehnitom kábliku v spojke kde sa vetvili káble do 4. Bol to tuším červeno modrý káblik. Prvorade by som kontroloval tieto káble, ukostrenie, prípadne všetky káble kde zbadas medenku (tyrkysová farba na izolácii). Ďalej vyššie spomenuté kontrola CCM a poistky.
AKTUAL : Passat b5 variant 1.9, 85kw tdi
EX: Golf mk4 1.9, 81 kw tdi
Mazda 6 MRZ CD 2.0 100KW
Fiat Bravo 1.9 JTD 77Kw
Škoda 125 L :D

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Autoelektrikar

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Hlavne by bolo dobre to najskor hodit na diagnostiku a pozriet ake chyby to vlastne vypisuje. Celkom raketa 50,- € za diagnostiku. To by som im nedal.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

Majakk2
Vodič
Vodič
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 26.12.2017 15:29

Re: Autoelektrikar

Príspevok od používateľa Majakk2 »

Ako hovorí Jaroslav 50 eur ani to nerieš napíš na Facebook vw club Slovakia pridaj sa do skupiny napíš na stránku či má niekto diagnostiku v tvojom okolí, diagniatiku spravíš s obyč kkl káblom kúpiť ho vieš za 5 eur software je dostupný na nete. Na bežnú diagnostiku stačí vieš si s tým nakodovat nejaké drobnosti. Pokiaľ zapyta niekto viac ako 10 eur za ochotu rovno to ignoruj. Čo sa káblov týka treba ich rozobrať rozmotat izolacnu pásku pozdĺž celého prahu šoféra + ku komfortke závada bude tam alebo v slniečku TJ ukostrenie prisrobovane o kasnu v tskom krúžku idú doňho hnedé káble nájdeš ho pod kobercom pri ľavej nohe šoféra kúsok pod prahom. Čo sa ceny opráv týka daj si facku na čelo, náklady sú oveľa nižšie ako u inych znaciek. Mazda bola hrobar výplaty za rok mi z účtu zmizlo 2000 eur na náhradné diely. Pre porovnanie zotrvačník na mazdu vyjde cca 500 eur lepší 900 spojka zvlášť 200 výmena cca 350 eur nakoľko treba rozobrať polku auta nikto to nechce robiť. Ja mam passata už rok a pár mesiacov všetky opravy doteraz svojpomocne.
AKTUAL : Passat b5 variant 1.9, 85kw tdi
EX: Golf mk4 1.9, 81 kw tdi
Mazda 6 MRZ CD 2.0 100KW
Fiat Bravo 1.9 JTD 77Kw
Škoda 125 L :D

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"