Spinacia skrinka nahrada vs original vw

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
locksmith
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.04.2009 15:33
Bydlisko: Bratislava

Spinacia skrinka nahrada vs original vw

Príspevok od používateľa locksmith »

Dobry den,

zlodej mi auto sice neukradol ale poskodil spinaciu skrinku a neviem tam normalne zastrcit kluc - len velkym nasilim. Auto je 20 rocny passat a zistil som, ze nova spinacka je dost draha, ale aj tak by som to chcel dat opravit - lepsie mat stareho passata ako nic. V mojom servise to ale spravit nechcu lebo ze to musi byt vsetko originalne kvoli nejakemu kodovaniu klucov a ze proste mam smolu. No nerozumiem tomu.

Tak som zacal hladat nahradny diel podla VIN a mam ponuku na neorig 80e a orig 150e. Mate niekto prosim skusenost s tym neorig? Bude auto potom startovat? Vie to bezny servis vymenit vlastne? Mam taky vyskakovaci kluc a v predajni autodielov hovorili ze budem musiet z mojho kluca nieco prehodit do noveho kluca. Nejak sa mi to nezda. Kludne by som vzal aj nieco z vrakoviska ale nemam s tym skusenosti.

Vdaka za radu,
Matej

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Spinacia skrinka nahrada vs original vw

Príspevok od používateľa frflos »

...ahoj. ak je tvoja spinacka nepouzitelna zozen si druhu z vrakoviska alebo od niekoho co rozpredava auto na diely, ale najlepsie aj zamky (vlozky) aby si nemusel mat dva kluce. z toho kluca prehodis len planzetu do tvojho kluca a pokial nemas poskodenu citaciu cievku immmo na spinacke, tak by malo vsetko fungovat. Ale pockaj radsej este na vyjadrenie niekoho ineho ci je moja teoria spravna ;)
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

locksmith
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.04.2009 15:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Spinacia skrinka nahrada vs original vw

Príspevok od používateľa locksmith »

Ahoj,

podarilo sa mi tam napchat kluc celou silou a nastartoval som. Tak by som povedal ze immobilizer asi funguje. Neskusal som ale jazdit aby ma to niekde nechalo. Vybrat kluc bolo dost tazke. Este par pokusov a znicim ho. Ked nad tym tak uvazujem, ta vymena by mohla byt celkom jednoducha. Vlastne len tu vlozku kam sa picha kluc staci zohnat.

Dikes,

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Spinacia skrinka nahrada vs original vw

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Vozku, kluce a nakodovat( prehodit cip z kluca do kluca ak neni zaliaty :D)
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

locksmith
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.04.2009 15:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Spinacia skrinka nahrada vs original vw

Príspevok od používateľa locksmith »

Ahojte,

tak uz mam original vlozku do spinacej skrinky z nejakeho vraku, aj s klucom. Cip v kluce som uz vymenil. Ale neviem ako vymenit tu vlozku.

Dokazal by mi to prosim niekto poradit? Na youtube som nasiel kopu videi ako sa meni ta zadna cast spinacky. Ale predok, ta klucova cast s tou ciernou immobilizer cievkou, to som zatial nenasiel...

Vdaka,
Matej

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Spinacia skrinka nahrada vs original vw

Príspevok od používateľa dream7000 »

nevidim sice na ake auto to potrebujes, ale ak passat v podpise tak takto......http://www.rozvody.kvalitne.cz/spinacia_skrinka/" onclick="window.open(this.href);return false;

locksmith
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.04.2009 15:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Spinacia skrinka nahrada vs original vw

Príspevok od používateľa locksmith »

Dakujem, ten link ze super. Ano je to na passat v popise.

Nerozumiem teraz ale jednej veci. Ako je to s tou cievkou immobilizera (ta cierna plastova vec)? To je nieco co musi zostat povodne? Ak ano tak som zatial neprisiel na to ako to z tej vlozky odmotovat.

Tiez si ale viem predstavit, ze to je len nieco co precita ten chip a posle niekam. V tom pripade by to asi nemuselo zostat povodne.

V tom linku sa toho ani neodporucaju chytat, ale tam riesia poskodenie az za vlozkou.

Vdaka,
Matej

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Spinacia skrinka nahrada vs original vw

Príspevok od používateľa dream7000 »

ta cievka je napevno spojena, dole sa nedáva, mení sa cely diel......vložka aj s cievkou, cievka to je len čítačka immobilizéra, nemusí zostať pôvodná

locksmith
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.04.2009 15:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Spinacia skrinka nahrada vs original vw

Príspevok od používateľa locksmith »

To je super. V tom pripade som pripraveny pokusit sa o vymenu. Velmi pekne dakujem za rady.

(Ak sa mi to podari, som zvedavy ako dlho bude trvat kym sa ten clovek co mi to znicil vrati a zase to znici...)

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Spinacia skrinka nahrada vs original vw

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Bud rad ze si to odniesol iba zamok... vacsinou ked sa im to nepodari tak ti chlapci aspon dorezu pristrojovku alebo podobne...
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"