Stráta výkonu CrossTouran 2007 BMN 125kW

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
Relativity
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.01.2024 20:38

Stráta výkonu CrossTouran 2007 BMN 125kW

Príspevok od používateľa Relativity »

Ahojte,
potrebujem naozaj už radu lebo som s týmto autom maximálne zúfalý. Auto je po výmene olejov, filtrov, dvojhmoty, čisto nové turbo s variabilitou, váhou vzduchu. Na VAG-u žiadne závada v RJ motora. DPF filter čistý, diferenčného tlaky okolo 4mBar. Auto nežere olej ani vodu, bez dymu. Vstreky podľa VCDS úplne v poriadku.

Problém nastáva taký, že napr. Auto stojí, zaradím D pohne sa v pred no dám nohu na plyn, pokojne aj na podlahu a tak lenivo sa rozbieha, že to sa ani nedá popísať, proste nejde. Na ceste sa správa taktiež lenivo, že stlačil plyn a veľmi ťažko akceleruje. Spotreba je tiež neúnosná, priemerná spotreba mi ide okolo 10l/100km a spotreba priebežná o tej sa vyjadrovať ani nebudem.

DSG radí hladko, netrhá, neklepe a ani auto nemá samo o sebe žiadne podobné vady.

Osobne som vypozoroval však jednu vec, že keď pri N otvorím veko nalievanie oleja neskutočne tlakuje vačky. Viečko doslova tancuje a ide od žiaľ ani neviem či dym.

Celkovo aj pri akcelerácii auto ma taký dutý zvuk ako keby to bolo niekde upchaté. Do nudzivého režimu ma nehádže.

Parametre auta:
VW CrossTouran 2007
Kód motora: BMN (125kW 2.0 tdi)
Kód prevodovky: KAD (6 stupňové DSG)
Nájazd: 271 000km


Prosím pomôžte.
Ďakujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"