Passat Variant 2007 B6 103 KW BMP

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
Sanyystar
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.06.2017 20:06

Passat Variant 2007 B6 103 KW BMP

Príspevok od používateľa Sanyystar »

Dobry den, mam taky problem. Mám Passata 2007 Variant B6 BMP 103KW Automat 280 000km.
Jedna sa o to, ze asi rok som mal na aute problem s kontrolkou zhavenia motora. Zaacal mi blikat zhavenie ked som mal studeny motor a trošku som mu pridal na otackach pocas jazdy. Ale vzdy to po chvili prestalo. Ale ze idem to vyriesit. Hilek to mal na diagnostike a problem bol PRVY TEPLOTNY SNIMAC VALEC 1 VYFUKOVE PLYNY. Ze vymenime, a nezdali sa mu hodnoty EGR alebo DPF filtra (som lajk) a zistil ze egr je vraj v poriakdu ale DPF filter je zaneseny. Tak ze si ho mam vycistit a on mi vymeni snimač. Hlaska DPF filtra nesvietila, pretože to niekto asi ručne zablokoval ale mal hodnotu 83 a max hranica je 60. Išiel som ho vyčistit a mechanik co ma diagnostiku ako hilek povedal ze ziadnu chybu snimaca nema dpf vypalil, ze cez oktavsku diagnostiku a potom pouzil na passata pretoze octavia ma hodnotu vraj az 90. A zistil ze mi to nespaluje teda sa mi zmiesala nafta s motorovim olejom. Vsetko mi vymenil aj s filtrami. Prišiel som domov zhavic neblikal ale asi po 30 km jazdy znova blikol 2 krat. Odviezol som mu to , nie Hilkovi, a uz mu ukazalo tu istu chybovu hlasku snimaca. Tak som si zohnal nove snimace, oba a ked ich vymenil tak ze ani nestartoval a hned mu zacalo auto hlasit poruchy a chyby. Dal tam stare , ale povedal ze tie moje snímače su v poriadku a že jedine čo ho napada je , aby som si prepalil software riadacej jednotky u Hilka. Pretože ten snímač mi blikal jeden rok nikdy nemiesal naftu s olejom az ked to Hilek napojil na diagnostiku tak začala svietit kontrolka DPF Filtra EGR Ventila a blikať sem-tam zhavenie.(dovtedy len to zhavenie) A ked blika zhavenie auto tak seka troška, to je citit.( Mam automat ). Automechanik sam nevie jeho posledna nadej je prepalenie softwaru u HIlka riadacej jednotky a Hilek by si zaučtoval najradšej vymenu DPF Filtra aj s motorom asi ...... Máte niake rady tipy??

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"