vymena xenonov

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
mr.majky
Vodič
Vodič
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.01.2009 19:18
Bydlisko: Bardejov

vymena xenonov

Príspevok od používateľa mr.majky »

Ahoj chlapci
Mam k dispozicii 2 tiguany, rovnaky ročnik a chcem vymeniť z jedneho na druhy svetla, xenony za halogeny. Myslite si že je to veľky problem, treba ťahať aj nejaku kablovačku alebo len poprekladať komponenty a spinače a naprogramovať ? Za koľko by to mohol zvladnuť mechanik a poznate niekoho na vychodnom slovensku kto by to v pohode zvladol i z naprogramovanim, najlepšie okolie Bardejova.
Ďakujem

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: vymena xenonov

Príspevok od používateľa misoR »

Zapojenie samotnych svetiel bude ine. Ak nemas ostrekovace, musis aj tie dorobit a taktiez nivelaciu, naco tiez potrebujes kabelaz

Používateľov profilový obrázok
mr.majky
Vodič
Vodič
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.01.2009 19:18
Bydlisko: Bardejov

Re: vymena xenonov

Príspevok od používateľa mr.majky »

ostrekovače mam aj na halogenoch takže s tymi nieje problem

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: vymena xenonov

Príspevok od používateľa janosik93 »

treba celu nivelizaciu prehodiť, pravdepodobne aj RJ centralnej elektroniky , kabelaž ... prajem prijemnu zabavu :mrgreen:
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: vymena xenonov

Príspevok od používateľa lopo1 »

plus tak nejak predpokladam ze xenony su na tiguane uz natacacie... cize este viac kablovacky.... ale nic neriesitelne :)

Používateľov profilový obrázok
mr.majky
Vodič
Vodič
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.01.2009 19:18
Bydlisko: Bardejov

Re: vymena xenonov

Príspevok od používateľa mr.majky »

tak asi to necham tak :) ale nejake led denne by sa hodilo, zhanal som origo do hmloviek ale nenasiel som nic, myslite ze by bol problem urobit denne svietenie v mieste parkovaciek ? bud dat silnejsiu led ziarovku alebo nejak inak to vyriesit ? ma s tym niekto skusenost ? prikladam obrazok aky som nasiel na nete, pravdepodobne by muselo byt nastavene, ak ide smerovka aby led vyplo lebo v tom mieste je tiež žiarovka smerovky, vie mi niekto s tym pomoct ?
Prílohy
DSC02360.jpg

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: vymena xenonov

Príspevok od používateľa frflos »

...a vecer budes silnejsimi parkovackami osvetlovat protiiducich?? hmlovky sa nedaju nakodovat ako denne?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Re: vymena xenonov

Príspevok od používateľa misoR »

Myslim si, ze na tiguane by sa to mohlo dat...najdi niekoho s kablom a vyskusaj.
Ak denne v hmlovkach, tak co som videl a bolo to relativne original riesenie, tak denne svietenie z Fabie 2 RS.

Používateľov profilový obrázok
mr.majky
Vodič
Vodič
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.01.2009 19:18
Bydlisko: Bardejov

Re: vymena xenonov

Príspevok od používateľa mr.majky »

Čo sa tyka hmloviek tak mam to tam teraz uplne zaslepene niesu tam žiadne, teda ani žiadna kablovačka, čiže by to tam trebalo potiahnuť. a teda nemam na nich ani vypinač takže by to muselo byť nejak nakodovane aby podľa svetelneho senzora ktory my svetla zapina automaticky tak vypol denne (či už v hmlovka alebo v mieste parkovačiek )

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"