Problem so startovanim

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

20erika07
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:05

Problem so startovanim

Príspevok od používateľa 20erika07 »

Dobry den ahojte,pisem sem uz v "zufalom " stave joj,vkuse je nieco s mojim autom,je pravidelne servisovane ( aj ked uz neverim ze tam aj naozaj nieco s autom robia). Mam golf plus r.2005,1,9TDi,mam ho rok a prvu zimu bolo fajn,cez leto sa horsie startovalo ale iba ked bol zohriaty motor,inak pri prvom startovani super na šupu. Potom mi odisiel spojkovy valcek??? Ak sa to tak vola no a po vymeneni sa vsetko uz drbe na tom aute. Minuly rok v maji bolo vsetko komplet menene cez rozvody filtre a ine picovinky teda aspon to tak servis uviedol v knizke. Uz vtedy sa mi auto nezdalo ale zacalo blbnut az po vymene toho valceka. Motor zacal neskutocne hucat vrcat jak na traktore keby som sla a tak je to doteraz. Niekedy sa mi stavalo pri dlhsej ceste napr.po dialnici ze mi normalne stiahlo vykon a potom ma suplo "plnou parou vpred" . Neviem ani kolko km ma najzdene lebo pravdepodobne su stocene km. Teraz na zimu bolo v servise len tak v decembri nech skontroluju vsetko. Ficala som na aute 3dni a zas mi len ubralo na vykone a znova pustilo a to som uz presla nejakych 50km no a strasne mi pod kapotou zacalo hucat skripat vrcat ,triaslo so spojkovym pedalom,zastala som nepomohlo tak som isla dalej a po par km prestalo. Dlho bol klud no a teraz samozrejme baterka nevydrzala cez tie prve mrazy,motor neskutocne vrci a pocut take slabe pistave zvuky akokeby remen. Baterka sa vymenila za novu,startovalo super,motor ale stale vrkal jak traktor. Potom sa zistilo ze mam odtrhnuty silentblok na motore,dala som oba vymenit ale furt to vrci jak najate. A dnes rano idem nastartovat pred odchodom do prace,auto chytilo ako nic ( -16 °c),idem sa obliect do roboty a vyjdem von a auto skapane. Boha ved hucalo kym som dnu nevosla dobre 2minuty a celkom v pohode aj zvuk ako stale nic nove pridane. Ok nastartovala som zas ale v pohode ako nic a isla do roboty to je len nejake 2km ani to nie mozno. Odstavim auto a o hodinu som chcela ist do obchodu a uz konec,po nazhaveni a otocenim klucom nic len jeden cuk. Boha reku zas baterka,no mna drbne ze ani mesiac nevydrzala. Dosiel muz zalozil novu baterku a auto nic. Krista. To uz nie je mozne. On je kus mechanik tak vravi ze mozno starter. Nechapem ze rano som ako nic startovala,este aj dosla do roboty a o hodinu auto mrtve? Tak sme ho odtiahli do garazu a ide sa nato pozriet. Prosim vas mal niekto taky problem? Uz ma to s nim nebavi,co mu je aj s tym motorom aj vsetko co sa popridava neviem uz. Prisaham bohu ze ked ho odnesiem do servisu tak budem tam pozerat ci vobec s nim nieco robia alebo ja uz neviem,na hovno mi je servisovane auto ked nejde aj tak ako ma. Wrrrr. A dakujem ak niekto odpovie,budem si to vazit ja zena neznala,zachvilu uz budem vediet vsetky problemy poruch auta ach jaj. Vdakaaa

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Problem so startovanim

Príspevok od používateľa frflos »

...ahoj. pokial to nikto neuvidi, tak ti nepovie co tomu moze byt. Napis odkial si a mozno sa najde v tvojom okoli co sa ti na to pozrie
...k tomu startovaniu: asi sa zasekol starter a uz aj pred tym mohol robit problemy a bude potrebovat repas
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

20erika07
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:05

Re: Problem so startovanim

Príspevok od používateľa 20erika07 »

Pozrel vycistil starter ide. Auto rachoce horsie jak V3S. Konec mu je zajtra poputuje do servisu. Len mi nejde do hlavy ze rano som nastartovala v pohode a o hodinu nato nic,zhavilo ,iba jeden cuk,a to bolo vsetko na co sa zmohlo. Ani nova baterka nepomohla tak som velmi zvedava co to bude za problem ked nato pridu,tam je uz asi dodrbane vsetko kokos

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Problem so startovanim

Príspevok od používateľa dream7000 »

pises ze je tam 1,9 tdi motor ale chcelo by to písmenové označenie....ak ide ako traktor/neviem nepočul som/ asi bude na mieste kontrola rozvodov, vzhľadom aj na piskľavý zvuk, okrem toho otazne je či fungovalo mazanie a nepridrel sa...zase je to o tom čo pisal frfloš.... auto stráca výkon, pravdpodobne skočí do núdzaku..príčin môže byť viac...palivový filter je pred zimou vymenený?

20erika07
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:05

Re: Problem so startovanim

Príspevok od používateľa 20erika07 »

dream7000 napísal:pises ze je tam 1,9 tdi motor ale chcelo by to písmenové označenie....ak ide ako traktor/neviem nepočul som/ asi bude na mieste kontrola rozvodov, vzhľadom aj na piskľavý zvuk, okrem toho otazne je či fungovalo mazanie a nepridrel sa...zase je to o tom čo pisal frfloš.... auto stráca výkon, pravdpodobne skočí do núdzaku..príčin môže byť viac...palivový filter je pred zimou vymenený?
No ked mi to muz rozobral vsade boli hlinikove špony natrusene,aj v motore aj v starteri a ze v celom bloku ze to este nevidel to za hrste vyberal toho. Potom si myslel ze zotrvacnik nieco blokuje aj povedal co ale nepamatam a ze preto mi ani starter nesiel lebo inak vybraty a skusany inde ten starter isiel. No ale ten rachot neskutocny horsie jak traktor ze to este ani nepocul.. tak uvidime zajtra co to bude

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Problem so startovanim

Príspevok od používateľa dream7000 »

no to neveští nič dobré......

20erika07
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:05

Re: Problem so startovanim

Príspevok od používateľa 20erika07 »

dream7000 napísal:pises ze je tam 1,9 tdi motor ale chcelo by to písmenové označenie....ak ide ako traktor/neviem nepočul som/ asi bude na mieste kontrola rozvodov, vzhľadom aj na piskľavý zvuk, okrem toho otazne je či fungovalo mazanie a nepridrel sa...zase je to o tom čo pisal frfloš.... auto stráca výkon, pravdpodobne skočí do núdzaku..príčin môže byť viac...palivový filter je pred zimou vymenený?
Odfotila som nieco neviem ci pomoze s tym oznacenim. Rozvody boli menene v maji 2016 teda tak to servis zapisal ale praveze az potom sa mi auto nezdalo,raz mi rano piskal remen riadne a to bolo leto ale iba raz. Palivovy filter len teraz bol meneny od toho maja,v decembri vymenili len vzduchovy a pelovy. Inak zabudla som ze strasne mi oleja zere to auto. V maji mi vymenili olej a v oktobri uz som musela dolievat. Nevyteka mapy pod nim neostavaju. Proste ten motor je uz dobre vyjazdeny a treba tam vsetko komplet asi vymenit...
Prílohy
20170119_193805.jpeg

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Problem so startovanim

Príspevok od používateľa dream7000 »

BKC je jeden z najspolahlivejsich motorov....daj potom fotky. co sa zistí, mozno na nieco prideme...ale tie kovove piliny nevestia nic dobré.....

20erika07
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:05

Re: Problem so startovanim

Príspevok od používateľa 20erika07 »

dream7000 napísal:BKC je jeden z najspolahlivejsich motorov....daj potom fotky. co sa zistí, mozno na nieco prideme...ale tie kovove piliny nevestia nic dobré.....
No skoda ze mne tak spolahlivo uz nejde :-( ale pri cca 400000km asi niet divu...
A ako myslis ze nevestia nic dobre tie kovove piliny? Je mi jasne ze tam nemaju byt ale preco su tam? Nieco sa mi rozpada alebo derie sucha o seba? Neviem si to nejak vysvetlit

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Problem so startovanim

Príspevok od používateľa dream7000 »

alebo sa uz nieco rozsypalo a zomlelo...kazdopadne ked to rozoberie zisti sa to.....

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"