Ako ušetriť na servisnej prehliadke?

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Používateľov profilový obrázok
colorconceptGT
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 23.04.2009 15:46
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako ušetriť na servisnej prehliadke?

Príspevok od používateľa colorconceptGT »

ono najhorsie je to ze pri beznej servisnej prehliadke toho tolko nepose....aj ked su aj taky umelci...nedovolim si hanit pracu inych ale mam tiez osobnu skusenost s takymi servismi...a to aj autorizovanymi aj neautorizovanymi...

no skor by bolo zaujimave skontrolovat ich pracu pri vykonavani opravy typu vymena rozvodou...kde na fakture najdete nejak vela napinacich kladiek a aj cidlo snimaca ABS na uplne iny voz ako je servisovany a aj bezpecnostne sruby do kolies...
az chcete dotovat opravy nielen svojho voza mozem odporucit veeelky autorizovany servis v Kosiciach na Juznej triede...
tot moj poznatok...a este by ma zaujimalo ako za 30min clovek ktory to auto potom kontroluje zisti ci mi bol vymeneny cely obsah olejovej naplne....ked vsetci dobre vieme ze v autorizovanych servisoch sa olej odsava...co neexistuje ze sa odsaje tolko ako ked sa vypusta standardnym sposobom...
ale zaplatite olej ako je v tabulke...cize napln pre vas motor je 4.3l tak zaplatite 5l

Používateľov profilový obrázok
junimond
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 388
Dátum registrácie: 26.10.2008 12:27
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako ušetriť na servisnej prehliadke?

Príspevok od používateľa junimond »

hehe, ten veeelky servis trosku poznam nahodou.. a vobec sa s tebou nebudem hadat o dotovani cudzich aut, pretoze naozaj neviem, ci sa to deje alebo nie (zatial nemam taku skusenost). Ale co sa tyka oleja, tak viem, ze tam sa olej nekupuje na litre, ale "capuje" sa presne, teda neplatis za 5 litrov, ale len tych 4,3. Nemozu ti zauctovat nieco, co ti tam nedali - no vraciame sa k problemu dotovania inych aut.. :D

Ale v principe by to malo byt tak, ze sa neplati kazdy zacaty liter, ale presne mnozstvo. Tam ti mechanici totiz aj fasuju presne mnozstvo oleja, ktory vyuctuju do auta a ani o deci viac.

Používateľov profilový obrázok
colorconceptGT
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 23.04.2009 15:46
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako ušetriť na servisnej prehliadke?

Príspevok od používateľa colorconceptGT »

ok nebolo to mierene tym smerom...a teda cast vety 4.3l a zaplatis 5l beriem spet.... je pravdou ze taku banalitu ako vymenu oleja som v servise neriesil....chvalabohu a to ze to capuju presne je tiez ok...
ale pokial ma auto predpisanu napln oleja 4.3l tak vyfasuju 4.3l a to by som chcel vidiet ako z neho vysaju 4.3l ked tolko z neho nevylejem vypustacou srubou za predpokladu ze je v nom tolko oleje kolko ma byt...

tuto povedzme ze hypotezu beriem z toho ze som mal dole viko ventilov z nejedneho auta servisovaneho prave v tomto autorizovanom servise ale aj v inych autorizovanych....a ten bordel co bol pod tym vikom sposobeny prave vymenou oleja typu liter odsajem liter dolejem, to by bolo na fotku...nehovoriac o olejovej vani....sacom kosi...a snimaci tlaku oleja...

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako ušetriť na servisnej prehliadke?

Príspevok od používateľa Jerry »

tak ja sa prave chystam na velku (druhu - po 60 tis. km) prehliadku. Co vravite ostatni, odporucate toto vyuzit? 100 € usetrit je dost. Je tam nejake riziko, ked sa v tom znovu bude dalsi clovek vrtat?

Inak bratislavcania, ktory VW servis by ste doporucili? Ja som chvilu chodil na Vajnorsku do BOATu, zdalo sa mi ze budem spokojny, ale potom ako mi dvere nastriekali uplne inym odtienom, a pelovy filter som nasiel vlozeny naopak a skrceny, tak hladam iny servis.
Naposledy upravil/-a Jerry v 23.06.2009 15:04, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
colorconceptGT
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 23.04.2009 15:46
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako ušetriť na servisnej prehliadke?

Príspevok od používateľa colorconceptGT »

Ja by som do toho siel...
clovek ktory si nema moznost tuto prehliadku urobit sam...resp pokial ma auto v zaruke...a nedaju mu moznost byt pri servisnych ukonoch...alebo aspon vidiet na nich....tak je tato ponuka velmi dobra a aj lukrativna....

toptest06
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2007 09:07

Re: Ako ušetriť na servisnej prehliadke?

Príspevok od používateľa toptest06 »

Prebieha to nasledovne:

Pred samotnou servisnou prehliadkou technický pracovník poverený VW skontroluje Vaše vozidlo (osvetlenie, náplne, stav prevadzkových kvapalín, pneumatiky, funkčnosť elektr. spotrebičov atď.). V prípade, že je vozidlo úplne v poriadku, na vozidle nasimuluje pár chýb, ako napr. odoberie chladiacu kvapalinu, podhustí rezervu, výpáli žiarovku a pod. Potom absolvujete servisnú prehliadku. Po jej ukončení vráti technický inšpektor vozidlo do servisu a vyhodnotí odstránenie nasimulovaných chýb. Servis sa o kontrole dozvie až po skončení testu pri jeho vyhodnotení v servise - dovtedy to prebieha ako normálna servisná prehliadka. Každý servis VW musí takúto kontrolu absolvovať min. 1 x ročne - štandard VW.

Servisná prehliadka trvá v rozmedzí 3-4 hod a okrem výmeny oleja obsahuje celý rad úkonov (od kontroly a nastavenia svetlometov, doplnenia náplní, kontroly elektr. spotrebičov až po kontrolu tlaku v pneumatikách a rezerve - približný rozsah nájdete v servisnej knižke vozidla). V súčasnosti sa kontroluje dodržiavanie rozsahu servisných prehliadok. Za 30 minút inšpektor skontroluje odstránenie nasimulovaných chýb. Máloktorí zákazníci by boli ochotní zostať v servise ďalšie 3-4 hodiny na podrobnú kontrolu - čo by znamenalo vykonať v podstate ďalšiu prehliadku. Preto sa to robí vzorkovaním - zameriava sa na určité vopred vybrané chyby.

Výrobca robí aj kontroly kvality pri opravách vozidiel (napr. pri zvolávacích akciách a pod.) V súčasnosti prebieha táto akcia na kontrolu rozsahu servisných prehliadok.

Pokiaľ sa chcete zúčastniť je potrebné kontaktovať testovaciu organizáciu ešte pred objednaním sa na servisnú prehliadku. Musí sa najskôr posúdiť, či daný druh servisnej prehliadky je vhodný na vykonanie testu (je to závislé od modelu vozidla a počtu km). Dnes sa stanovuje rozsah prehliadky na základe VIN čísla karosérie individuálne pre každé vozidlo.

Používateľov profilový obrázok
MITO
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6177
Dátum registrácie: 30.12.2008 16:15
Bydlisko: Engerau

Re: Ako ušetriť na servisnej prehliadke?

Príspevok od používateľa MITO »

... ja by som sa dal na toto namotat ... skoda, ze uz nesplnam podmienky :?
Spávam dobre, lebo problém má riešenie ... ak ho nemá, spávam dobre, lebo problém nedokážem vyriešiť.

Používateľov profilový obrázok
junimond
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 388
Dátum registrácie: 26.10.2008 12:27
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako ušetriť na servisnej prehliadke?

Príspevok od používateľa junimond »

urcite aj ja by som si dal povedat..ved tam clovek neprerobi, ked tomu spravne rozumiem. A inak sa mi to sice este nestalo, ze by som vlastne auto dal na servisnu prehliadku, ale asi by som velmi robil bordel, keby mi nedovolili byt pri tom..len neviem, ake ma clovek moznosti :S

Používateľov profilový obrázok
colorconceptGT
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 23.04.2009 15:46
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako ušetriť na servisnej prehliadke?

Príspevok od používateľa colorconceptGT »

preto si este nebol na servisnej v autorizovanom servise...LEBO si si nekupil nove auto....ako kazdy normalny clovek...

Používateľov profilový obrázok
junimond
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 388
Dátum registrácie: 26.10.2008 12:27
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako ušetriť na servisnej prehliadke?

Príspevok od používateľa junimond »

kto je teraz normalny? ten, co si kupi nove auto alebo ten, co si kupi ojazdene?

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"