MOTORČEK zadného stierača VW G4 (2003) - je podstatné typové

Rady, triky a tak trochu autohifi.

Moderátori: frflos, wladi

Napísať odpoveď
mafigolf
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.10.2014 09:59

MOTORČEK zadného stierača VW G4 (2003) - je podstatné typové

Príspevok od používateľa mafigolf »

ahojte golfáci,
dlhší čas (4r.) som nepoužívala zadný stierač na VW G4 (2003), keďže mi ho ukradli a akosi som si zvykla jazdiť aj bez neho. Až do doby, kým som neprišla na STK - vraj vážny nedostatok, keď nemám zadný stierač (sranda, že dovtedy nikomu nechýbal na STK). Stierač som zohnala, namontovala ale ostrekovanie skla bolo len tak tak 5 cm strek (na STK si nevšimli :-)) ). Nedalo mi to a zadný kryt som zdemontovala, myslela som že je vyskočená hadička. Nebola. Z kolienka striekala voda do kufra. Tak som sa rozhodla kúpiť celý zadný motorček stierača.
Kúpila som ho z druhej ruky, predávajúci mi tvrdil, že je zdemontovaný z VW G4, dokonca rok 2003. Na jeho motorčeku je typové označenie 1J6 955 711G. Po kúpe som zistila, že na mojom pôvodnom motorčeku je typové označenie 1J9 955 711A.

Otázka: máte niekto s tým skúsenosť, bude to pasovať?? Podla čísla 1J6..G by sa malo jednať o motorček na Fabiu (pokiaľ som to správne podľa čísla vylustrovala na internete).... Momentálne nemám čas to dať niekomu spraviť, tak to chvíľu musí počkať, len rada by som poznala odpoveď už teraz pre možnosť vrátenia predávajúcemu motorčeka späť. (ale presviedčal ma, že to je z havarovaného G4)....
ďakujem všetkým, ktorý by poznali odpoveď....
mafi
Prílohy
Po demontáži krytu dverí.web.jpg
Po demontáži krytu dverí.web.jpg (45.92 KiB) 952 zobrazení

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: MOTORČEK zadného stierača VW G4 (2003) - je podstatné ty

Príspevok od používateľa dream7000 »

vseobecne je 1J....... diel pre golfIV, ale niektore diely sa s tymto cislom pouzivaju aj v inych typoch aut...., fabia ma zaklad v oznaceni 6Y, oznacenie neries,zaloz konektor a vyskusaj ci bude motorec funkcny, pokial ma aj ostrekovac v stredovej osi a bude funkcny, tak je vsetko OK, ja by som riesil repas tvojho napr. tymto...http://www.kupimauto.sk/opravna-sada-mo ... 75319.html" onclick="window.open(this.href);return false;

mafigolf
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.10.2014 09:59

Re: MOTORČEK zadného stierača VW G4 (2003) - je podstatné ty

Príspevok od používateľa mafigolf »

ďakujem za odpoveď,
motorček typu 1J6..., ktorý som kúpila bol nakoniec vadný. Keďže bol problém s vrátením (predávajúci nereagoval na telefonáty a žiaľ iný kontakt som nemala), použila som nakoniec z neho len medenú tyčku, ktorá sa ukázala nakoniec na mojom motorčeku, že je zlomená. Môj pôvodný motorček tak teraz funguje ďalej ale upozornenie pre ostatných, ktorý kupujú z druhej ruky ....uistite sa čo kupujete ( keď vás predávajúci uisťuje, že je súčiastka bezchybná, neverte vždy tomu...!)

Napísať odpoveď

Návrat na "Servis & Pomoc & Autohifi"