Radosti a starosti s G7

Všetko ostatné..

Moderátor: sirdo

Doggy300zx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 31.12.2013 00:25

Re: Radosti a starosti s G7

Príspevok od používateľa Doggy300zx »

Ze ukradli auto po servise moze ale aj nemusi byt nahoda Susedovi ukradli X6 dva tyzdne po navsteve servisu Tu sa tieto praktiky ale prevalili a dostalo sa to aj do medii Pocul som aj pribehy z blizkeho okolia ked sa po nehode nasli kluce skryte v spataku V jednom pripade islo o nove auto v druhom o voz po servise V kazdom pripade si myslim ze tieto dielne maju dost moznosti ako si auto predpripravit a je jedno ci je to original servis alebo typek v garazi Smutne je ze ked sa aj auto vynimocne podari najst tak je z neho uz len ram

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: Radosti a starosti s G7

Príspevok od používateľa stereomike80 »

omg kluce v spataku su tak 20 rokov stara legenda...

vwladoo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.03.2014 17:04

Re: Radosti a starosti s G7

Príspevok od používateľa vwladoo »

takže, už ubehlo pár rokov a km od kedy som založil túto tému, tak sa zase hlásim čo som zažil s G7 :)
Pred nedávnom som pozeral že mám najazdených niečo cez 77 000km
čo sa týka servisov -
výmeny motorového oleja, filtrov. Výmena oleja v dsg..(vo VW servise to nerobia,iba pri výmene predovky). v inom servise ano ako pri každej inej automatickej prevodovke.
Pri cca 60 000km som neprešiel cez kontrolu pretože zadné brzdy boli úplne na mraky a musel som ich dať vymeniť.
V poslednom čase mi občas vyskočí hlásenie keď naštartujem a pomaly pridávam že "zvolte polohu P na opustenie vozidla", alebo niečo podobné.ale je to iba cinknutie ukáže to a za sekundu to zhasne...no uvidíme časom..
stierače mám už 2.alebo 3. ...vždy po zime stierajú velmi zle..kupujem stierače Bosch
Čo sa týka interiéru, spokojnosť, všetko je ako nové, nemôžem povedať že by bolo niečo opotrrebované. čo sa týka exteriéru, tak mám iba pár tukancov od kamienkov.
samozrejme pravidelne auto detailne čistím - umývanie, voskovanie, vysávanie, 2x ročne klejovanie, 1x tepovanie
a čo vy? ako ste na tom po rokoch jazdenia s G7? čo ste zaujímavé zažili??

Liu
Vodič
Vodič
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 10.11.2013 21:53

Re: Radosti a starosti s G7

Príspevok od používateľa Liu »

Tak ja som za tie skoro 4 roky najazdil 103 tisíc km. Zatiaľ žiadne vážne problémy. V podstate len pravidelný servis. Menil som obe žiarovky na prisvecovanie (cca po 2 rokoch). Na karosérii sú vpredu bodky od kamienkov. Kamienky robia šarapatu aj na hrane kde končí čelné sklo keďže je utopené nižšie tak všetko čo ide po skle skončí na tej hrane. No a typicky ostrekovač zadného okna kvapká. Čo sa týka bŕzd tak zadné som menil pri 102 tis km a predné mám ešte od výroby. Interiér je v pohode, žiadne nadmerné opotrebovanie. Nič nevŕzgga alebo podobne. Toľko moje skúsenosti.

GolfixR
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.02.2018 14:27

Re: Radosti a starosti s G7

Príspevok od používateľa GolfixR »

My na nášho rodinného miláčika nedáme dopustiť. Golfix jeho meno je. Biely Rline variant. 18tky kolesá skrátka paráda za rok a pol 120 tisíc km. Všetko je 100% nemenili sme nič okrem návštevy servisu klasika prehladky- výmena oleja, stierače. Občas mu urobíme radosť nejakým príslušenstvom :) jediná slabosť je biela farba mäkká ako hovado. Ale chodí pravidelne na detailing. Takže je v naj kondícii.Ako sa človek stará a jazdí také má auto naše trasy hlavne BB Vieden. Tolko skúsenosti :) na VW nedáme dopustit už 4 auto iba VW pred tým golf polo a passat všetko nové a sme MAX spokojní. Ak vyhráme športku, vtedy možno pouvažujeme nad audi alebo BMW inak 100% spokojnosť :) pripájam foto
Prílohy
Resized_20180319_145032_5063-540x720.jpeg

prontoblack
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.05.2018 10:47

Re: Radosti a starosti s G7

Príspevok od používateľa prontoblack »

GolfixR napísal:My na nášho rodinného miláčika nedáme dopustiť. Golfix jeho meno je. Biely Rline variant. 18tky kolesá skrátka paráda za rok a pol 120 tisíc km. Všetko je 100% nemenili sme nič okrem návštevy servisu klasika prehladky- výmena oleja, stierače. Občas mu urobíme radosť nejakým príslušenstvom :) jediná slabosť je biela farba mäkká ako hovado. Ale chodí pravidelne na detailing. Takže je v naj kondícii.Ako sa človek stará a jazdí také má auto naše trasy hlavne BB Vieden. Tolko skúsenosti :) na VW nedáme dopustit už 4 auto iba VW pred tým golf polo a passat všetko nové a sme MAX spokojní. Ak vyhráme športku, vtedy možno pouvažujeme nad audi alebo BMW inak 100% spokojnosť :) pripájam foto
ten mäkký lak ani nespomínaj. Je to už viac voda ako lak snáď. Mám na tom celkom slušnú keramiku(2 vrstvy jednej z tvrdších) + obnovujem každé tri mesiace SiO2 sprejom, ale ten lak sa lúpe každým kamienkom a je mega citlivý aj na "fúknutie". Chcem dať aspoň na predok SunTek CarShield fólie, inak to bude vyzerať za pár rokov hrozne

palko_palinecko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 14.05.2018 14:02

Re: Radosti a starosti s G7

Príspevok od používateľa palko_palinecko »

vwladoo napísal:Výmena oleja v dsg..(vo VW servise to nerobia,iba pri výmene predovky). v inom servise ano ako pri každej inej automatickej prevodovke.
...
V poslednom čase mi občas vyskočí hlásenie keď naštartujem a pomaly pridávam že "zvolte polohu P na opustenie vozidla", alebo niečo podobné.ale je to iba cinknutie ukáže to a za sekundu to zhasne...no uvidíme časom..
Rovnaku hlasku na 1-2 sekundy som tiez par krat dostal, vzdy cerstvo po starte, aktualne mam 60 000 km.

Inac co som si cital o vymene oleja v DSG, odporuca sa vymenit po 120tis km. Menil si skor z nejakeho dovodu?
VW Golf VII 1.2TSI 81KW DSG7
VW Touareg 7P 3.0TDI 180KW AT8

jehovista
Vodič
Vodič
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 03.07.2011 17:15
Bydlisko: KE

Re: Radosti a starosti s G7

Príspevok od používateľa jehovista »

rovnaku hlašku ukazalo aj mne dvakrat asi za vyše polroka čo ho mam, 148tkm nabehane zatiaľ. vyskočila za jazdy a hneď zmizla, nie ako vam pri pohynani sa. dsg 7°

vwladoo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.03.2014 17:04

Re: Radosti a starosti s G7

Príspevok od používateľa vwladoo »

a zase po roku sa hlásim čo mám nové s G7 :)
minulý mesiac sa som sa už prehupol cez 100 000km :) som asi jeden z posledných z ročníka 2014 :D :D :D mal som trošku porušenú geometriu, tak jednu pneu mi zjazdilo a musel som menit 2 pneumatiky.. málinko čo ma mrzí, je to, že aj napriek dostatočnej starostlivosti sa mi na lavom zadnom blatníku sa začaína tvoriť hrdza- odulo trošku farbu, je to velké asi ako necht. ale ešte nie je nič extra viditelné..
jedna vec čo mi trošku vadí a budem musieť to riešiť je, že ak chcem niekde zaparkovať tak že musím cúvať, ozýva sa z prednej nápravy také pukanie, máte s tým skúsenosť čo by to mohlo byť?

a ešte jednu vec som si po 5 rokoch všimol. je to ako končí predný blatník a začína Ačkový stlpík. Tak ak zatlačím na ten koniec blatníka tak sa prehne(peruje)..chýba tam nejaká výstuž?? skúšal som to na VW Jetta a tam je to pevné

a čo máte nové vy?? dúfam že vás tiež obchádzajú poruchy :)

pepekpk
Vodič
Vodič
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 15.12.2013 20:48

Re: Radosti a starosti s G7

Príspevok od používateľa pepekpk »

Mam 1.4 140k dsg už 6ty rok cca 80000km.okrem bežného servisu som menil všetky kotúče aj platničky. Mal som 5ročnu záruku a reklamoval som vypraskanosť xenonovych svetlometov, no neuznali že je to normálne. Dal som ich vyleštit ale sú mozaikové zo vnútra.. Motoricky super, lepši ako ženin nový troc 1.5 150k. ževraj za tu lenivosť môžu nové eko normy.
G7 variant HL 1.4TSi 7-DSG
----------------------------
ex. O2 kombi Eleg. 2.0TDi 6M

Napísať odpoveď

Návrat na "OSTATNÉ"