Bixenony - stretavacie svetla

Karoseria, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: sirdo

Používateľov profilový obrázok
balki78
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.11.2016 14:57
Bydlisko: Senec

Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa balki78 »

Ahojte, od augusta som majitelom noveho VW GOLF VII. Pri zadavani objednavky do vyroby som si zaskrtol aj natacacie bixenonove svetla. Cakal som od toho obrovsky posun vpred a radost z jazdy po tme. Avsak po prvej jazde som do zostal uplne sokovany a prekvapeny, zial negativne. Problem, ktory mam je, ze stretavacie svetla svietia az prilis blizko pred auto a jazdit vecer so zapnutymi stretavacimi svetlami je miestami az risk. Svetla sice svietia krasne bielo, luc je sirsi, ale naco mi je toto, ked nedovidim temer na "kraj nosa". V autorizovanom servise som uz bol, svetla mi nastavili, ale neprinieslo to takmer ziadny efekt. Dosvit na stretavacich odhadujem tak max na 18 metrov. Obycajne halogenove svetla na rovnakom modeli auta svietia podstatne dalej. Mate niekto podobne skusenosti, pripadne rady co s tym, kde moze byt chyba...?
VW GOLF VARIANT Highline Slovakia 1,4 TSI 110 kW

juraj11120
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.07.2016 18:55

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa juraj11120 »

Tento stav je keď si v aute sám, alebo ak máš plné auto? Mne sa stalo asi dva razy, že keď som mal auto naložené (5 ľudí a aj niečo v kufri) tak sa mi svetlá automaticky sklopili tak nízko, že som toho fakt veľa nevidel. Dosť ma to vtedy sklamalo. Ale stalo sa mi to asi len dva razy. Akoby to senzor zaťaženia zadnej nápravy nejako zle vyhodnotil a sklopil svetlá príliš nízko. Ale keďže potom už sa to neopakovalo, tak som to neriešil. No možno bude u teba nejaký problém v tomto automatickom naklápaní svetiel.
Po naštartovaní keď svietia aj svetlá, tak auto vykoná sklopenie svetiel a potom naspäť dvihnutie. Toto ti funguje dobre? Ak si v aute sám, tak by sa svetlá mali dvihnúť naspäť do pôvodnej výšky, nemali by zostať nijako naklopené nižšie.

Používateľov profilový obrázok
balki78
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.11.2016 14:57
Bydlisko: Senec

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa balki78 »

Vacsinou jazdim v aute sam, stav je permanentny. Ked nastartujem, svetla sa posunu dolava doprava, dole a potom naspat hore do povodnej polohy. Podla mna je prave tato zakladna poloha zle nastavena...? Juraj mas aspon priblizny odhad kolko tebe stretavacie svetla dosvietia? malo by sa to dat celkom presne zmerat, kedze je vyrazne ohranicena ciara tma/svetlo kvoli clone na dialkove svetla. Zo zaujimavosti to dnes vyskusam a dam sem svoj presnejsi udaj.
VW GOLF VARIANT Highline Slovakia 1,4 TSI 110 kW

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa lopo1 »

a je taky problem zbehnut do servisu nech skontroluju nastavenie svetiel cez regloskop?

Používateľov profilový obrázok
balki78
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.11.2016 14:57
Bydlisko: Senec

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa balki78 »

Ako som písal v príspevku hore , bol som a nepomohlo. Možno este vyskusat iný autorizovaný servis. Rad by som info aj od užívateľov ktorí maju rovnaké vozidlo , či je moj pocit len subjektívny ... alebo to proste ma tak svietiť .
VW GOLF VARIANT Highline Slovakia 1,4 TSI 110 kW

Liu
Vodič
Vodič
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 10.11.2013 21:53

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa Liu »

Ja mám natáčacie bixenóny a som s nimi maximálne spokojný. Svietia oveľa lepšie ako halogénové svetlá.

Používateľov profilový obrázok
robky
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2016 22:23
Bydlisko: Prešov

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa robky »

Na mojom sportsvane mám podobný pocit, proste dosvit je kratší ... na našich cestách s čiarami mi to ani tak nevadí.
Ale bol som v lete v HU, v oblasti okolo Tokaja sú cesty bez čiar a tam som z toho nemal dobrý pocit.
Musel som sa za niekoho zavesiť, alebo som neustále prepínal diaľkové ....

Na dostavenie základnej polohy sú na svetlomete dva prvky (myslím že sú to šesťhrany na imbus). Ešte som sa ku tomu nedostal, ale predpokladám, že ten bližšie k stredu vozidla bude na nastavenie výšky ... keď ma to dostatočne na+erie, tak ich zdvihnem a následne dám skontrolovať na regloskope
VW Golf Sportsvan Highline 1,4TSI 92kW

Používateľov profilový obrázok
balki78
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.11.2016 14:57
Bydlisko: Senec

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa balki78 »

Tak ked ta to dostatocne nasrdi odfot, ktore su to skrutky :D Pomozes :)
VW GOLF VARIANT Highline Slovakia 1,4 TSI 110 kW

Používateľov profilový obrázok
robky
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2016 22:23
Bydlisko: Prešov

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa robky »

Mám dneska voľno, tak som na to mrkol.
Bixenóny majú na čiernom ráme označenie 1% sklonu. Nemám síce 10 metrovú garáž, kde by sa to dalo presnejšie zmerať, ale na 2 metroch od svetlometu som s nejakou toleranciou nameral asi 2% sklon.
Výška svetlometu, resp. vytváranej roviny svetlo/tma, sa nedá úplne presne zmerať, ale je na úrovni cca. 71cm. Vo vzdialenosti 2 metrov bol prechod svetlo/tma pri továrenskom nastavení vo výške cirka 68 cm(plus-mínus).
Pri 1% sklone by však v tejto vzdialenosti výška rozhrania svetlo/tma mala byť cca. 69,5 cm.

Na svetlomete sú dva nastavovacie prvky (imbus 6 mm), vždy bližšie k stredu auta slúžia na nastavenie sklonu, tie na kraji na nastavenie smeru. Máš to na foto.
Ideálne je poznačiť si východziu polohu, aby si zmenu vedel vrátiť späť. V smere hodinových ručičiek znižuješ sklon a svetlo svieti vyššie (a ďalej).
Otočil som asi o 180° a hranicu rozhrania svetlo/tma tým nastavil na požadovaných 69,5 cm. Večer to na krátkej trase vyskúšam. Mám zajtra v pláne vyriešiť sfukujúcu zadnú gumu, tak to čeknem aj na regloskope ...
Prílohy
sklon_svetla.jpg
VW Golf Sportsvan Highline 1,4TSI 92kW

juraj11120
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 17.07.2016 18:55

Re: Bixenony - stretavacie svetla

Príspevok od používateľa juraj11120 »

Pozrel som dnes ako ďaleko mi to svieti a nameral som 12 šírok parkovacích miest. Každé je široké asi 2,2-2,3 m, to znamená svieti mi to do diaľky cca 26-27 m. Ale meral som ľavú stranu, čiže tú prvú hranicu svetlo/tma. Na pravej strane tie svetlá svietia trošku vyššie, čiže tá vzdialenejšia hranica svetlo/tma by bola ďalej. No nemal som po ruke toľko parkovacích miest.
A nemám natáčanie do zákrut, iba klasické bixenony. Ale v tom by myslím nemal byť rozdiel.
Podľa tvojich údajov čo píšeš (výška svetla 71 cm a sklon 1%) by hranica svetlo/tma musela byť vo vzdialenosti 71 m. Nie je to trošku veľa?

Napísať odpoveď

Návrat na "Exteriér + Styling"