Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Bixenony - stretavacie svetla
PoslaťNapísal: 30.12.2017 23:51 
Autoškolák
Autoškolák

Chlapi, ste si istý, že na tom obrázku na prvej strane je to správne? Ja som sa to dnes pokúšal doladiť a pri točení tej skrutky sa mi nezdalo že by to nejako reagovalo. Pri tejto skrutke je z boku akoby ďalšia skrutka, ktorá sa otáča cez ozubenie spolu s tou prvou a asi niečo nastavujú, ale neviem čo. Potom je tam ešte jedna skrutka ktorá je tak o cca 10 cm nižšie a smerom k blatníku. Skúšal som pootočiť aj tú a tiež sa mi nezdalo žeby to nejako reagovalo.
Niečo som s tým asi nastavil, lebo svieti to trocha inak, ale žeby to svietilo ďalej ako pôvodne by som ani nepovedal. Možno o kúsok, ale predstavoval by som si to inak.
Neviete či nie sú nejaké rozdiely v tých svetlách? Mám bixenóny bez natáčania, bez DLA, bez LED. Iba bixenon s halogénovým denným svietením.
Zajtra môžem skúsiť odfotiť moje svetlo a prihodiť to sem.

PoslaťNapísal: 31.12.2017 10:03 
Autoškolák
Autoškolák
Obrázok užívateľa

Ja mam sice bixenony s natacanim ale nemyslim si ze by mal byt v nastavovani rozdiel.ako som pisal na predosiel strane mne sa to zacalo hybat az ked som viac pootocil srobikom a otacal som tym co je hlbsie ako aj pises a je pri tom napisane down alebo up.

PoslaťNapísal: 31.12.2017 15:39 
Autoškolák
Autoškolák

Ospravedlňujem sa za debilné otázky. Dnes som to bol pozrieť za svetla a hlavne som utrel ten prach čo tam bol a ono to tam je pekne napísané.
Takže je to tak, že tou skrutkou čo je nižšie sa nastavuje sklon a tou skrutkou vyššie sa nastavuje uhol kam to má svietiť (doľava alebo doprava).
U mňa to vyzerá trocha inak než je fotka na prvej stránke, tak prikladám fotku môjho svetla.

Prílohy:
IMG_20171231_141817.jpg
IMG_20171231_141817.jpg (212.83 KiB) Zobrazené 719 krát

PoslaťNapísal: 31.12.2017 15:44 
Autoškolák
Autoškolák
Obrázok užívateľa

tak tak, ja to mam tak isto ako ty ako som pisal ;) tak pekne nastav ale s rozumom nech neoslnujes ostatnych,pripadne potom spravit zakladne nastavenie ;) inak niekde boli aj stranky kde si si vedel zhruba vypocitat a podla toho zmerat a nastavit svetla oproti kolmej stene ;)

PoslaťNapísal: 31.12.2017 15:49 
Autoškolák
Autoškolák

Jasné, spravím to s rozumom. Len som si asi včera rozladil svetlá, že mi teraz budú trocha škúliť, pretože som točil tou druhou skrutkou. Ale vrátil som to zhruba naspäť čo som si pamätal. Keď sa zotmie, tak to pôjdem doladiť.
Ono sa to dá teoreticky aj vypočítať. Na svetle je napísaný sklon 1%. To znamená, že ak je svetlo vo výške cca 60-70 cm, tak dosvit by mal byť 60-70 metrov.
Ak sa mi nepodarí dobre doladiť, tak skočím do servisu, nech mi to nastavia a potom ak bude treba už si to len dvihnem. Tou druhou skrutkou točiť už nebudem :D

PoslaťNapísal: 05.01.2018 16:10 
Autoškolák
Autoškolák

Takže zhrnutie. Podvihol som obe svetlá o 3/4 otáčky a super. Konečne niečo vidím aj so stretávacími svetlami. Mám pocit, že pravé svieti možno trocha vyššie, pretože vidím všetky značky čo sú na ceste, ale zatiaľ nikto nebliká, takže to nechám tak. Keď som išiel za kamarátom, tak som sa ho pýtal, či ho neoslepujem, ale vraj nie, tak super. Ozaj stačí 3/4 otáčky a je to iný svet. Som zvedavý čo mi povedia na garančnej a ako mi to zasa pokazia.
Ale stále mám pocit, že záťažový senzor je príliš bojazlivý. Po naložení sklopí svetlá viac, takže čím viac som zaťažený, tým nižšie mi svetlá svietia. Nevie niekto, či sa toto nejako dá nastaviť cez diagnostiku? Keď som bol v lete na garančke, tak som to mechanikovi hovoril a on mi povedal, že to je proste nastavené, že to on inak nastaviť nevie.

PoslaťNapísal: 23.05.2019 14:19 
VWagenista
VWagenista
Obrázok užívateľa

mame tu slovenskeho klubaka co ma na svojej G7 zakladne, nenatacacie bi-xenony s dennym svietenim cez halogenku?...

Prílohy:
2P4B6xm.jpeg
2P4B6xm.jpeg (91.66 KiB) Zobrazené 289 krát

ex: VW Golf V 1.4 16V Trendline/Slovakia - Rest In Pieces, VW Golf VII Variant 1.4TSI Highline - sold

PoslaťNapísal: 23.05.2019 20:26 
Autoškolák
Autoškolák

Ja mám také.

PoslaťNapísal: 23.05.2019 21:43 
VWmaniak
VWmaniak
Obrázok užívateľa

...aj ja viem o jednom co take ma

PoslaťNapísal: 24.05.2019 14:57 
VWagenista
VWagenista
Obrázok užívateľa

vdaka chlapy, uz som jedneho zohnal. keby to nevyslo, tak sa ozvem...

ex: VW Golf V 1.4 16V Trendline/Slovakia - Rest In Pieces, VW Golf VII Variant 1.4TSI Highline - sold

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 40 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť