LED žiarovky v halogenoch

Karoseria, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
Fishbone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.05.2019 13:03

LED žiarovky v halogenoch

Príspevok od používateľa Fishbone »

Zdravím,
chcem sa spýtať či má niekto skúsenosť s výmenou predných žiaroviek (halogénové reflektory) za LEDkove žiarovky. Viem, že ide o nelegálne úpravy no napriek tomu občas vidieť nejaký MK 7 aj 7.5 s ledkovými žiarovkami. Ja som to chcel skúsiť, avšak skončil som na tom že som nebol schopný osadiť adaptér pre osadenie žiarovky v ľavom reflektore kde je veľmi stiesnený priestor (je možné že je rozdiel medzi MK7 a 7.5, prípadne aj podľa motorizácie)
V pravej som to spravil a pravdu povediac bol som sklamaný zo slabej svietivosti (Samozrejme tu vstupuje do hry aký typ LED človek zvolí)

Pravdepodobne len nedávno sa začali predávať OSRAM LED, ktoré maju homologizáciu v ČR. Sú to tie, ktoré mali asi pred a pol rokom homologizaciu len v nemecku. Dá sa preto predpokladať, že do nejakého času to bude schválené aj na legalne použitie u nás.
https://www.osram.cz/am/night-breaker-l ... headline_1
Cena je pomerne vysoká, ale myslím že akceptovateľná ak to bude fungovať ako má a nebudú problémy pri STK.
Výmenu celých svetlometov za cca 1100 eur tu rozoberať význam asi nemá. Je to určite najlepšie riešenie, ale má aj zopár zásadnych protiargumentov...

oberon
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 01.07.2015 21:34
Bydlisko: Košice

Re: LED žiarovky v halogenoch

Príspevok od používateľa oberon »

https://m.youtube.com/watch?v=bM8LE8CHdBk

Odoslané z motorola edge 20 pomocou Tapatalku

Golf 4 (hatchback), 1.9 TDI AXR 74kW
EIBACH Pro-Kit -30mm
BORBET XL, 7.5X17 ET35 (215/45)
Zadne silentbloky prednych ramien 8N0407181B
Zosilnene silentbloky zadnej napravy 6Q0501541E
Obrázok

Fishbone
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.05.2019 13:03

Re: LED žiarovky v halogenoch

Príspevok od používateľa Fishbone »

Ďakujem , videl som pred 2 týždňami. Práve tam sa rozoberá legálnosť a schválenie na použitie na PK (aj keď Maroš sa tvári že výmena led za xenon je v úplnom poriadku) .
Mám zato, že ak osram spravil homologizáciu LED žiaroviek nahradzujúcich halogeny, tak by to malo byť v poriadku.
Mimochodom po ceste chodí kopec aút s nesprávne nastavenými svetlami, ktoré oslepujú (aj halogeny), ale aj s nefunkčnými svetlami, prípadne sa spoliehajú na automatické senzory zapnutia a v hmlách a za zhoršených svetelných podmienok jazdia na dennom svietení, takže nech sa každý pozrie na svoje svetlá a svietenie, keď nadáva na ostatných...... ale to je mimo tému

Napísať odpoveď

Návrat na "Exteriér + Styling"