Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: VW GOLF VII - výmena predných svetlometov
PoslaťNapísal: 31.08.2016 21:20 
Jazdec
Jazdec
Obrázok užívateľa

Viem ze originaly vyzeraju takto isto....len sa chcem uistit ci aj na tejto stranke su to naozaj originaly

PoslaťNapísal: 01.09.2016 18:40 
VWmaniak
VWmaniak
Obrázok užívateľa

Mne to pride ako svetla z dectane

PoslaťNapísal: 01.09.2016 19:37 
Jazdec
Jazdec
Obrázok užívateľa

keby aj ;) tak z Dectane su tiez v pohode nie ?

PoslaťNapísal: 02.09.2016 16:12 
VWmaniak
VWmaniak
Obrázok užívateľa

Ale hej Dedo1 ich mal na svojeje byvalej GV a mam pocit ze jedno svetlo mu nesedelo uplne na 100% ale inac ok

PoslaťNapísal: 22.11.2016 00:48 
Autoškolák
Autoškolák

Ahojte. Nikde som sa totu nedocital ale neriesil niekto zvas len vymenu ziaroviek h7 h15 hmlove atd za take co svietia na bielo napriklad osram cool blue? Mate stym skusenosti ake konkretne treba kupit?

PoslaťNapísal: 22.11.2016 20:19 
VWagenista
VWagenista
Obrázok užívateľa

ja som menil za Xenesis a v mojom vlakne su aj fotky...

ex: VW Golf V 1.4 16V Trendline/Slovakia - Rest In Pieces, VW Golf VII Variant 1.4TSI Highline - sold

PoslaťNapísal: 21.03.2017 18:14 
Autoškolák
Autoškolák

skandyman píše:
Ahojte. Nikde som sa totu nedocital ale neriesil niekto zvas len vymenu ziaroviek h7 h15 hmlove atd za take co svietia na bielo napriklad osram cool blue? Mate stym skusenosti ake konkretne treba kupit?

Ja mám síce bixenon, takže neviem aká je svietivosť pri halogénoch, ale už som vyskúšal dosť veľa typov H11 a H7, takže ide o to čo od toho chceš, či svietivosť alebo bielu farbu svetla. Obe naraz nejde nakoľko to by si musel kupiť LED HID. Takže v podstate:

Moje ktoré používam v hmlovkách (h11) a v prisvetlovaní (H7) sú:0
- Philips Diamond Vision. Majú slabšiu svietivosť oproťi napr. Osram Night Breaker Unlimited, ale farba svetla je biela až modrá, no sú trochu drahšie ako všetky ostatné.
- Osram Night Breaker Unlimited : Farba žltá ale dosť dobrá sietivosť, oproti ostatným až veľmi dobrá a rovnako aj dosvit je dosť ďaleko.
- Xenesis : Biele ale nie až tak ako Led alebo Philips Diamond Vision. Svietivosť stredná. Vpodstate ide o rozuné riešenie v porovnaní cena a výkon a farba.
- Philips White Vision : Bledo žlté svetlo, nie až tak žlté ako Night Breaker Unlimited a nie až tak biele ako Xenesis. Svietivosť lepšia ako Xenesis ale horšia ako NBU.
- Mtec Superwhite : Biele svetlo, proste biele, belšie ako Xenesis, Philips Diamond Vision ma oproti nim svetlo viac do modra. Svietivosť niečo ako Xenesis.
- Gread Lights 8500K : tieto sú skoro identické s Xenesis akurát možno slabšie svietia.
- BLUETECH 9500K Xenon Effekt : Bledšie svetlo ako Xenesis, na pohľad sa hodia dobre ku seriovým Xenonom, no majú slabú svietivosť.
- Philips X-tremeVision +130% : Žlté svetlo, viac ako NBU, ale večšia svietivosť.
- Osram Cool Blue Intense : Neskúšal som ale mali by mať lepšiu svietivosť ako Philips Diamond Vision a farbu porovnateľnú so Xenonom.

V poslednom rade som skúšal rôzne typy LED klasických náhrad žiaroviek, žiaden HID, a tie v podstate majú len peknú farbu ale svietivosť je katastrofálna pokiaľ sa bavýme vo výkonovej skupine 55W. Takže to nedoporučujem. Keď tak tak potom LED HID ale tam je už cena trojnasobne vyššia než ako u tých Diamond Vision a plus potrebujú viacej priestoru takže sa nedajú všade napchať bez prerobenia svetlometu.

Ešte pre predstavu farieb od najžltšej po najbelšiu :

Sériové lampy, NBU, X-tremeVision, Philips White Vision, Xenesis, Gread Lights 8500K, BLUETECH 9500K Xenon Effekt, Mtec Superwhite, Osram Cool Blue Intense, LED, Philips Diamond Vision,

A porovnanie svietivosti ale len v hmlových (ostatné nemám vlastnú skúsenosť len čo som videl) :

LED, Sériové lampy, Gread Lights 8500K, BLUETECH 9500K Xenon Effekt, Mtec Superwhite, Philips Diamond Vision, Xenesis, Philips White Vision, Osram Cool Blue Intense, NBU, X-tremeVision,

PoslaťNapísal: 29.10.2017 23:49 
Autoškolák
Autoškolák

pozdravujem
bolo by možne tieto svetlá použiť aj v golf VII r.v 2017

dik

https://www.alza.sk/hobby/osram-ledrivi ... 906653.htm

https://www.osram.com/am/light-for/led- ... /index.jsp

PoslaťNapísal: 30.10.2017 11:22 
VWagenista
VWagenista
Obrázok užívateľa

ked si zozenies dobreho klampiara, tak ano, inak len tazko, kedze maju uplne iny tvar ako tie pre G7...

ex: VW Golf V 1.4 16V Trendline/Slovakia - Rest In Pieces, VW Golf VII Variant 1.4TSI Highline - sold

PoslaťNapísal: 30.10.2017 11:39 
VWsenior
VWsenior
Obrázok užívateľa

:D

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 50 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť