folia / ochrana laku / biela

Karoseria, lak, spoilery, nárazníky...

Moderátor: sirdo

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

folia / ochrana laku / biela

Príspevok od používateľa stereomike80 »

Caute, mate niekto odporucenie ako sa postarat o novu bielu farbu?

Ako to vyzera po nejakom roku a jednej zime ?

Rozmyslam nad priehladnou foliou, ale potom vobec neviem ako sa to umyva..tiez sa mi nechce vyhadzovat peniaze za 'zbytocnost'..ale necham si poradit.

Používateľov profilový obrázok
bobik 949
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04.01.2012 12:16
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: folia / ochrana laku / biela

Príspevok od používateľa bobik 949 »

Ja mám ochrannú priesvitnú na prednej kapote už viac ako dva roky, mala by byť hrubšia oproti tým karbonovým. Zatiaľ spokojnosť, umývanie a údržba ako pri laku.
Mám bielu farbu, fóliu som dával až po prvej zime ale mal so ju dať hneď po kúpe .
VW Golf VI 1,2 tsi 77 kw Rabbit biela candy , comfort + relax paket, MF volant, RCD 510

lifter1
Vodič
Vodič
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 13.06.2014 12:48

Re: folia / ochrana laku / biela

Príspevok od používateľa lifter1 »

Biela farba základná, 1 zima, pred zimou navoskované. Žiadne poškodenie od kamienkov som nenašiel (nájazd cez zimu cca 10000 km). Umývať dávam auto len v ručnej umyvárke (tam aplikovali aj vosk).
VW Golf GTI VII Performance

PristineShip
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 18.05.2015 19:03

Re: folia / ochrana laku / biela

Príspevok od používateľa PristineShip »

stereomike80 napísal:Caute, mate niekto odporucenie ako sa postarat o novu bielu farbu?

Ako to vyzera po nejakom roku a jednej zime ?

Rozmyslam nad priehladnou foliou, ale potom vobec neviem ako sa to umyva..tiez sa mi nechce vyhadzovat peniaze za 'zbytocnost'..ale necham si poradit.
Aspon 2 mesiace sa jej hlavne nechytat ziadnym osetrovanim, a ked sa jedna o moje auto 2-3 mesiace ho ani neumyvam. Ono je to tazke, mat nove auto, hlavne ak si petrol head a umyvat auto je obcas aj zabava (a ked mas dve vedra a 10 handier a 30 eurovy sampon a celkovo umyvacie nadobicko za 200 eur tak je to v podstate biely sex), ale novy lak treba nechat tak podla mna, umyt len od vtacich hovien a inych agresivnych substancii, ale beznu spinu nechavam tak. S tym sa nie kazdy stotozni a nie kazdy suhlasi, ale myslim, ze s tym, ze minimalne neosetrovat novy lak zatial suhlasili vsetci (len s tym neumyvanim nie, ale ako hovorim - tak to robim ja a je to moj subjektivny postoj)

Mal som dve biele auta, a keby Golf Sportsvan v bielej vyzeral aspon trochu prijatelne na moj vkus objednam si ho v bielej. Ked som predaval prve biele auto a chcel som kupcovi ukazat 3 skrabance tak na mna kukal, ci mi nedrbe, lebo som ich ani nevedel najst. Kde ale skrabance vidno ultra-fest su klucky dveri, kto nosi prstene alebo ine haraburdy na rukach tak klucky len prstami otvarat, lebo to urobi cierne cmuhy okamzite.
Na druhom bielom som ich podlepil bielou foliu tie vybratia kluciek (chromove misky si tam fakt nenalepim :)
Auto som si ani nevoskoval sam, ale nechal som si ho 2x do roka navoskovat profesionalne a inak ta farba nebola nic ine len vdacny vyber, napr. v zime spinu vidno ovela menej ako som cakal, skor to poznam tak, ze lak zmatnie.

S ochrannymi foliami nemam skusenost, ale mne sa to nepaci vizualne. Na bielej to mozno ani nevidno, ale na niektorych vyraznych metalizach to vidno hned a vyzera to podobne ako igelit na gauci nejakej lakomej starej babky, co dava igelit dole len pre navstevu.

Ja by som to neriesil, kvalitne voskovanie staci, a biela toho dost odpusti aj ked obcas vlezies "na kefy".
BTW ja hovorim o klasickej bielej nemetalickej, v Seate ju volaju Biela Candy ci ako.
Sportsvan HL 1.4tsi 92kw + DSG

Používateľov profilový obrázok
iwhy
Vodič
Vodič
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 02.03.2014 19:45
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: folia / ochrana laku / biela

Príspevok od používateľa iwhy »

Buď dať keramiku alebo vosk a nejaký sealant. Biela má tendenciu žltnúť, stačí postaviť 4 ročné biele auto veľa nového a ver, že to nie je iným odtieňom laku. S fóliou skúsenosti nemám, len viem, že nekvalitná takisto žltne.

Používateľov profilový obrázok
bobik 949
Vodič
Vodič
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 04.01.2012 12:16
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: folia / ochrana laku / biela

Príspevok od používateľa bobik 949 »

EŠTE K TEJ FÓLIÍ, ZÁLEŽÍ KDE BUDEŠ JAZDIŤ. U NÁS V ZIME POSYPUJU RIADNYMI KAMEŇMI!!! AK BUDEŠ VYBERAŤ TAK HLAVNE ABY NEMALA UV FILTER. LEBO PO ČASE KEĎ JU DÁŠ DOLE BUDE VIDNO ROZDIEL VO FARBE.
VW Golf VI 1,2 tsi 77 kw Rabbit biela candy , comfort + relax paket, MF volant, RCD 510

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: folia / ochrana laku / biela

Príspevok od používateľa stereomike80 »

skvele, diky vsetkym za super nazory.

Predtym som mal striebornu reflex metalizu, a to som daval pravidelne pred zimou a po zime rucne umyt a navoskovat (tusim auto glymom - karnubsky vosk) , a neboli tam ziadne oderky, len ako pises pristine, tusim jeden mikro skrabanec, ktory som ani nevedel na prvy pohlad najst :) Takze, nebudem na to sahat nijak vyrazne, len po jednej dialnicnej jazde som mal vpredu hmyzovy krvavy masaker:) , ktory som dal dole auto glymom-insect remover a oplachol vodou.

Diky za radu, dam to pred zimou navoskovat+ten sealant.

Folia by asi bola do oblasti, ako napr. hory, kde posypavaju kamienkami, som z BA a tu moc kamienky na cestach nevidno.

Ten igelit na gauci lakomej babky pobavil :D

Používateľov profilový obrázok
Michal666
Pilot
Pilot
Príspevky: 805
Dátum registrácie: 03.12.2009 20:09
Bydlisko: Žilina

Re: folia / ochrana laku / biela

Príspevok od používateľa Michal666 »

Najlepšie, čo môže byť je nový lak hneď ošetriť.

Jemne preleštiť a hodiť na to nejakú protekciu, potom sa samozrejme oň starať šetrne umývať, ale to je nadlho.

Nehovoriac ak berieš nejakú salónovku, už tam samotný lak dostáva pekne zabrať keď vidíš, čím ho furt leštia lebo sú autá zaprášené.

Takže jednoznačne hneď po kúpe ošetriť, a vyhýbať sa kefám.
http://www.caro-vone.sk - výhradný importér a distribútor California Scents pre SR
http://www.imao-parfums.sk - výhradný importér a distribútor IMAO Parfums pre SR
My Oryx GVII - http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=171&t=54256 - new

PristineShip
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 381
Dátum registrácie: 18.05.2015 19:03

Re: folia / ochrana laku / biela

Príspevok od používateľa PristineShip »

Michal666 napísal:Najlepšie, čo môže byť je nový lak hneď ošetriť.

Jemne preleštiť a hodiť na to nejakú protekciu, potom sa samozrejme oň starať šetrne umývať, ale to je nadlho.

Nehovoriac ak berieš nejakú salónovku, už tam samotný lak dostáva pekne zabrať keď vidíš, čím ho furt leštia lebo sú autá zaprášené.

Takže jednoznačne hneď po kúpe ošetriť, a vyhýbať sa kefám.
hned po kupe je relativny cas pre vek auta, ako hovoris ty, predvadzacku urcite treba osetrit hned,
ale auto, ktore si si objednal treba nechat tak par tyzdnov, ten lak je ako maslo.
Sportsvan HL 1.4tsi 92kw + DSG

milan79
Vodič
Vodič
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10.05.2015 19:19

Re: folia / ochrana laku / biela

Príspevok od používateľa milan79 »

stereomike80 napísal: Rozmyslam nad priehladnou foliou, ale potom vobec neviem ako sa to umyva..tiez sa mi nechce vyhadzovat peniaze za 'zbytocnost'..ale necham si poradit.
Ak rozmýšľaš nad fóliou, tak tú som ja mal na bielom aute. Po čase bolo vidieť ako hrany folie stmavli (žašpinili sa) a nevyzeralo to moc pekne. Inak účel splnila.
Skús sa pozrieť na toto. Jedná sa o tekutú fóliu 3M: http://www.autogatti.sk/autogatti-sk/es ... kuta-folia" onclick="window.open(this.href);return false; nemám s tým osobné skúsenosti, ale možno niekto iný to má odskúšané.

Napísať odpoveď

Návrat na "Exteriér + Styling"