Kodovanie Golf 7?

Elektronika vozidla + všetko vo vnútri

Moderátor: sirdo

marko65
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 09.01.2012 18:01
Bydlisko: Bratislava

Re: Kodovanie Golf 7?

Príspevok od používateľa marko65 »

velka vdaka uzivatelovi benyy, nakodoval mi nejake featurky, za co som mu vdacny

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
VW GOLF VII - Variant 2.0. TDI 110 KW, BLUMOTION, DSG r. 2017

banyy
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 01.11.2018 11:34

Re: Kodovanie Golf 7?

Príspevok od používateľa banyy »

rad som pomohol

skusal som potom nastavit inym sposobom zatvaranie okien pri dazdi, no nerozumiem preco to nefunguje - vsetky kodovania zbehli (aj adaptacia aj dlhe kodovanie) kedze sa to skladalo z 2 krokov
pribudla do menu polozka "automaticke zatvaranie pri dazdi", ktora bola neaktivovana, tak som ju aktivoval a potom po vyskusani otvorit okna, vystupit, zamknut auto a liat na dazdovy senzor vodu - nic to nerobi aj ked vsetko sa javi OK a nastavene, nerozumiem - mozno len neviem spravny postup, mozno treba pockat po zamknuti
ak niekto vie poradit, budem rad, je to celkom uzitocna funkcia na vetranie v lete, ktoru by som rad vyuzival
Golf IV 1.6 SR 74kW AKL Highline
Golf VII 1.5 TSI ACT 110kW Highline R-Line (chip 135 kW; 300 Nm)

Alex 1
Vodič
Vodič
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2009 21:28
Bydlisko: SE

Re: Kodovanie Golf 7?

Príspevok od používateľa Alex 1 »

Dodatočné stieranie funguje. Post od uzivatela "aki78"
https://www.briskoda.net/forums/topic/3 ... pe/page/2/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf Sportsvan 1.4 TSI 92kW Highline
Obrázok

banyy
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 01.11.2018 11:34

Re: Kodovanie Golf 7?

Príspevok od používateľa banyy »

potvrdzujem, naozaj bola problem len teplota
nedavno ked som vysiel z garaze, auto malo nameranych 7,5 stupna, pustil som ostrekovace a urobilo to post tear wipe na prednom skle

uz len doriesit to zatvaranie okien pri dazdi, ktore sa javi, ze by fungovat malo, polozka v menu je, vsetko je aktivovane, no nepodarilo sa mi to nasimulovat - mozno tiez len nesplnam nejaku podmienku
Golf IV 1.6 SR 74kW AKL Highline
Golf VII 1.5 TSI ACT 110kW Highline R-Line (chip 135 kW; 300 Nm)

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: Kodovanie Golf 7?

Príspevok od používateľa stereomike80 »

Cau, trosku som to studoval, a je to jedno z problematickejsich nastaveni - existuje viac typov dazdoveho a vlhkostneho senzoru, RLS, RLFS, RLHS, niektore to vedia, niektore nie.

5Q0 955 559 is compatible (Rain Close Works)
8U0 955 559 is compatible (Rain Close Does Not Work)
5Q0 955 547 is compatible (Rain Close Works)
7N0 955 559 is compatible (Rain Close Does Not Work)

Pozor, spomenute modely vyssie, ktore su oznacene ako funkcne, su bez indexu (verzie) na konci. Na novsich verziach su aj indexy A a B, myslim ze A sa pouzivalo do MY2016 a B od MY2017. Na A verzii by to pravedpodobne fungovat mohlo.

Ja osobne mam na Golfe po facelifte (2018) 5Q0 955 547 B - RLHS 047 0105 ktory podla for kompatibilny nie je. Aktivovat som to skusal a nefunguje to.

Skontroluj alebo sem posli vypis VCDS scanu a podla toho uvidime.

Dalej, podla informacii co som nasiel, je to funkcne len pri zamknutom aute, ktoremu das dlhym podrzanim zamykania dole okna, a packa stieracov musi byt v Auto mode. Nechapem potom pointu celeho systemu, malo by to fungovat pri comkolvek otvorenom a zamknutom aute (vratane stresneho okna).

A nakoniec, udajne tuto funkcionalitu v novych verziach zrusili z toho dovodu, ze BCM jednotka sa po case neuspi, a tym padom vybija bateriu.
banyy napísal:rad som pomohol

skusal som potom nastavit inym sposobom zatvaranie okien pri dazdi, no nerozumiem preco to nefunguje - vsetky kodovania zbehli (aj adaptacia aj dlhe kodovanie) kedze sa to skladalo z 2 krokov
pribudla do menu polozka "automaticke zatvaranie pri dazdi", ktora bola neaktivovana, tak som ju aktivoval a potom po vyskusani otvorit okna, vystupit, zamknut auto a liat na dazdovy senzor vodu - nic to nerobi aj ked vsetko sa javi OK a nastavene, nerozumiem - mozno len neviem spravny postup, mozno treba pockat po zamknuti
ak niekto vie poradit, budem rad, je to celkom uzitocna funkcia na vetranie v lete, ktoru by som rad vyuzival

mirko55
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.12.2007 20:09

Re: Kodovanie Golf 7?

Príspevok od používateľa mirko55 »

Dalo by sa nakódovať DRL osvetlenie?

Mám G7 s LED svetlami a DRL mi svieti iba na vonkajších svetlách, dalo by sa nakódovať tak, aby svietilo DRL na na všetkých 4 vpredu, ako na
vyšších LED svetlách?

Díky

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Kodovanie Golf 7?

Príspevok od používateľa frflos »

...ked vymenis svetla, tak to pojde aj bez kodovania
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

mirko55
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.12.2007 20:09

Re: Kodovanie Golf 7?

Príspevok od používateľa mirko55 »

múdro.... :D

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: Kodovanie Golf 7?

Príspevok od používateľa stereomike80 »

Ak sa bavime o facelift svetlach, nedalo, su to ine svetla s dodatocnymi diodami ktore len vyzeraju rovnako. Pozri si vybavu tvojho vozidla aku verziu svetiel mas (tipujem to na PXA)

Viac info som pisal tu: golf7-exterier-styling/led-denne-sviete ... 71278.html
mirko55 napísal:
04.03.2020 21:07
Dalo by sa nakódovať DRL osvetlenie?

Mám G7 s LED svetlami a DRL mi svieti iba na vonkajších svetlách, dalo by sa nakódovať tak, aby svietilo DRL na na všetkých 4 vpredu, ako na
vyšších LED svetlách?

Díky

mirko55
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.12.2007 20:09

Re: Kodovanie Golf 7?

Príspevok od používateľa mirko55 »

Presne tak, sú to FL svetlá, r.v.2019...
Takže v tých vnútorných ani fyzicky žiadne LED nie sú?

Ale ďakujem aj tak za super odpoveď :-)

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektronika"