Upozornění na vypnutí mlhovky

Elektronika vozidla + všetko vo vnútri

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Upozornění na vypnutí mlhovky

Príspevok od používateľa fkabl »

Dnes ráno jsem poprvé byl v novém autě nucen vyzkoušet mlhovky. Měl jsem zapnuté přední i zadní. Každou chvilku mi ale na palubním počítači vyskakovalo a pípalo upozornění, abych vypnul zadní mlhové světlo. Bylo to docela otravné a dělalo to i v režimu automatických světel i v potkávačkách.
ECO tipy mám vypnuty. Ani v manuálu jsem se nedočetl, proč a na co auto reaguje. Co je smyslem této otravné funkce? Případně, zda to jde nějak vypnout? Poradí někdo? Díky.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Príspevok od používateľa Lookisvk »

fkabl napísal:Dnes ráno jsem poprvé byl v novém autě nucen vyzkoušet mlhovky. Měl jsem zapnuté přední i zadní. Každou chvilku mi ale na palubním počítači vyskakovalo a pípalo upozornění, abych vypnul zadní mlhové světlo. Bylo to docela otravné a dělalo to i v režimu automatických světel i v potkávačkách.
ECO tipy mám vypnuty. Ani v manuálu jsem se nedočetl, proč a na co auto reaguje. Co je smyslem této otravné funkce? Případně, zda to jde nějak vypnout? Poradí někdo? Díky.

To som este nepocul. ale pravdepodobne je to kvoli tomu aby si nezabudol tu hmlovku vypnut a aby si styme nejazdil ked to uz nie je potrebne. Ta zadna hmlovka je neprijemna a vela ludi ju nevypina.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Príspevok od používateľa fkabl »

Taky mě to napadlo, ale je divné, že mně to upozorňuje snad co minutu.

A vypadá to, že jsem asi jediný, kdo má auto, které nadává na mlhovky :wink:

fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Príspevok od používateľa fkabl »

Volal jsem prodejci a prý se s touto hláškou ještě nesetkal. Prý Asi to může být nějaká "bezpečnostní" technická novinka u aut po FL.
Vyzkouší, zjistí...dá vědět.

fkabl
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 13.08.2010 08:16

Re: Upozornění na vypnutí mlhovky

Príspevok od používateľa fkabl »

Určitě to nefunguje na bázi Blind senzorů a aut za mnou. Protože dnes za mnou nic nejelo.
Hláška vyskakovala časově nepravidelně. Klidně po 1 minutě, nebo pak třeba zase po cca 4 minutách. Takže nějaký časový pravidelný
interval v tom taky nebude. Vypadá to tedy, že by to mohlo být navázáno třeba na světelný senzor a hlásit ve chvíli, kdy má senzor - auto
pocit, že mlha není moc hustá a není třeba svítit mlhovkami, ale jen klasickými světly. Nevím :?

Napísať odpoveď

Návrat na "Interiér + Elektronika"