Vymena zadnych brzdovych kotucov G7 1,2 tsi 77kw

Opravy a problémy

Moderátor: sirdo

Iveccc
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.2013 15:29

Vymena zadnych brzdovych kotucov G7 1,2 tsi 77kw

Príspevok od používateľa Iveccc »

Zdravim pani,
mate niekto skusenosti s vymenou zadnych kotucov na G7, docital som sa, ze pri vymene treba najskor cez VCDS(VAG) zadat prikaz na otvorenie rucnej brzdy a az potom previezt samotnu vymenu, po vymene znocu cez VAG uzavriet rucnu brzdu a previezt kontrolu brzd? Ak je to tak, mozete mi poskytnut nejaky navod, aky kod ktorej riadiacej jednotke treba zadat, aLebo sa to da aj bez VAGu, diky

Doggy300zx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 31.12.2013 00:25

Re: Vymena zadnych brzdovych kotucov G7 1,2 tsi 77kw

Príspevok od používateľa Doggy300zx »

Preco chces menit kotuce u tak mladeho auta Velky najazd, tuning alebo sa nedajboze treba niecoho obavat?

Iveccc
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.2013 15:29

Re: Vymena zadnych brzdovych kotucov G7 1,2 tsi 77kw

Príspevok od používateľa Iveccc »

"Preco chces menit kotuce u tak mladeho auta Velky najazd, tuning alebo sa nedajboze treba niecoho obavat?"

Pretoze su v dost zlom stave, vyzera to tak, ze nejaky nekvalitny vyrobok od vyroby, zly material, uplne sa rozsypaju, snazil som sa to aj reklamovat vo VW, pretoze na rocnom aute s 30 000 km to podla mna nie je normalne a odpoved znela, ze spotrebny material, na kotuce je zaruka od vyrobcu 0,5 roka alebo 10 000km, a za vymenu chcu 300 eur cca, co je nenormalne, kedze vymenit si to dokazem aj sam a kotuce TRW stoji ks 25 eur, jediny problem je elektricka rucna, preto by ma zaujimal ten navod ako na to, bojim sa, ze pri pokuse demontovania oblozenia dojde k samovolnemu uzavretiu platniciek....

Doggy300zx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 31.12.2013 00:25

Re: Vymena zadnych brzdovych kotucov G7 1,2 tsi 77kw

Príspevok od používateľa Doggy300zx »

Tak toto naozaj normalne neni Na starom aute som menil predne kotuce asi po vyse 100 000 km Teraz mam nejakych 25 000 km a brzdy zatial bez problemu Tak som zvedavy ci bude vadna len nejaka seria alebo ci to bude bezny problem Golfov

gabogabo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.12.2013 09:22

Re: Vymena zadnych brzdovych kotucov G7 1,2 tsi 77kw

Príspevok od používateľa gabogabo »

Iveccc napísal:"Preco chces menit kotuce u tak mladeho auta Velky najazd, tuning alebo sa nedajboze treba niecoho obavat?"

Pretoze su v dost zlom stave, vyzera to tak, ze nejaky nekvalitny vyrobok od vyroby, zly material, uplne sa rozsypaju, snazil som sa to aj reklamovat vo VW, pretoze na rocnom aute s 30 000 km to podla mna nie je normalne a odpoved znela, ze spotrebny material, na kotuce je zaruka od vyrobcu 0,5 roka alebo 10 000km, a za vymenu chcu 300 eur cca, co je nenormalne, kedze vymenit si to dokazem aj sam a kotuce TRW stoji ks 25 eur, jediny problem je elektricka rucna, preto by ma zaujimal ten navod ako na to, bojim sa, ze pri pokuse demontovania oblozenia dojde k samovolnemu uzavretiu platniciek....
No je to malo km na vymenu. Posli foto ak mas, niekedy je dobre stazovat sa priamo u importera. 2 servisy 2 nazory.

vwladoo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.03.2014 17:04

Re: Vymena zadnych brzdovych kotucov G7 1,2 tsi 77kw

Príspevok od používateľa vwladoo »

Nazdar, ja mám G7 1.6 tdi mám 37 000km auto má cca rok a pol a keď som pred nedávnom vymieňal zimné elektrony za letné tiež som si všimol že zadné brzdy sú nerovnomerne opotrebované. Predné sú v pohode

mirom11
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22.06.2014 21:04

Re: Vymena zadnych brzdovych kotucov G7 1,2 tsi 77kw

Príspevok od používateľa mirom11 »

Ja som to mal už po cca 15tisic km, v zadnych kotúčoch ryhy vyfrézované. Ale keď som stým bol v servise tak mi povedali že to sice vyzerá na h.... ale funkčnosť je normálna, resp hrúbka je dobrá.

Obrazok

peto.vac
Vodič
Vodič
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 02.04.2012 17:28

Re: Vymena zadnych brzdovych kotucov G7 1,2 tsi 77kw

Príspevok od používateľa peto.vac »

Ja ich mam zase mierne zahrdzavene,to uz fakt setria na vsetkom?
Golf VII 1.5 TSI Highline R-line DSG 2019

vwladoo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26.03.2014 17:04

Re: Vymena zadnych brzdovych kotucov G7 1,2 tsi 77kw

Príspevok od používateľa vwladoo »

mám G7 1.6 tdi auto mám presne 3 roky najazdených 60 644km.
neprešiel som cez STK kvôli zadným brzdám. ale medzičasom som ich dal vymeniť

revelli
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 08.12.2015 18:31
Bydlisko: Stakcin

Re: Vymena zadnych brzdovych kotucov G7 1,2 tsi 77kw

Príspevok od používateľa revelli »

Ja mam Golfa 4 roky, 73500 km a dnes som urobil STK vpohode. Sem tam mi uz ale zacinaju piskat.

Akurat sa mi nepacil ten hrdzavy vyfuk.
VW Golf VII 1.4 90 kW Comfortline
ex: Fiat Bravo 2 1.4 16V
Canondale Synapse 105

Napísať odpoveď

Návrat na "PORUCHY a SERVIS"