ako nabit autobateriu

Opravy a problémy

Moderátor: sirdo

Napísať odpoveď
stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

ako nabit autobateriu

Príspevok od používateľa stereomike80 »

caute - mam problem s tym, ze menej jazdim, a tak mam bateriu v permamentne skoro vybitom rezime.

Kupil som si nabijacku ultimate speed ULGD 3.8 A1 v lidli - su na nej 4rezimy, pre auto 3 a 4, treti je 'auticko' 14,4V a 3,8A a stvrty je 'zimny' pre AGM a pod, ktory je 14,7V, 3,8A.

Mam bateriu origo, MOLL EFB 69Ah.

Moja otazka:

- je OK nabijat bateriu bez odpojenia ? (cital som ze niektore nabijacky mozu znicit elektroniku auta, hlavne v tzv. 'udrziavacom/regeneracnom' rezime
- ktory rezim je vhodne pouzit na nabijanie?

Diky pekne za info ak niekto ma
Naposledy upravil/-a stereomike80 v 14.01.2016 18:06, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Rives
Profík
Profík
Príspevky: 1162
Dátum registrácie: 16.01.2013 12:10
Bydlisko: HE, PO, KE, ZA

Re: ako nabit autobateriu

Príspevok od používateľa Rives »

Podla manualu, zvolit normalne 3 rezim. Prve dva su pre motorky.
A baterku by som urcite odpojil. Ak ju nechces vyberat tak minimalne zhod + svorku.
V starom G3 som nabijal normalne pripojenu, ale v tychto novych hrackach, by som neriskoval.
G6 2.0 TDI CR 103kW

miysho
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 30.03.2010 21:21
Bydlisko: Vranov

Re: ako nabit autobateriu

Príspevok od používateľa miysho »

ak mas nabijacku ktora podporuje nabijanie na aute tak mozes ju kludne nabijat zapojenu.
podmienka je aby si minusovu svorku nedaval na minusovy kontakt na baterke lebo mas tam riadiacu jednotku pre baterku. mas tam aj cierny plastovy kryt na minusovom pole na ktorom je nakreslene ze to nemozes nabijat priamo na kontakte
cize plusovu svorku musis dat na plusovy kontakt a minusovu svorku pusis dat na kolik ktory je na karoserii nie na baterku! lebo ti zblbne RJ akumulatora a ak nahodou budes chcet vyreklamovat baterku bude to zapisane v RJ ze bol zle nabijany akumulator

ty mas baterku EFB cize to je klasicka olovena ale je zosilena cize pouzivas klasicky mod na dobijanie. nie rezim AGM

stereomike80
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:12
Bydlisko: BA

Re: ako nabit autobateriu

Príspevok od používateľa stereomike80 »

myisho diky moc za super rady.

presne tak to tam
je, minusovy pol ma dekel s preskrtnutym diagramom pripajania napriamo , a vedla baterky je kovovy kolik na ktory sa to ma
pripajat. Mam ale pocit ze v navode k nabijacke pisu ze sa to ma
pripajat na odpojenu bateriu - je to zrejme z dovodu ze negarantuju stale napatie pri tomto type pulznej nabijacky napr. pri regeneracnom rezime a vtedy moze nabijacka pustit do siete viac V a moze to znicit alebo poskodit RJ alebo nieco ine. To mi povedal aj kamos autoelektrikar...

Uprimne neviem ci je tento typ mozne pripojit napriamo bez odpajania - tu je navod, nemohol by si pls na to hodit oko?

http://www.lidl-service.com/static/6581 ... _CS_SK.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

diky pekne

Rozmyslam teda ze ju odpojim ale, zase sa vynuluju zaznamy chyb, hodiny, km a pod..

Používateľov profilový obrázok
zolmik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 18.10.2008 21:27
Bydlisko: Tomašikovo

Re: ako nabit autobateriu

Príspevok od používateľa zolmik »

Nazdar.
Baterka sa nemá odpájat, sprav to tak jako to píše miysho.
Plus nabíjačky na plus batérie a mínus na kostru, je tam na to miesto. :)
VW Golf 7, 1,6TDI, 77kW

Používateľov profilový obrázok
Rives
Profík
Profík
Príspevky: 1162
Dátum registrácie: 16.01.2013 12:10
Bydlisko: HE, PO, KE, ZA

Re: ako nabit autobateriu

Príspevok od používateľa Rives »

To akože po vyše roku mu radis? :-D
G6 2.0 TDI CR 103kW

Napísať odpoveď

Návrat na "PORUCHY a SERVIS"