DPF regen. 1.6 TDI 81KW

Dieselové motory

Moderátor: sirdo

filipb321
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.07.2019 19:01

DPF regen. 1.6 TDI 81KW

Príspevok od používateľa filipb321 »

Čaute mám menší problém s mojím Golfíkom. Do teraz som nizistil kedy prebieha regenerácia DPF a či vôbec prebieha pretože do teraz sa mi žiadna kontrolka DPF nerozsvietila a ani na stredovom displayi nič nezobrazovalo. Včera sa mi rozsvietila kontrolka Check Engine tak som šiel do servisu kde mi zistili vadný senzor na DPF tak som sa toho servisaka spýtal či sa vôbec regeneroval a či ma niekde niečo zobrazovať tak povedal vraj áno. Dnes ráno mi to nedalo a tak som pretočil kľučikom do polohy kedy sa rozsvietia všetky kontrolky no kontrolku DPF som svietit nevidel tak isto aj ako to pretáčanie ručičiek na budíkoch do maximálnej polohy a s5 sa nedej pri štartovaní.. ma niekto stým nejaké skúsenosti alebo je to nejaká chyba alebo to auto to nezobrazuje?..

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: DPF regen. 1.6 TDI 81KW

Príspevok od používateľa frflos »

...pocas regeneracie ti nesignalizuje ziadna kontrolka, neviem kde to ten servisak nabral, ze ano. Pri zapnuti kluca by ti malo ukazat kontrolku dpf, ak tam nemas robene nejake machinacie. Staging ti fungoval a prestal alebo nefungoval a chces aby fungoval?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

filipb321
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.07.2019 19:01

Re: DPF regen. 1.6 TDI 81KW

Príspevok od používateľa filipb321 »

Pri prepnutí kľúča tam žiadna kontrolka nesvieti a staging nebol a bol by som rád ak by bol :) .. auto som také kúpil .. nevieš či sa dá vypnúť/zapnúť tá kontrolka alebo prípadne na displayi cez obd ?

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: DPF regen. 1.6 TDI 81KW

Príspevok od používateľa frflos »

...urcite sa neda ta kontrolka len tak vypnut, ale daju sa skontrolovat ci regeneracie prebiehaju v akom stave je dpf a dif tlak a staging treba kuknut ci sa da nakodovat. To s tou kontrolkou sa mi nezda. Vies ako vyzera kontrolka dpf?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

filipb321
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.07.2019 19:01

Re: DPF regen. 1.6 TDI 81KW

Príspevok od používateľa filipb321 »

Áno kontrolka df je taký malý výfuk s guľkami v strede celý žltej farby. No neviem čo stým je. Dnes má prísť ten senzor a potom mam ísť sním na výmenu takže uvidíme. Jeden týpek vravel, že ak mi prebieha regenerácia tak na displayi dole jak mam odometer a vedlľ je trip tak tam vraj preblikáva dpf ikona a majú sa dvihnúť otáčky. Mne sa otáčky dvíhajú samovoľne skoro každé ráno nie o veľ len to stúpne na 1000rpm a vo vw mi servisak povedal že to sa dvíhajú kvôli emisiam. Ja už som z toho kôň :!:

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: DPF regen. 1.6 TDI 81KW

Príspevok od používateľa frflos »

...otacky sa dvihaju, ked je motor studeny, ked potrebuje dobit baterku jednoducho, ked vyhodnitia rj, se treba zvysit otacky, tak ich zvysi. Ano aj pri regeneracii idu hore, no pokial necitis okolo auta salave teplo a smrad spalenej gumy, tak to nie je regeneracia. Kolega ma ake auto? Vw nema kontrolku prebiehajucej regeneracie, ale vedia ju chalani dorobit na niektorych autach a budikoch. Odkial si?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

filipb321
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.07.2019 19:01

Re: DPF regen. 1.6 TDI 81KW

Príspevok od používateľa filipb321 »

Ja som z Vranova no kolega ma Golf Mk6 a vraj tam to má no niekde som čítal že pri regen. má vraj blikať alebo svietiť check engine čož si nemyslím. Smrad som ešte z toho auta necítil a teplo už sa mi stalo neraz že po vypnutí auta ventilátor ešte bežal nejakú tú chvíľu ale to zas ten mechanik vysvetlil ako tepelnú ochranu auta že keď stojím niekde vo vyššej tráve aby sa to nechytilo a nezačalo horieť čo si myslím že to je blud. Ale keď to tak VW tvrdí. Nevieš náhodou či sa nedá to tak naprogramovať ako v Škoda Octavií kde na stredovom displayi píše Regenerácia DPF?

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: DPF regen. 1.6 TDI 81KW

Príspevok od používateľa frflos »

...neviem o tom, ze by sa dalo na octavii nastavit upozornenie, ze prebieha regeneracia. Ani audi ani vw ani skoda ani seat taku funkciu nema. Mozno si to myslis s hlaskou a rozsvietenim kontroliek, ked hlasi problem s viac krat prerusenou regeneraciou, takze hlasi problem a nie, ze prebieha regeneracia. Vtedy ta to prinuti ist na cestu a dokoncit regeneraciu
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: DPF regen. 1.6 TDI 81KW

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Neda sa to nastavit na ziadom koncernovom aute. Da sa to iba dorobit ako pisal kolega.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

filipb321
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.07.2019 19:01

Re: DPF regen. 1.6 TDI 81KW

Príspevok od používateľa filipb321 »

Čo stojí také dorobenie tej srandy? Cca?

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - diesel"