Prosba o POMOC - 1.4 TSI 92kW - Kod motora: CZC

Benzínové motory

Moderátor: sirdo

slavo74
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25.09.2014 19:33

Re: Prosba o POMOC - 1.4 TSI 92kW - Kod motora: CZC

Príspevok od používateľa slavo74 »

miysho napísal:
slavo74 napísal: Auto tam je jeden deň zatial a neozvali sa tak čakám. Keď sa dozviem, napíšem.... :wink: Pridal som aj nahrávku. Zatial je krátka doba na hodnotenie môjho motora, ale za dobu ktorú ho mám som nad mieru spokojný. Neľutujem, že som si vybral práve tento...možno časom :lol:
Tak nakoľko sa mi nedarí pridať zvuk, tu je odkaz na Seat ktorý má klepanie na 100% presne ako moje https://www.youtube.com/watch?v=NIA-oSrRNTY" onclick="window.open(this.href);return false;

medzi ryskou na olej a nalievacim hrdlom pri rozvodoch mas taky valcek do ktoreho ide kabel odpoj ho a nastartuj zapise ti chybu do RJ ale by malo prestat klepat. ak prestane tak na tom valceku treba vymenit gumicky a bude vsetko OK 8)

A čo to je za valček?

slavo74
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25.09.2014 19:33

Re: Prosba o POMOC - 1.4 TSI 92kW - Kod motora: CZC

Príspevok od používateľa slavo74 »

A čo to je za valček?

slavo74
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25.09.2014 19:33

Re: Prosba o POMOC - 1.4 TSI 92kW - Kod motora: CZC

Príspevok od používateľa slavo74 »

Tak že..... dnes je piatok a konečne sa mi ozvali z PORSCHE INTER AUTO. Za celú dobu (4 dni) to tam skúmali a skúmali a ten bláznivý permoníček v tom motore nezaklepal ani jeden jediný raz. Motor ide jak hodinky a zvuk úplne v poriadku. Ale technik sa vyjadril, že už sa stretol s podobným prípadom a vtedy bolo na vine palivové vysokotlakové čerpadlo. Ak potrebujem auto na víkend môžem si prísť poňho, a v pondelok sa môžem vrátiť na výmenu čerpadla. Alebo nech ho tam nechám a v pondelok si ho zoberiem hotové..... nechal som ho tam :D Napíšem potom výsledok, či pomohlo alebo nie.
Inak na nete sa strašne veľa rieši zvuk motora TSI EA211 hrkanie, rezonovanie atď. Na mojom TSI v kabíne prakticky vôbec nepočuť motor, motor je výrazne tichší oproti starším benz. motorom a tak mi príde že vynikajú zvuky všetkých jeho komponentov ako napr. trysky, palivové čerpadlo atď. Podľa môjho názoru je aj toto dôvod prečo sa nám zdá divný zvuk TSI-šijací stroj :D

zoli229
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.01.2016 08:04

Re: Prosba o POMOC - 1.4 TSI 92kW - Kod motora: CZC

Príspevok od používateľa zoli229 »

Caute, mam podobny problem. Reklamoval som zvuk motora, bol aj bohuzial stale je pre mna atypicky. Ako keby tam pri pridavani plynu nieco rezonovalo, hrkalo v motore. Mam G7 1,2tsi 77kw, rok 1/2015, najazdene 16500km. Prvykrat reklamoval pri 11000km, najprv ma odpinkali ale nedal som sa. Posielal som im nahravky zo studenych startov a nakoniec mi vymenili vysokotlakove cerpadlo. Zvuk bol uz dobry, aj ma to tesilo, ibaze po cca 2000km-och sa objavil znova ten isty zvuk, uz nie tak hlasny, ale zato ho je pocut. Uz som si vypocul posmechy od kamosov, ze "co Ti tam hrka" a podobne... Siel som teda znova do servisu (inak bolo to v DS v DS-Car) nahravali tam motor asi hodinu a urobili zo mna paranoika, ktory pocuje co nema... A ze je to normalne... Tak podla Vas preco bolo po prvej vymene auto ok??? A stale ak vidim G7 na ulici pocuvam zvuky ked startuju. Musim povedat, ze niektore su ako moje, ale niektore su uplne ticho... Cim to potom je??? V servise nato maju formulku ze je to "odchylka vo vyrobe"... inak medzi styrmi ocami mi servisak povedal, ze nieco tam ten zvuk robi, ale este neviedia co ho sposobuje. Na druhu reklamaciu ani po mesiaci nereagovali... Priklanam sa k nazoru zakladetela temy, ze je to smutne za tolko penazi sme dostali toto... A tiez som toho nazoru, ze asi by som nesiel do toho auta kebyze viem aky ma zvuk, pretoze ma to strasne hneva a pri kazdej jazde ma to vytaca... Mimochodom davam len EVO benzin zo Slovnaftu a olej som vymenil pri 15000km. Zaujimalo by ma Vas nazor, ci mam dalej bojovat, alebo co mi odporucate??? Mozem pridat aj nahravky ak by niekto chcel...

AnRy
Vodič
Vodič
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 06.12.2014 06:35

Re: Prosba o POMOC - 1.4 TSI 92kW - Kod motora: CZC

Príspevok od používateľa AnRy »

Zoli ahoj ... co ti poviem ... zevraj je to normalne, ja som mal reklamaciu druhykrat zamietnutu zevraj je to normalny zvuk ... ak ano tak ano, ako sa tu viacery vyjadrili ... no co ja viem, ale kebyze ho kupujem v decebri pri -10 stupnoch a takyto to ma zvuk na predvadzacej jazde tak to nekupim za tie prachy ... ak je to vysokotlakove cerpadlo nech daju na to zvolavacku a daju nieco normalne ... lebo pri studenom starte sa s autom r. v. 2015 bojim okolo ludi pridavat ... lebo je to katastrofa a celkom hamba ako by som jazdil na plechovici, a podla mna to vobec nieje normalne nech si tvrdi kto chce co chce ... ma rezonujuci zvuk, ked pridavam rezonuje, ked pustim plyn prestane rezonovat zase ked je auto v tahu zacne ... kebyze je to normalny zvuk motora rezonuje to stale nonstop ... uvidim do leta, ked sa auto zohreje pocut to malo ... ak to bude tichsie serem na nich ... mam z toho taky pocit ze je to sracka ze taky zvuk to ma mat, to iste ako je mozne ze nejake to robi a druhe nie? TO mi nejde do hlavy ... ja som mal skusenost so sportsvanom a on bol uplne v poriadku ... taky isty motor ... akoze neviem ... ja tiez tankujem len premiove palivo ... hlavne evo na OMV, bud 98 alebo 100. Olej meneny po 4500 km. Proste zvuk ako sracka, proste hnus ;) co uz :)
PRILOZ NAHRAVKU!
Black list:
Rover 200, 1.4, 1998
Peugeot 407, 1.6 HDi, 2006
VW Golf VI, 1.4 16V, 2009

VW Golf VII R-line Red Tornado, 1.4 TSi, 2015

zoli229
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.01.2016 08:04

Re: Prosba o POMOC - 1.4 TSI 92kW - Kod motora: CZC

Príspevok od používateľa zoli229 »

Uplne sme na tom rovnako!!! A najviac mi vrta v hlave prave to ako Tebe,ze preco to nerobia potom vsetky????? A ta ich formulka "odchylka vo vyrobe" ma uplne vytaca... Clovek da tolko penazi za auto a pomaly sa hanbi nastartovat, ked su blizko ludia... Neskor pridam nahravky a odkial si?

AnRy
Vodič
Vodič
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 06.12.2014 06:35

Re: Prosba o POMOC - 1.4 TSI 92kW - Kod motora: CZC

Príspevok od používateľa AnRy »

hmmm .... vsak toto ... co ti poviem, zmieril som sa s tym nejako ... to by ma hlavne zaujimalo prečo niektore to nerobia a maju pekny chod ... a to ze tu viaceri tvrdia ze to je normalne tak na inych som to nikdy nepocul ... tak az take normalne to zase neni ;) potom sem pridaj

zo Ziliny som ... ak budes mat niekedy cestu po okoli daj vediet rad si to pozrem
Black list:
Rover 200, 1.4, 1998
Peugeot 407, 1.6 HDi, 2006
VW Golf VI, 1.4 16V, 2009

VW Golf VII R-line Red Tornado, 1.4 TSi, 2015

zoli229
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.01.2016 08:04

Re: Prosba o POMOC - 1.4 TSI 92kW - Kod motora: CZC

Príspevok od používateľa zoli229 »

Cau AnRy... Nejde mi pridať tie nahravky, neviem preco, tak ked si ich chces vypocuť, tak mi napis Tvoj mail, alebo kontakt a ja TI ich poslem...

Používateľov profilový obrázok
SCHROJF
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 24.08.2011 10:47
Bydlisko: PEZINOK

Re: Prosba o POMOC - 1.4 TSI 92kW - Kod motora: CZC

Príspevok od používateľa SCHROJF »

zoli229 a AnRy,tento chalan
http://moje.auto.cz/houmr/nie-je.html#novinky" onclick="window.open(this.href);return false;
ma sice LEON,ale s tym istym motorom(1.2 TSI 77kW)...ma v novinkach popisany ten zvuk a aj jeho nahravku na youtube,o ktorom sa asi bavite vy...a menili mu vysokotlake palivove cerpadlo...odvtedy ma vraj pokoj...
SCHROJF

slavo74
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25.09.2014 19:33

Re: Prosba o POMOC - 1.4 TSI 92kW - Kod motora: CZC

Príspevok od používateľa slavo74 »

Tak že.. caffte paranoici :D Auto som si bol zobrať v utorok ráno. Bolo tam 6 dní a po celý čas nezaznamenali žiadny problémový zvuk pri studenom motore.( Aj mne to robilo nepravidelne). Celý čas to v servise riešil môj známy ktorý je tam mechanik a spravuje mi autá od nepameti. Po konzultácii s hlavným technikom, ktorý sa už stretol s takýmto problémom sa dohodly na výmene vysokotlakového čerpadla paliva. Čerpadlo mám teda nové a teda aj úplne iný zvuk motora, cvrlikanie . Dohodli sme sa, nech pojazdím a keď budem časom ešte počuť klepanie, nech sa vrátim a vymení mi prestavovač vačky, hoci mňa sa problém so zlými prestavovačmi netýka. Klepanie zmizlo. Auto ťahá ako drak, netrhá, nekolíšu otáčky ani nič podobné. Ani problém pre ktorý som auto reklamoval sa zatial nevyskytol. Áno, má každý motor iný zvuk a neni TSI ako TSI. Neporovnávajte zvuk TSI EA111 a TSI EA211. Keď otvorím kapotu a naštartujem zisťujem po dlhéj dobe skúmania a paranoje, že vlastne motor vôbec nepočujem ale počujem iba komponenty. Keby sme mali staršie benz. motory tak by sme moc tie zvuky neriešili, lebo bi ich vlastne motor prehlušil. A zistil som, že keď sa zameriam na ďalší divný zvuk ktorý som zistil, tak predošlí zvuk ktorý som riešil uplne prestanem registrovať. :) Za studena má každý motor iný zvuk... a pri EA 211 sú použité nové druhy materiálu. Samozrejme netvrdím, že máte autá v poriadku, ja som neni mechanik!!! AnRyho motor som počul nahratý, nahrávka dosť skresluje a keď pri štarte má telefón položený tesne pri motore, tak má ozaj divný zvuk, ale akonáhle zoberie telefón a dá ho troška ďalej od motora tak zvuk je podla mňa úplne OK. Nedávajte pri nahrávaní tie telefóny tak blízko, skresluje to. zoli229 tvoj zvuk som nepočul, pošli aj mne som zvedavý, pošlem ti ja môj pred opravou a po oprave. slabaj@aol.sk alebo na FB.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motory - benzín"