VW Tiguan 2016 - aky motor ?

2007 - .....
Napísať odpoveď
michal.j
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.07.2010 13:46

VW Tiguan 2016 - aky motor ?

Príspevok od používateľa michal.j »

Zdravim vsetkych priaznivcov VW.
chcel by som Vas poziadat o radu, do akeho motora by ste isli v mojej situacii. Momentalne som stastny majitel 6-veho Golfa s motorom 1.2 TSI, s ktorym som vcelku viac-menej spokojny. Spotreba fajn, spolahlivost, vsecko ok. Co ma vsak na nom trapi, je slabsi vykon pri plnej obsadenosti a jazde po dialnici, do kopca apod. Tam je uz citit, ze je to len 1.2 liter a aj ked papierovo ma 105 koni, ten vykon tam nevycarujes. Takze doteraz len cisto benzinovy uzivatel.
Teraz sa obzeram po niecom novom a aj z dovodu rozsirenie rodiny potrebujem nieco vacsia a vykonnejsie (nemusi to byt samozrejme trhac asfaltu, ale nech co to potiahne). Paci sa mi novy Tiguan, avsak mam problem rozhodnut sa pre motorizaciu. Rozmyslam bud nad benzinom - 1.4TSI (150k) alebo by som isiel prvy krat do diesla - 2.0TDI (115k alebo 150k). Zaujimali by ma vase nazory na tieto kombinacie a specialne hlavne rozdiel vo vykonnosti 2.0 TDI - objem rovnaky a vykon pri jednej variante 115k a pri druhej 150k - je to tam tam nejako citit ?
Vdaka za kazdu rozumnu radu :)

Používateľov profilový obrázok
DEDO1
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2512
Dátum registrácie: 05.05.2010 17:42
Bydlisko: ZA

Re: VW Tiguan 2016 - aky motor ?

Príspevok od používateľa DEDO1 »

Mal som patkoveho golfa 2,0 TDI 103kw a este pred kupou Passatu som mal pozicany novy Touran s 1,4 TSI motorom na ktorom som nabehal cca 800km. Boli v tom dialnice, dedinske cesty... proste taky mix. No a uprimne vykonovo mi to prislo zhruba ako golf. Necitil som nijaky markantny rozdiel.
No nakoniec som sa rozhodol pre Passata a preistotu dal 1,8 TSI a teraz uz maximalna spokojnost....auto je citelne zivsie ako bol stary Golf a hlavne pri podradeni to ma krasny zvuk :)

Cize myslim, ze 1,4 u Tiguana bude vcelku v pohode. Ved Tiguan je prakticky zvyseny golf....velkostne rozdiely su zanedbatelne.
2/2016 VW Passat Variant R-LINE Highline 1,8 TSI DSG, 235/40 R19 Verona, DCC, Dynaudio, Discover PRO, full kožka, 360° camera, adaptivne LED svetla, plašič kún :D

Používateľov profilový obrázok
sirdo
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1260
Dátum registrácie: 05.10.2007 19:42

Re: VW Tiguan 2016 - aky motor ?

Príspevok od používateľa sirdo »

rozdiel medzi 2.0TDI (150k) a 1.4TSI (150k) je v krutaku, ktory maju kachle vyssi, takze v kopci rozdiel poznas, na rovinke asi nie. neviem ako je to s Tiguanom hmotnostne, ale teraz mam G7 v kombiku 1.4TSI (140k) a chcelo by to aspon tu 1.8TSI co ma DEDO1 v Passate, ale do Golfu sa objednat neda. inak tiez pokukujem po Tiguane a tam by som bral Highline, takze problem by bol v podstate vyrieseny, kedze som benzinovy, tak by som bral 2.0TSI 132kW a to uz Tiguanu stacit musi na take rodinne vozenie :D ...

Používateľov profilový obrázok
radu
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 02.11.2011 22:05

Re: VW Tiguan 2016 - aky motor ?

Príspevok od používateľa radu »

Bolo by vyskúšať predvádzačky a potom sa rozhodnúť. Prípadne kvôli zvedavosti prípadne vyskúšaj aj Seat Atecu samozrejme v motorizácií ako má VW aby si vedel jednotlivé motorizácie porovnať. Tie dvojlitre sú lákavé (132 a 162 kW), tiež po nich pokukujem 8O

v konfigurátore mi to s príplatkovou výbavou napočítalo cez 40 000 €. Náhodou som zablúdil do koncoročných výpredajov od Audi a tam mali 2,0 TDI Q za niečo cez 40 000...takže len pre info. Kúpiť sa dá kadečo...
VW GOLF IV VARIANT PACIFIC 1,9 TDI, 66kW
VW JETTA 1,4 TSI

Používateľov profilový obrázok
radu
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 02.11.2011 22:05

Tiguan 2016 - aky motor ?

Príspevok od používateľa radu »

Skúste chalani popísať Vaše motorizácie, očakávania a skutočnosti, prípadne spotreby
VW GOLF IV VARIANT PACIFIC 1,9 TDI, 66kW
VW JETTA 1,4 TSI

Používateľov profilový obrázok
maxipes6
Vodič
Vodič
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 18.05.2009 14:47
Bydlisko: Sobotište

Re: VW Tiguan 2016 - aky motor ?

Príspevok od používateľa maxipes6 »

2.0 BiTDI - výkonov nieje čo dodať. Spotreba zatiaľ medzi 6.9 - 7.1 (auto od koncom októbra; trasi niekedy len okolo komína a inokedy len diaľnica; naj vysledok zatiaľ 5.8 na jednu jazdu pozostavajucu z dialnice, okresky aj mesta a dlhou cca. 115 km). Občas sa mi zdá že ho prevodovka trochu drží pod otáčky a preto mi pride, ze ma menej vykonu (ale stále dosť krútiaceho momentu) k čomu prispieva aj odhlučnenie, ktoré je veľmi dobré podľa mňa. Ak sa spotreba cez leto dostane na nejakych 6.6 - 6.9, budeto to OK.
Aktuálne - VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI 176kW/240k CUAA 4Motion DSG DQ500 11/2016 (MR2017)
Predaný - VW Tiguan Sport&Style 2.0 TDI 103kW/140k CR DPF CBAB 4MOTION Tiptronic 4/2009

Používateľov profilový obrázok
ochaqi
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 24.05.2011 00:51
Bydlisko: Kosice

Re: VW Tiguan 2016 - aky motor ?

Príspevok od používateľa ochaqi »

Ahoj,
ja mam aktualne novy Tiguan s motorom 140kW a DSG...v porovnani s mojou starou B6kou 125kw je to len o kusok citelne sviznejsie. Neviem si predstavit ako ide Tiguan so 110kW motorom ale som rad ze som siel do verzie 140kW...podla mna je 110kW malo na take auto...
VW Tiguan Highline 2.0 TDI 140kW 4Motion DSG AT7 2017

VW Passat Variant, 2.0, r.v 03/2007, 125kW, DSG AT6, HighLine
Moj passak :)

Hipip
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.06.2017 22:18

Re: VW Tiguan 2016 - aky motor ?

Príspevok od používateľa Hipip »

Prosim vas aky je rozdiel medzi 2.0 TDI 85kw a 110kw? je to len softwer alebo je rozdiel aj v hardvéri motora?

siemens
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.05.2012 08:56

Re: VW Tiguan 2016 - aky motor ?

Príspevok od používateľa siemens »

Hipip napísal:Prosim vas aky je rozdiel medzi 2.0 TDI 85kw a 110kw? je to len softwer alebo je rozdiel aj v hardvéri motora?

Tipujem soft.
Mal som aj tiguan 1 81kw a v profituningu mi urobili 135kw.

Zopar kolegov si dalo uprzvit tiez.

Do dnes jazdi mnozstvo takto upravenych. VW motorov

Billy-sk
Vodič
Vodič
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 28.12.2016 15:46

Re: VW Tiguan 2016 - aky motor ?

Príspevok od používateľa Billy-sk »

Motor 140 kW a vraj to ledva ide? Ja mam 92 Kw a ide to v pohode (dlhodoba spotreba 6.2 od Februara). Tiez to je lenive ak mam jazdny rezim normal, ale rezim sport je OK. Mam ale manualnu prevodovku a radim az okolo 1600-1800 otacok a nie uz pri 1400 ako "radi" pristrojovka.
Takze tu lenivost moze sposobovat jazdny rezim normal, ktory schvalne aj ked sa zoslapne plyn, tak zacne pridavat pomaly a postupne, kvoli spotrebe (i ked tu sa asi sekli, lebo mne na rezim sport zerie menej benzinu ako na normal). Okrem toho automaticka prevodovka radi vraj skoro a potom musi tahat od nizkych otacok. Takze nejde o to ze by bol motor slaby, ale ide o nastavenie auta. Auto vazi okolo 1750 Kg, co nie nic tazke podla mna.
Skuste rezim sport a snad aj automat bude radit o nieco vyzsie. V tomto pripade som celkom rad ze som zvolil manual, lebo viaceri sa stazovali na to ze radi prilis skoro a ani motor tym asi nie je moc nadseny.
Lebo rozdiely v cene su poznat, okrem toho ze sa tym dviha poplatok za registraciu a aj poistka. A ak si niekto priplati za 140 kw a potom pise ze je to lenive, tak je niekde chyba. Bud bol zvyknuty na viac, alebo je ta aut. prevodovka a tie setriace rezimy su uplne k nicomu a rozdiel medzi 92 kw a 140 kw je potom velmi maly!
Ale to sa mi nezda. Najlepsie by bolo si tie motory v predajni odskusat.

Napísať odpoveď

Návrat na "Tiguan"