Dvojhmotný zotrvačník a spojková sada DSG

2014 - .....
Napísať odpoveď
Anubis_xxx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.09.2019 17:27

Dvojhmotný zotrvačník a spojková sada DSG

Príspevok od používateľa Anubis_xxx »

Ahojte, chcem sa Vás opýtať či už niekto riešil výmenu dvojhmotného zotrvačníka a spojkovej sady.
Máme B8 110kW s DSG DQ250 prevodovkou a keďže je tu už 200 000 km tak začínam si všímať horšie rozjazdy,
keď z miesta sa chcete pohnúť pod plynom tak to trhne. (nie je to už ako za nova :roll: )
Olej v prevodovke menený stale po 50000 km.
Mám taký pocit, že to je asi zotrvačníkom a tými spojkami no nei som si istý.
Sedliacky rozum hovorí, že také tie trhnutia by mohli mať niečo spoločné s týmito dvoma vecami. :hook1:

Mal niekto už taký "problém" respektíve už to niekto menil na B8?

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1080
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: Dvojhmotný zotrvačník a spojková sada DSG

Príspevok od používateľa bengal »

Áno menil som to už. Som v Nitre a mám aj originál nový zotrvačník a lamely s košami.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Používateľov profilový obrázok
samuel.marcinko
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 03.02.2019 11:43
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Dvojhmotný zotrvačník a spojková sada DSG

Príspevok od používateľa samuel.marcinko »

mám presne túto motorizáciu 6st DSG a nájazd 125 000km... tie to trhne pri rozjazde pod plynom, ale je to zapríčinené tým, že mám zapnutý AUTO HOLD, skúšal si to vypnúť ?
Prešov
Diagnostika VCDS, kódovanie VCDS

VW PASSAT B8 2015 Highline | 110 kW | ACTIVE INFO DISPLAY
Obrázok

Anubis_xxx
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 08.09.2019 17:27

Re: Dvojhmotný zotrvačník a spojková sada DSG

Príspevok od používateľa Anubis_xxx »

Bengal:

Ďakujem za ponuku, ale to som už kúpil predtým ako som písal. Dostal som sa k originálom a myslím tým vážne originál diel za "smiešny peniaz".

samuel.marcinko:

Skúšal som vypnúť AutoHold a trhne to menej, ale stále to trhne nie tak veľmi, ale trhne.


Urobil som základné adaptácie DSG aby sa znova naučila polohy a je to jemnejšie, ale stále to trhne.
Neviem či to je len subjektívne, ale aj mechanik povedal, že také trhnutie automat a ani DSG nemá robiť.
Rozhodol som sa preto vymeniť zotrvačník aj spojky s opätovným základným nastavením adaptácií DSG a čuduj sa svete nepomohlo. :adr:
Ešte ma napadlo urobiť základné nastavenie snímača G251. (Možno toto bude príčina :idea: )
Teraz ma už len napadla mechatronika prevodovky. :? :158:
Má niekto ešte iný nápad lebo ja sa postupne vzdávam. :?: :kap:

Črtá sa mi otázka či to tak tento DSG automat časom nebude robiť ako normálnu bežnú vec. :thk:

Používateľov profilový obrázok
zadar1
Vodič
Vodič
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 05.06.2013 18:43
Bydlisko: BA

Re: Dvojhmotný zotrvačník a spojková sada DSG

Príspevok od používateľa zadar1 »

ahojte, mám tiež B8 110kW s DSG DQ250, 300tis. km, tiež by som chcel vymeniť zotrvačník - akú znaku vybrať ? koľko to asi stojí celé aj s robotou ?

ďakujem.
Passat B8 Variant, 2.0 TDI, 110 kW, DSG 6
359 000 km

Používateľov profilový obrázok
TomXasS
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 26.03.2012 14:40

Re: Dvojhmotný zotrvačník a spojková sada DSG

Príspevok od používateľa TomXasS »

Trhanie pri rozjazde a dosť silné ak viac pridám robí aj mne pri 128 000km. Ale len ked je zapnutý autohold. Prevodovka trosku kope aj pri brzdení, najmä 3-2.
Volkswagen Passat B8 Highline DFGA 7DSG 2018

02Belko12
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2009 14:44

Re: Dvojhmotný zotrvačník a spojková sada DSG

Príspevok od používateľa 02Belko12 »

Caute, mam tu istu motorizaciu 220.000 km a auto mi trha, ci priam kope, vyriesil to niekto ? Diagnostika ukaze nejake sporadicke chyby ale musim jazdit mesiac aby sa tam nieco ukazalo, potom vymazem a zasa mesiac. Popri tom auto stale trha a sklbe. No neni to stale ale strasne mi to vadi. Autohold mam vypnuty

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"