Passat B8 štrkanie motora

2014 - .....
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Vlado3645
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.10.2013 22:56

Passat B8 štrkanie motora

Príspevok od používateľa Vlado3645 »

Mám passat b8 2,0 TDI 150Ps a motor má hlučný chod, niečo tam akoby štrká. Nevie niekto čo môže byť príčinou ? Nestretol sa už niekto s týmto problémom?

https://youtu.be/fAhbfazAAoE" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B8 highline
Golf VII 1,6TDI 4motion
Octavia II face 2,0TDICR

vincococka
Vodič
Vodič
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.08.2019 22:43

Re: Passat B8 štrkanie motora

Príspevok od používateľa vincococka »

Sevas,

mam podobny agregat s podobnym zvukom, nic co by "strkalo" vo videu nieje pocut aj ked som sa to tam snazil "najst".
Nemas nahodou uplne nove auto? Ak ano je mozne ze musi motor trosku "sadnut".

Používateľov profilový obrázok
Vlado3645
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.10.2013 22:56

Re: Passat B8 štrkanie motora

Príspevok od používateľa Vlado3645 »

Hmm, na tom videu je to zle rozoznatelne, ale horká to ako dvojhmota. Ale ta to asi nieje. Za studena to nerobí. Už asi sadol :-) uz ma 80 000.
Passat B8 highline
Golf VII 1,6TDI 4motion
Octavia II face 2,0TDICR

Používateľov profilový obrázok
Gorkij
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.01.2013 22:04

Re: Passat B8 štrkanie motora

Príspevok od používateľa Gorkij »

Mám rovnaký "problém", pri rovnakej motorizácií, ale mám VW Arteon 2018. Tiež mi to dosť prekáža a stretol som sa s rovnakým problémom aj pri Superbe 3. Ja mám aktuálne nabehané 33 000km. Raz som potom pátral a možno to bolo aj na tomto fóre kde sa to rozoberalo, že ten zvuk spôsobuje kladka (nepamätám si ktorá), ktorú dávajú od výroby. Jeden člen tam uviedol, že si to dal zmeniť na vlastné náklady v autorizáku za kladku od iného výrobcu (očividne kvalitnejšiu) a motor stíchol. Ak by sa ti to podarilo nájsť/ zistiť budem rád za info. nakoľko som si to vtedy neuložil a dúfal som, že v servise budú vedieť o čom hovorím. Samozrejme sa tvárili, že sa nikto ešte nesťažoval a je to poriadku.

Okrem štrkotavého zvuku mi ešte na voľnobehu zachveje autom, otáčky sú konštantné a robí to pri vypnutej alebo zapnutej klíme. Dával som to za vinu nekvalitnému palivu (pritom tankujem len na komerčných pumpách), ale už som skúšal aj kvalitnejšie ako Shell Power aj OMV Motion a robí to aj tak. V servise ma odbili, že im sa závada neprejavila - na toto slovné spojenie som už fest alergický a pomaly nevidím dôvod kupovať nové auto so zárukou.
Arteon 2.0 TDI (110kw) DSG7

Používateľov profilový obrázok
Vlado3645
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.10.2013 22:56

Re: Passat B8 štrkanie motora

Príspevok od používateľa Vlado3645 »

Zatiaľ som nezistil odkiaľ ten zvuk ide. Idem pátrať kde je problém, lebo moja octavia 2 2,0 TDICR ide proti tomu jak benzín. Dúfam že na to prídeme. Prípadne že niekto, kto to už riešil poradí.
Passat B8 highline
Golf VII 1,6TDI 4motion
Octavia II face 2,0TDICR

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"