Kupa B8 - Vase tipy - automat/manual - vybava

2014 - .....
arise
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 15.01.2010 19:17

Kupa B8 - Vase tipy - automat/manual - vybava

Príspevok od používateľa arise »

Ahojte, tento mesiac planujem kupu B8 Variant - do 150t km, 2.0 TDI, 110 kW s DSG a rad by som ziskal par cennych rad od skusenych

- DSG - Ste spokojny s automatom v tomto motore? Je tam velky rozdiel v spotrebe oproti manualu? Nemal som doteraz automat a chcem sa aj spytat ci tam viem kedykolvek rucne menit rychlosti pakou ak nemam packy pod volantom. Rezimy = specialna vybava, tlacidlo mode?
- Na co si dat pozor vo vybave / co odporucate? Celkom sa mi pacia veci ako masazne sedadlo + vyhrievanie, parkovacia kamera no na tie line assist a podobne moderne vecicky si nepotrpim kedze to supe do radenia. No adaptivny tempomat by sa v zapchach mohol zist...
- Nejake ine rady pri kupe B9 jazdenky? na co si dat pozor? Nemyslim tie vseobecne rady, ale specialne veci na B8 (napr ze panaromaticka strecha je hlucna atp)

Dakujem :)
Passat B8 TDI 140 KW 4MOTION

Používateľov profilový obrázok
samuel.marcinko
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 03.02.2019 11:43
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa B8 - Vase tipy - automat/manual - vybava

Príspevok od používateľa samuel.marcinko »

Mám B8 110 kw DSG 6st.. Kupoval som vo februári tohto roku, momentálne mám najazdené 115 000 km. Zatiaľ všetko v pohode, trochu sa mi zdá, že podvozok by mohol byť trochu tichší napríklad pri prejazdoch na nerovnostiach. (Možno zapríčinené aj R18 pneu). Zo začiatku (zimné mesiace) som mal problém s vŕzganím niekde v okolí B stĺpika, no teraz to už nepočuť. Možno pomohlo teplo uvidím ako sa to bude správať zase v zime, no priprav sa určite na nejaké vŕzganie, čo ja viem tak hlavne mali B8 problém s palubnou doskou, že odtiaľ vychádzali tiež vŕzgajúce zvuky, zatiaľ sa to u mňa neprejavilo. Čo sa týka motorickej stránky, tak zatiaľ všetko v pohode, interval výmeny mám na 15000 km a DSG 40000 km. Mám ročník 7/2015 (ešte bez AdBlue). Mám tam základné veci, ktoré potrebujem. Active info display (do toho by som išiel určite), voľbu jazdných režimov nemám, výhrev sedadiel vpredu mala myslím každá B8 už, line assist nemám (asi by som to ani nepoužíval) no mám ta adaptívny tempomat (ten je super), taktiež emergency assist (auto vie samo zabrzdiť), veľkú navi (discover pro), skúsenosti zo strechou nemám keďže ju nemám :D Ešte čo sa týka prevodovky, prevodovka má klasické režim P, R, N, D/S a tiež manuálne radenie posúvaš buď hore alebo dole
Prešov
Diagnostika VCDS, kódovanie VCDS

VW PASSAT B8 2015 Highline | 110 kW | ACTIVE INFO DISPLAY
Obrázok

arise
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 15.01.2010 19:17

Re: Kupa B8 - Vase tipy - automat/manual - vybava

Príspevok od používateľa arise »

Nazdar, dnes mi vyfukli jeden pekny kusok z weltauto - Strieborny Highline, 93000km :) Ja by som urcite siel max do 17'' vyzera to podla mna uplne super a viac uz bude asi citit na nasich cestach - tak ako pises. Na vrzganie som zvyknuty z golfa aj passata co mame v rodine. Na interval 15000 by som hned presiel tiez. Budiky viem ze su super ale s nimi je uz menej kuskov za moj budget, bez roznych assistentov a mode select to zvladnem. Myslim ze adaptivny je v zaklade pre HL, Nemas nejake tipy na typka co dovaza dobre kusky? Taktiez bazirujem ci vziat menej km z Weltauto alebo viac km z dovozu nemecko... Vdaka za rady ;]
Passat B8 TDI 140 KW 4MOTION

Používateľov profilový obrázok
samuel.marcinko
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 03.02.2019 11:43
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa B8 - Vase tipy - automat/manual - vybava

Príspevok od používateľa samuel.marcinko »

odporúčanie nemám, moje odporúčanie je to, nájsť si auto či už na mobile.de príp. autoscout do tvojho budgetu a s vyhovujúcou výbavou, overiť podľa VIN čísla (históriu čo bolo robené a kedy priamo vo VW (najlepšie cez známosť čo tam robí, pretože interne bez prítomnosti majiteľa ti to neoveria)) a reálne už len tam ísť s človekom, ktorý sa vyzná a urobí obhliadku vozidla + autíčko vyskúša...
Prešov
Diagnostika VCDS, kódovanie VCDS

VW PASSAT B8 2015 Highline | 110 kW | ACTIVE INFO DISPLAY
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
samuel.marcinko
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 03.02.2019 11:43
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa B8 - Vase tipy - automat/manual - vybava

Príspevok od používateľa samuel.marcinko »

inak pozeral som len zo zvedavosti to welt auto a tie ceny sú tam podľa mňa dosť strašné, pýtať 18000 € za comfortline B8 na 16 tkach, bez poriadnej výbavy mi príde strašne prehnané, ja som kupoval highline za 18000 € s poriadnou výbavou a 103 000 km a bolo to tiež na SK
Prešov
Diagnostika VCDS, kódovanie VCDS

VW PASSAT B8 2015 Highline | 110 kW | ACTIVE INFO DISPLAY
Obrázok

vincococka
Vodič
Vodič
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 16.08.2019 22:43

Re: Kupa B8 - Vase tipy - automat/manual - vybava

Príspevok od používateľa vincococka »

- pozri plz posledne strany temu "Skusenosti s B8", pisal som tam o B8

mozno k otazkam:
- 110kw je na bezne jazdenie akurat. pretekar sice nebudes ale danny agregat ma aky taky vykon na plynulu jazdu - brzdou premavky nebudes
- DSG - zatial sa to javi OK - DSG je v podstate 2x manualna prevodovka (nieje to automat s hydromenicom) - manualne radenie bez pacok pod volantom je mozne v ulicke TipTronic kde pakou radis hore/dole.
- co to k vybave (samozrejme uz si vyber podla zaujmu/penazenky): autom. cruise control ACC urcite, LED svetla (idealne natacacie), vyhrievane sedadla a spatne zrkadla na zimu, stresne netreba a zvyknu z toho byt problemy casom skrz zatekania a pazvuky od tesneni, farbu auta odporucam bielu - passatu pristane a zvyrazni jeho hranate linie + nieje tak horuco cez leto, disky nemusis mat nutne velke (16-17 a budes mat super vozbu), sedacky si pozri ci maju emblem "ergoComfort", sklapanie spatnych zrkadiel sa tiez hodi (prakticka vec - pozries na auto a vies ze je zamknute), dcc podvozok si citlivo zvaz (ak sa pokazi bude draha oprava), idealne kebyze auto kupis este vo fabr. zaruke na pol roka, a zhliadni pred kupou servisnu knihu vo VW

arise
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 15.01.2010 19:17

Re: Kupa B8 - Vase tipy - automat/manual - vybava

Príspevok od používateľa arise »

Ahohjte, momentalne mam rozhodovaciu traumu -> Sme vo finale a aktualna ponuka je taka ze sa asi budem musiet rozhodnut medzi Active info display a LED (ak nic nevyskoci este) lebo sedanov do 18k s obomi vecami neviem najst...

2017, 70000km, Active info display, Velke radio ale bez LED (halogeny) a vyhrevu sedaciek (francuz)
vs
2015, 80000km, Full LED aj vyhrev sed. ale bez active info display a s mensim radiom

Dost ma to s*rie lebo svetla clovek vidi zvonku ale na interier sa zase pozeram ja ako sofer stale... na druhej strane rozdiel v svieteni je markantny a na AID si nepotrim aj ked viem ake to ma vyhody a hodnotu....momentalne som nakloneny na LED, kedze chcem aj vyhrev sedaciek atd ale to AID je fakt supa co pozeram

Co by ste brali/obetovali vy? :) dakujem za rady

Ostatne veci su dost podobne cize neuvadzam...
Passat B8 TDI 140 KW 4MOTION

Používateľov profilový obrázok
samuel.marcinko
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 03.02.2019 11:43
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa B8 - Vase tipy - automat/manual - vybava

Príspevok od používateľa samuel.marcinko »

No neviem, asi by som čakal na nejakú inú ponuku skôr. Mne sa podarilo kúpiť do 18k € B8 s nájazdom 103 000 km, active info, výhrev, najväčšie rádio Discover Pro a LED svetlá, sedačky alcantara.

Ak si chceš nutne vyberať z týchto 2 verzií, tak pre mňa by bola prijateľnejšia asi verzia 2015. Má to LED svetlá, ktoré svietia super, halogény na B8 vyzerajú strašne, rádio si vieš dokúpiť a dokódovať VCDSkom to nie je problém. Áno active info display je super, no ak máš pevný rozpočet musíš niekde urobiť kompromis. Active info display si tiež vieš dorobiť, nie je to síce lacná záležitosť, ale ten kto chce...

tá 2017 je 6 st. alebo 7st DSG ?
Prešov
Diagnostika VCDS, kódovanie VCDS

VW PASSAT B8 2015 Highline | 110 kW | ACTIVE INFO DISPLAY
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
vlado_PLUS
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5962
Dátum registrácie: 27.01.2012 08:44
Bydlisko: Košice - okolie

Re: Kupa B8 - Vase tipy - automat/manual - vybava

Príspevok od používateľa vlado_PLUS »

ja som mal prvý kus vyhliadnutý s AID, Full LED, výhrev sedačiek, koža/alcantara atď atď .. ked do toho človek sadne, ten AID pôsobí úplne inak na človeka, vyzerá to parádne, to treba uznať. Avšak po pripojení na diagnostiku, som sa s tým rýchlo rozlúčil :mrgreen:

nakoniec som zobral highline, full led s dynamickým asistentom, koža/alcantara, vyhrievané sedačky, adaptívny tempomat atď atď ... AID mi nie že nechýba, ale nie je to vec, ktorá by ma vtedy presvedčila a už vôbec nie keby nemalo Full LED .. ja som vyberal auto od svetiel, muselo mať Full LED a poviem ti, že NEĽUTUJEM .. to, ako to v noci svieti a ako pracuje DLA je absolútna bomba a teraz ked sadnem do Golfa s H7čkami, tak mám pocit že som slepý. Takže určite sa zameraj na Full LED svetlá (tie s dynamikou majú vyššiu svietivosť, ako verzia full bez dynamiky) a zvyšok sa všetko dá dorobiť, dokonca aj AID :)

s prevodovkou som spokojný, samozrejme oproti Mercedesu E (2018) v ktorom som sedel, tak je cítiť, že stále je to Passat, s tým musíš rátať :) .. ale zatiaľ som nemal problém, aby to preradilo skoro/neskoro, aby to nejak brutálne cukalo a podobne .. motor 110kw, tichý chod, príjemné vozenie, mne osobne 150koní stačí ..

ACC keď raz zapneš, nebudeš to používať len v zápchach. Ja na tom jazdím 80-90% času, čo sedím v aute. Je to výborná vec
I. Kapitola: PLUSMINUS 1.9 TDi
II. Kapitola: ScheisseWAGEN B8 2.0TDi

arise
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 15.01.2010 19:17

Re: Kupa B8 - Vase tipy - automat/manual - vybava

Príspevok od používateľa arise »

Dakjem za rady pani - tiez som nakloneny k FULL LED s tym ze ostatne sa teoreticky da dorobit ale myslim ze s LED H7 ziarovkami vela nenacarujem - proste to uz nebude tak vyzerat a svietit nikdy. Da sa nejako rozoznat ci su aj natacacie (resp svietia same dialkove/stretavacie?) - resp funguje vo VW nejaky dobry VIN dekoder?

Vyhrev sedaciek tiez pozeram nech to ma lebo dorabat to je vraj komplikovane a tie univerzalne - no neviem neviem ci sa mi chce strachovat aby auto nezhorelo....

ACC maju skoro vsetky b8 alebo nie? viem to nejako rozoznat aj na pohlad ci len v menu?

Co sa tyka auticka a jazdy - teraz mam Golfa a ked sadnem do passata som tam doma a jazdi sa mi v tom uzasne - s DSG som maximalne spokojny ako radi, nemam vyhrady a keby boli padla pod volantom tak nie je co riesit...

Highline vyzera lepsie, no zavisi od farby (napr cierna mi comfortline az tak nereze, na striebornej mi to ale vobec nevadi...) - Alcantara/koza je idealne ale tak par kuskov je aj v celokozi - tam sa trocha bojim co bude v lete na rozpalenej kozi... alcantara je tu lepsia

Prave mam filter nastaveny asi takto (chcem primarne sedan) - co by ste odporucali? Resp viete mi odporucit nejake ine miesta kde hladat?

https://volkswagen-passat.autobazar.eu/ ... ountry1=on" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B8 TDI 140 KW 4MOTION

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"