Praskací zvuk pri zaťažení na vodičovej strane

2014 - .....
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
samuel.marcinko
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 03.02.2019 11:43
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Praskací zvuk pri zaťažení na vodičovej strane

Príspevok od používateľa samuel.marcinko »

Ahojte, neviete mi povedať kde by mohol byť problém ? B8, 2015 highline (105 000), pri nerovnosti na ceste alebo napríklad schádzaní z/do kopca počujem akokeby praskací zvuk, akokeby niečo pracovalo na vodičovej strane ide to akokeby od dverí niekde v tej časti kde sú bezpečnostné pásy.... čo by to mohlo byť ? Neviete mi poradiť ?

A ešte jedna vec, napríklad no to už je niečo iné, ak napríklad vchádzam do nejakej doliny na asfalte tak zo zadu sa ozýva vŕzganie (ide to akokeby od tlmičov) alebo proste od kolies. Je to len vtedy ak prejdem nejakou dolinou na asfalte v malých rýchlostiach, (do 50 km/h), je to hlavne vtedy ak auto dostane záťaž na zadnú nápravu, pri vyšších rýchlostiach som to nepostrehol.
Prešov
Diagnostika VCDS, kódovanie VCDS

VW PASSAT B8 2015 Highline | 110 kW | ACTIVE INFO DISPLAY
Obrázok

Golf608
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 601
Dátum registrácie: 16.04.2014 09:27
Bydlisko: Bratislava

Re: Praskací zvuk pri zaťažení na vodičovej strane

Príspevok od používateľa Golf608 »

Ahoj..Vitaj v klube :)
No vrzganie je pri týchto autách na dennom poriadku.Aj z predu aj zozadu ako stará embéčka.Pomože premazanie litiovou pastou ( silentbloky).
A pokial ide o dvere a klepanie je to zamok respektíve plastovy jazýček v zámku ktory treba namazať.
Okrem ineho vrzgaju aj tesnenia dveri nakolko su gumene a nie plstene na povrchu .Treba namazat pastou https://www.ebay.com/itm/232274044963" onclick="window.open(this.href);return false;.
No je to celkom smutne pri tej cene čo pýtaju za to auto..

Jaj a ešte zvyknu vrzgat alebo vydávat zvuky leskle plasty na B stlpikoch !! :roll:

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"