Passat neštartuje.

2014 - .....
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Passat neštartuje.

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Tak vyskytol sa ďalší nepríjemný problémik s mojim novým passatom. Pri 55 000 km odmieta štartovať.
Celú zimu nič v pohode naštartoval na prvý šup, akurát ked boli v BA teploty okolo -9 tak asi 2-3 sekundy potočil štartérom, ale vždy naštartoval. Avšak posledné 3 týždne nastupim do auta, stlačím spojku potom tlačítko štart, rozsvietia sa kontrolky a nič..
Ako kontrolky začnú následne zhasínať tak na displeji vypíše porucha stabilizačného systému ESC, porucha štart-stop, porucha parkovacej brzdy,...potom vypnem tlačítko a všetko sa niekedy opakuje aj 3-4 krát a potom naskočí..
Najprv ma napadlo, že palivové čerpadlo, lebo som raz namiesto mojej obľubenej shellky natankoval na Metre, ale odvtedy 2 plné nádrže vyjazdene aj aditívom na Shell V Power a nič sa nezmenilo a navyše ma napadlo, že ked mi odišlo palivové čerpadlo na B6tke tak motor točil a točil ale nenakoplo..čiže problém s palivom je vylúčený..auto takto štrajkuje kedy sa mu zachce..proste či je teplo, či je zima, či je po 800 km jazde či po 20 km..či je motor teplý alebo studený...včera po jazde cca 160 km a odstavení auta na 15 minut prídem do auta a opäť to isté..Minulý týžden mi dokonca asi 300 metrov od domu vypol na dvojke počas jazdy motor a hned vyhodilo hentie chyby..
Poradí niekto čo by to mohlo byť?
Vopred ďakujem
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Passat neštartuje.

Príspevok od používateľa herin »

Tak niekto sa mi nevyjadril..
Problém som nakoniec vyriešil sám..
Po dlhom čase strávenom na internete hladaním možnej chyby som sa dopátral k snímaču vačky a snímaču kľukovky, že by to mohlo byť ono..
Našiel som na nete tieto snímače že si ich kupim a aj sám vymením, len problém bol ten že som nemal ani šajnu kde by mohli v preplnenom motorovom priestore byť...Akože nie som úplný laik veľa vecí som si aj na B6tke pomenil sám,ale hladať súčiastku ktorú vidím na fotke o veľkosti 4 cm bola naozaj sranda..
Nakoniec som na seatfore našiel temu kde to rozoberali a malo sa to nachádzať pri rozvodoch hore..
Tak som dal dole kryt motora, kde som to dosť dlho hladal a všetko rukou skúšal až som natrafil na hnedý konektor, ktorý bol do niečoho zapojený a celý sa "vaklal"...tak som ho odpojil pozerám, že nevaklal sa len ten konektor ale aj celé teleso do čoho bol zapojený..
zobral som šroubovák, lebo prístup k tomu bol dosť na chuja a šroubovákom som to pritlačil ako keby do niečoho sa to zasunulo..
Tak že skúsim naštartovať..idem do auta skúšam štartovať asi 4-5 krát a nič..chcel som spraviť test, že či to je ono, tak najprv s vypojeným konektorom..vystupim, zapojil som konektor a ešte raz to poriadne pritlačil, opäť stlačím štart a auto okamžite nakoplo..vypnem a skusim ešte 4-5 krát naštartovať a v pohode vždy na brnk chytil..čiže môj problém bol v tom že snímač jednoducho
ako keby sa vytriasol zo svojho miesta a tym pádom štrajkoval..preto to občas išlo a občas nie..asi sa správal podla toho ako sa dostal po prejazde nejakej jamy na svoje miesto a ako nie...čiže záverom kvalitka ako sa patrí-snímač vypadne zo svojho miesta.....ten kryt na motor bol jediný krát dole ked som bol v autorizáku na prvej garančke..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"