Objem nádrže-skúsenosti.

2014 - .....
Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Objem nádrže-skúsenosti.

Príspevok od používateľa herin »

Čafte,
Dnes ráno pri tankovaní plnej som ostal na stojane docela zarazený, lebo oficiálne má B8 objem nádrže 59 litrov a mne na bločku aj na stojane svietilo 59,46 litra-dosť zaujímavé.
Tohto passata mám už rok a tankujem každé dva týždne plnú nádrž na tej istej shellke..doteraz sa mi to nestalo ani raz že by bol natankovaný objem väčší ako je oficiálny objem nádrže..
za ten rok som tankoval asi tak 25-30 krát čiže vždy som videl kolko sa tam toho zmestilo..
Prípíšem že dojazd ešte svietil na 60 km a priemerka mi svietila 4,8 čiže tam museli byť v nádrži najmenej 3 litre paliva..
neviem či sa teda nestal zázrak a zrazu má nádrž skoro 63 litrov??? chápem že je zima a kadejaká fyzika ale rozdiel nemôže spraviť 3 litre nafty..
Máte podobnú skúsenosť?
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

jedei105
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16.02.2018 19:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Objem nádrže-skúsenosti.

Príspevok od používateľa jedei105 »

ja som myslel ze objem nadrze je 62 alebo 66l....
https://www.mobile.de/auto/vw/passat/20 ... ten-fakten" onclick="window.open(this.href);return false;
59 evidentne nie je spravny udaj
naposledy som tankoval ked sa mi rozsvietila rezerva a zobral som 55l.
Naposledy upravil/-a jedei105 v 20.12.2018 09:35, upravené celkom 1 krát.
B8 Variant 1.6 TDi Comfortline

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Objem nádrže-skúsenosti.

Príspevok od používateľa herin »

No vieš čo terajšie majú už 66 litrov, ale model 2017 má 59 litrov..ešte aj v lete ako som pozeral cenník tak tam bolo 59 litrov :)) teraz vyzerám jak keby som bol mimo, ale fakt to tam bolo :)
a 66 môj určite nemá, lebo to by zas nevychádzalo počtovo :) ked mám dojazd 60 km tak ozaj tam mohli byť len 3 litre paliva..a dotankovaných bolo 59,46..
a raz sa mi už aj stalo že som prišiel na pumpu a dojazd bol 0 km :)) a dotankoval som 58,8 litra...smrteľne vážne :)
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

jedei105
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16.02.2018 19:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Objem nádrže-skúsenosti.

Príspevok od používateľa jedei105 »

aha, no nevedel som ze su rozne nadrze podla roku vyroby. tak podla toho co hovoris mas nadrz :)
B8 Variant 1.6 TDi Comfortline

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Objem nádrže-skúsenosti.

Príspevok od používateľa herin »

jedei kámo naozaj nerád by som klamal ale pozerám všetky články o B8čke a všade je že 66 litrov..v tom manuále predtým bolo 59..nechápem tomu..
ale oki asi som sa strašne mýlil a má ozaj 62 litrov ako píšeš..ale 66 určite môj nemá...to by už ozaj nevychádzalo..dojazd by bol 60 km a v nádrži tým pádom 7 litrov nafty..to by bolo moc precitlivelé..
a v manuále sa píše že ked ti oznámi že máš navštíviť čerpačku tak je v nádrži cca 5 litrov paliva..a mne to ukazuje od dojazdu 120 km..
ak sa naozaj mýlil tak sa ospravedlnujem..:))
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
Ares43
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 08.09.2014 15:03
Bydlisko: BB

Re: Objem nádrže-skúsenosti.

Príspevok od používateľa Ares43 »

Treba sa pozriet do technicaku tam je to presne napisane
Passat B8 Variant 2.0 BiTDI
Golf 7 R-Line Highline 1.4 TSI - Sold

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Objem nádrže-skúsenosti.

Príspevok od používateľa herin »

No pozeral som TP riadok 28 W-objem palivovej nádrže a nie je tam nič..prázdny riadok..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
Ares43
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 08.09.2014 15:03
Bydlisko: BB

Re: Objem nádrže-skúsenosti.

Príspevok od používateľa Ares43 »

Zvlastne... Ja tam mam normalne zapisany objem nadrze
Snímka.JPG
Passat B8 Variant 2.0 BiTDI
Golf 7 R-Line Highline 1.4 TSI - Sold

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Objem nádrže-skúsenosti.

Príspevok od používateľa herin »

no ja v tom riadku nemám nič..ale to čo tam máš napísané je aj tak nesprávny udaj..pozri cenník a je tam 66 litrov..
a moja 1,6 tak nemá určite ani tých 66 litrov..ked ju ešte mali v ponuke na začiatku roka tak objem bol skutočne 59 litrov..
a mne tam napísali maximálku že 198 km/h a pritom v technických udajoch passatov je maximálka 208..čiže sú nejaké rozdiely v tom čo je skutočnosť a čo zapíšu do TP..B6tka mala objem 70 litrov, tak asi čerpali dáta z nej..
napríklad mne zapísali do TP na B6tku že kombinovaná spotreba 6,3 litra a taku spotrebu som na tom aute pri normálnom jazdení nikdy nemal..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
Ares43
Vodič
Vodič
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 08.09.2014 15:03
Bydlisko: BB

Re: Objem nádrže-skúsenosti.

Príspevok od používateľa Ares43 »

TP nie je zdrap papiera od podomoveho predajcu :-D TP je zakladna listina pre auto, je to ako rodny list pre cloveka. Ano moze sa stat nejaka chyba hlavne pri starsich TP, ale v dnesnej dobe je to uz velmi ojedinele. Cennik ma len informativny charakter, ak si vsimnes male pismena dole, je to tam aj napisane a navyse pri objeme nadrze pisu len pribliznu hodnotu (ca.).
Ano aj mna prekvapila hodnota 70 l, ale budem verit TP a nie dakemu cenniku, podla ktoreho ma 2.0 TSI mensiu nadrz ako 1.4 TSI :-D ved to je na smiech :-D v cenniku su len vseobecne hodnoty, v TP su presne hodnoty konkretneho modelu a konkretnej kombinacii vybavy, ktora moze pekne pomenit parametre. A urcite tam nedali hodnotu 70 l len tak zo srandy z 10 rokov stareho modelu.
A ohladom normovanej spotreby v TP a realnej spotreby si treba pozriet o com su metodiky NEDC a WLTP, staci trochu pogooglit, potom pochopis. Kazdopadne je to kazdeho osobna vec, akym udajom bude verit...
Passat B8 Variant 2.0 BiTDI
Golf 7 R-Line Highline 1.4 TSI - Sold

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"