Ložisko kaput po 45 000 km!!!

2014 - .....
Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Ložisko kaput po 45 000 km!!!

Príspevok od používateľa herin »

Čafte,
Môj problém som načal v Tomkiho téme ohľadom drnčania niečoho na aute..tak mne to skôr vrčalo a po 2 dňoch statného hluku som zašiel do autorizáku, kde autu po skúšobnej jazde a po 2 minútach
stanovili diagnózu ložisko kolesa :))))..pýtam sa technika čo šoferoval vedľa mna auto pri zisťovaní vady, že či je to normálne, aby odišlo ložisko po tak krátkom čase a že mali prípady keď odišlo ešte skôr..to si ako koncern vw robí z ľudí v poslednej dobe prdel alebo čo??aby ložisko vydržalo 45 000 km a potom výmena?dneska ráno som nadával, že toto je po octávke 2, passate b6 posledné auto z dielne vw groupu..po tejto b8 už nikdy viac..stačilo mi...ako písal Tomki tak on je z auta sklamaný a ja už tiež...od 15 000 km začalo niečo rezonovať v tapacíre zadných dverí..potom o niečo neskôr začalo pukať pod tým nalešteným okrasným krytom čo je medzi zadnými a prednými bočnými oknami...a teraz prišlo toto...
Keby som jazdil v meste po nejakých jamách a zlých cestách tak ešte by som prižmúril oko, ale auto má odjazdené z hentých kilometrov 90% iba dialnicu..
Čakal som, že budem mať aspon nejaký čas pokoj čo sa týka auta..a vydrží aspon 200 000 km kedže s ním zaobchádzam ako v bavlnke..ale toto bola rana pod pás..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Ložisko kaput po 45 000 km!!!

Príspevok od používateľa frflos »

...sorry, ale nie ste uz trosku moc rozmaznani?? Preco sa ti aj druhe lozisko neposralo, ale iba jedno? No lebo nikto nezaruci, ze kazdy vyrobeny diel vydrzi vecnost. Lamentovat za za jedno lozisko a rezonovanie tapacira?? To myslis vazne? To v inych znackach take nieco nehrozi?
...tiez mi odislo lozisko naboja pri necelych 50 000km a druhemu nebolo nic ani po 400 000km a to vymenene vydrzalo 350 000km. Staci jedna dobre trafena jama, ktoru si ani nezaregistroval a schytalo to lozisko a idete sa tu rozplakat ake velke problemy mate s tymi autami
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
Saleem
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5044
Dátum registrácie: 04.01.2009 15:42
Bydlisko: n/a

Re: Ložisko kaput po 45 000 km!!!

Príspevok od používateľa Saleem »

:lol: :lol: :lol:

Frdlos teba by mali zamestnat na nejakom reklamacnom oddeleni :mrgreen:

Dufam, ze ak ta zamestnaju, tak ho nikdy nebudem musiet navstivit :mrgreen:
Nebio B5

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ložisko kaput po 45 000 km!!!

Príspevok od používateľa herin »

Taketo nieco som ochotny akceptovat a necudoval by som sa pri aute za 12000 eur a nie za 28 000...
Pri lacnejsich autach sa aj nejak ocakava ze asi sa kde co posetrilo..
Volkswagen prezentoval passat b8 ako ohrozenie resp.vstup do premioveho segmentu ale ako som sa presvedcil tak este par krokov musi k tomu spravit..
Jamu som netrafil lebo sa kazdej snazim vyhnut..a ako som pisal autom jazdim 90-95% len dialnicu..
Oki ked mas taky nazor a myslis ze je to v poriadku tak ti ho neberiem..asi vadny kus som dostal..:)
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Ložisko kaput po 45 000 km!!!

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Pravda je taka ze sa setri kde sa nema ano. Napriek tomu si nemyslim ze vymena loziska ta zruinovala. Urcite tato zavada nijak neohrozil tvoje zdravie.

Vw je na tom stale dobre. O toyote sa sice tvrdi ze je cislo 1 v kvalite ale nehovori sa o tom kolko stoviek zvolavacich akcii maju rocne po celom svete aby sa tie auta nerozpadli niekde po ceste. Ludia len podpisuju papiere o mlcanlivosti a servis im plata huby vymenou komponentu zadarmo..
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Ložisko kaput po 45 000 km!!!

Príspevok od používateľa frflos »

...Salim neser tigra :P nevravim, ze by som ti to nevyreklamoval, ale ked budes plakat za lozisko v zadnom naboji co budes robit, ked ti zacnu odpadavat listy, krytky a znaky a nedaj boh aby zacal kaslat motor :D
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ložisko kaput po 45 000 km!!!

Príspevok od používateľa herin »

Ano o tých toyotách som už čo to počul..tak potom dnes naozaj asi nie je ani jedno auto dobré..možno korejci?ale koréjské auto môže pre mňa vyzerať akokoľvek dobre nikdy by som ho nekupil..proste tie autá nejako pre mňa nemaju dušu a mám z nich pocit:Ano vyrobilo sa auto šak pojazdíme a pôjde a do šrotu :)
NO nezruinuje ma to ložisko asi ho nejak špatne zlisovali ked nič nevydržalo..ale mal som už pred pár tisíc kilometrami pocit že od prednej nápravy ide nejako viac hluku ako má..ale tak myslel som že slabo vytlmili auto..a potom z ničoho nič to začalo hučať tak že prehlušuje rádio...
V servise sa ma pýtali či ideme do originálu alebo do náhrady..tak som im povedal že nech mi povedia najskôr ceny a potom sa rozhodnem..
Hned som kukol na nete a vyhladal si predné ložisko a FAG bol za 86 eur...SKF 78 eur..Febi 105 eur..hovorím si to nie je až také zlé...
tak mi podvečer volali zo servisu že origo 193 eur..a Fag 165 a skf 157 eur :) som im poďakoval a že si to ešte rozmyslím..lebo tie ceny maju hodne ustrelené..
Kľudne si to vymením aj sám..na B6tke som si sám menil aj predné aj zadné ložiská a nie je to taká veda...ako chápem že niekto chce zarobiť..ale aby zarobil vyše 100% na dielci je trošku priveľa..
Aj tak VW v prvovýrobe montuje ložiská FAG akurát ich balí do toho ich krásneho origo obalu so 150% prirážkou..Ked som menil ložisko na B6tke tak som kupil FAG Made in slovakia a na aute bol kod VW a to ich číslo a zozadu FAG Made in Germany..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Ložisko kaput po 45 000 km!!!

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Prebalovacky su normalne praktiky.. Zial...
A chapem ze to cloveka znechucuje tieto zavady ale ozaj nie si sam. Otec si tym presiel na jeho tiguane.. Po 100.000km totalne zatuhnuty hnily brzdovy valec tak ze musel menit komplet cely strmen v predu :)

Zacina sa objavovat hrdza na rozkoch dveri z vnutornej strany v miestach kde je original take to lepidlo na zvary a je to este pod lakom takze radost... Beha a osetruje :)
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ložisko kaput po 45 000 km!!!

Príspevok od používateľa herin »

Asi další vadný kus má tvoj tato..:)
Ja som na mojej B6tke nemal ani po 10 rokoch ani náznak hrdze nikde..a to malo 330 000 km ked som ho prepustil švagrovi..čiže zostalo v rodine..
Ako čakal som že si ten značkový servis niečo nahodí..to je normálne..ale nie že na nete dostanem Fag za 86 eur a oni mi ho ponúknu za 165 eur..ved už ten netový obchod na tom musí mať aspon 20-30%...tak reálna cena toho dielcu je možno 60 eur...a v značkovom si "trošku" prihodili 300% k nákupnej cene :))
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Ložisko kaput po 45 000 km!!!

Príspevok od používateľa Lookisvk »

A to neratali aj s robotou inak?

Hej jasne vadny kus :) aj firemnych 10 kodiakov uz bolo na zvolavacke kvoli navigacii :D
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"