Passat B8

2014 - .....
Napísať odpoveď
mkojtal
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.09.2018 22:02

Passat B8

Príspevok od používateľa mkojtal »

Pozdravujem, už druhý krat mám problem s adblue. Po hlaske dojazd 1000 km, dolievať z bandasky a netusim, dá sa to preliať ? Lebo hlási aj po doliati a autorizácii (30sekund), včera dom dal vytiahnuť podtlakovom pumpou 3 litre, dnes som prešiel po diaľnici 150 km vo svižnom tempe a hláska stale svieti. V servise je Vag bez závad. Už mám dojazd len 160 km, moc dakujem za rýchlu radu.

jedei105
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16.02.2018 19:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Passat B8

Príspevok od používateľa jedei105 »

poradim ti zmenit nazov temy ... napr. na "AdBlue problem"..alebo take nieco...
B8 Variant 1.6 TDi Comfortline

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Passat B8

Príspevok od používateľa herin »

Asi to už nebude aktuálne, ale skús doliať tú nádrž do plna..
Mne oznámilo, že mám doliať Ad blue ked zostávalo na 2000 km...na pumpe Lukoil som načerpal 13 litrov za 4,60 a nejakých 10 km ešte svietila hláška aby som doplnil, ale potom už po dalších dvoch naštartovaniach to zhaslo..ale tiež nádrž bola full plná a oznamovalo si to dalej že treba doliať..
Pani na pumpe som sa pýtal že potrebujem zakupiť bandasku s Adblue/predtým zvyknutý to tak kupovať/ a ona že Adblue sa u nich tankuje na stojane a hovorím že to je aj pre osobáky a ona že ano bez problémov..tak naozaj pištol bola presne taká tenká že zapasovala do tankovacieho hrdla..
ako v tých bandaskách je to adblue neskutočne predražené..predtým som kupoval 5 litrov na shellke za 19,50..čiže za to čo som načapoval na lukoile by som zaplatil v bandaskách takmer 60 eur a toto nebolo ani 5 :)))
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

mkojtal
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.09.2018 22:02

Re: Passat B8

Príspevok od používateľa mkojtal »

ahoj Jazdec,
vdaka za odpoved, v autorizovanom servise mi povedali, ze nadrz bola púreplnena, pomohol az no software, cele adblue by bolo fajn, keby to nesposobovalo tolko problemov, uz ib acakam, kedy mi odide ohrievacia spirala. clovek si kupi auto za 60 tis pre pokoj v dusi, no VW uz nie, to su moje skusenosti.

Aprox
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 16.11.2013 17:29

Re: Passat B8

Príspevok od používateľa Aprox »

Tankuj Ad Blue priamo na stojane, pištol po naplnení automaticky vypne a nemáš problém s preplnením.
Ex VW Golf Plus 1.9 TDI PD MY05
Ex Škoda Octavia III 1.6 TDI CR MY 13
Ex Škoda Octavia III 2.0 TDI CR MY 15
Ex Škoda Octavia III 1.6 TDI CR MY 16
Ex VW Passat B8 2.0 TDI 4 Motion MY 18
VW Arteon R-Line 2.0 TSI MY22

+ ex Volvo S60, Subaru Outback 2.5i

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"