Drncanie spod auta

2014 - .....
Tomki
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 02.05.2018 14:01

Drncanie spod auta

Príspevok od používateľa Tomki »

Chlapi tesne po kupe tohto skvostu som vybral vo velkej rychlosti jamu ( vybraty asfaltovy koberec ) asi v 80km/h
Rana jak z dela, myslel som ze tam rovno necham auto a vezmem znacky..ale auto zije norma.

Avsak:

Spod auta sa ozyva drcanie, akoby vibrujuci plech, kamienky na plechu neviem ako to mam definovat.
Rovnako ked mam zaradenu 1,2,3 tak pri pusteni plynu a nasledne pridani nieco buchne, akoby bola kdesi vola.
Pozerali sme silace motora a prevodovky DSG, na pohlad vyzeraju ze to je nedotknute.
Ale to drncanie tam je pritomne pri nerovnostiach kedy vibruje cele auto ( hrbolaty asfalt atd ) a zaroven sa ozyvaju ked tukam do plynu zaber, povol, zaber, povol... akoby tam behal motor...
Na druhej strane ked vypinam motor tak tesne pred zhasnutim otrasie autom. Taktiez ked stojim mierne nakrivo a dam P, tak citim ako si auto "sadne" a viac vibruje motor do kasne, akoby sa o nu oprel.

Ma niekto aspon podobnu skusenost??????
Premyslam ci to risknut a kupit nove silace na motor a dsg, alebo tam po takej rane mohla dostat slehu prevodovka ( nie o zem autom som nich nechytil, ale otrasom ), alebo poloosi, alebo zotrvak????

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Drncanie spod auta

Príspevok od používateľa herin »

Nazdar Tomki,
Neviem či to sú rovnaké zvuky, ale včera som asi v 30 km/h prešiel cez nejakú dieru v ceste a odvtedy mi niečo tiež vrčí z podvozka..akože zasa nebola to rana ako z dela..
Ja mám manuál a je to aj pri zaradenej aj pri vyradenej rýchlosti..okolo 60-70 ked idem tak normálne vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
ked klesá rýchlosť tak to ustáva..od včera som sa obzeral či nejde náhodou vedla mna nejaký velký nákladák lebo tie vydávaju počas jazdy také zvuky, ale nie ide to z ,môjho auta..
kruci a mám len 45 000km...že by odišlo ložisko na kolese?
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Tomki
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 02.05.2018 14:01

Re: Drncanie spod auta

Príspevok od používateľa Tomki »

tazko povedat... ked to dostalo ranu tak to moze byt kludne len daka plech ktory vibruje alebo si to odnieslo nieco na naprave..
tazko povedat, ten spominani hluk u mna bolo nieco z diferaku akoby, alebo z prevodovky.
Celkovo koncern ma hlucne prevodovky, cvakave... neviem ako to mazvat, robi to aj zenina fabka so 40 000km ked radis tak to cvaka dost nahlas... neviem...su to smejdy tie koncerny hlavne tieto nove.. mechanici sa chytaju za hlavu z nich

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Drncanie spod auta

Príspevok od používateľa herin »

Nazdar Tomki,
Tak po včerajšku je naozaj toto môj posledný autiak od VW...už nechcem nič od nich ani vidieť..a som aj nalomený či aj tohto nepredám..
včera ako som menil to hučiace ložisko, tak pozerám s lampou do toho priestoru ako vychádza homokineťák na motor a už sú na asi 5 cm vidieť naolejovej vani priesak oleja spod tesnenia :mrgreen:
akože nie je to nejaká katastrofa, ale už sa na to aj pekne prach nalepil takže už je tam taký pekný olejový pásik s prachom..
Ja už neviem ako vôbec dokážu niečo také kazové vyrobiť..ten VW žije asi z nejakej zašlej slávy..ale autá su to teda pekne nahovno..
Už žiadne audi, vw, seat, škoda ani omylom mal si veru pravdu..rozmýšlam či to nepredať a nezobrať mazdu 6...
Vieš keby som mal na tom 200 000 km tak oki poviem si už trošku zjazdene auto, ale po 45 000km? a ktovie kolko to tam je..možno už aj po 15 000 to presakovalo..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

jedei105
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16.02.2018 19:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Drncanie spod auta

Príspevok od používateľa jedei105 »

no tak to je este nic trosku oleja...ja som isel menit olej, pri cc 58tis. zhodili sme ten spodny plast pod motorom a skoro som odpadol...motor zvonku cely celucicky zadrbany od oleja. samozrejme sme to vsetko ocistili a sledovali odkial to mohlo unikat. po 1000km bolo zase vidno ze sa to zacina spinit a bolo to tym (pravdepodobne) ze kvapkal olej z takej hrubej hadice ktora sa nachadza pod hadicou nasavania od vzduchoveho filtra, tato hruba neviem naco presne sluzi ale ide zpredu od motora do egr, je tam taka suciastka ze "tlumitko" a tam odtial to kvapkalo dole na hnaciu hriadel pri diferaku a ta to cele rozprskovala po motore. takze sme tu hadicu vybrali, nebola zjavne poskodena, ocistili vsetko dali naspat a riadne podotahovali vsetky spony. takze teraz zase cakam nez najazdim par km a skontrolujem znovu. tym som chcel iba povedat ze zdielam vase sklamanie z vw :) povodne som tiez chcel mazdu 6 ale passat mi prisiel do rany ako vyhodna kupa. tak uvidim ci nakoniec pri tej mazde predsa len neskoncim :D
B8 Variant 1.6 TDi Comfortline

Tomki
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 02.05.2018 14:01

Re: Drncanie spod auta

Príspevok od používateľa Tomki »

Vidite to sami.. Tie auta su nalestene vraky... Lacne smejdy. U mna to bola tiez vyhodna kupa... Ale to bol vykrik do tmy.. Nevidim rozdiel medzi hyundai a vw... Podla mna je kotejec aj lepsi. To mi povedal sam mechanik ktory sa specializuje na vw. Ze kupte si korejca tam je aspon vsetko korejske :D

Používateľov profilový obrázok
herin
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 22.07.2012 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Drncanie spod auta

Príspevok od používateľa herin »

jedei ani si nevieš predstaviť ako som včera začal lutovať že som nešiel do mazdy 6...kruci ja som nadával doma jak pohan a priatelka mi len hovorí:vidíš vidíš to je ten tvoj sen passatík, tak máš passatíka a prestaň nadávať! sám si to auto chcel lebo iné pre teba ani neexistovalo :))
no a vidím že ty si pochodil tiež perfektne :)) možno ti to tieklo už po 50 000 km :)))
ako vidím budeme mať ešte veľa zábavy s týmito B8čkami :)
Ako čakám ked sa začnú sypať aj ostatným také veci ako parkovací automat..ACC tempomaty, pohľady na auto zvrchu..neverím že to bude fungovať viac ako 200-250 000 km...jedine ak by sa to nepoužívalo..
A poviem ti ešte jednu pikošku od týchto nemeckých chujov čo to vyrobili..neviem aký drbo nastavil upozornenie že je málo oleja tak že už nie je ani na mierke..
Pri 30 000 km som mal auto na prvej garančke nejako koncom juna v autorizáku a po 44 000 km mi na dilanici gonglo upozornenie že mám málo oleja..nejako som sa divil že 14 000 km od garančky a už chýba olej?to som na B6tke nepoznal tam som jazdil od výmeny po výmenu 30 000 km bez akehokolvek dolievania..a to som ho mal 6 rokov..
Tak prídem do roboty že reku kuknem ten olej..vytiahnem mierku a mierka čistá bez oleja..tak otrem ju a vložím znovu a mierka znovu čistá...skoro ma drblo..
hned po príchode domov som tam dolial pol litra oleja aby to bolo aspon do pol mierky...takže dalšia super vec na tomto aute..
Passat B6...CBAB...103kW
Passat B8...DCZ...1,6 TDI Bluemotion 88kW

Tomki
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 02.05.2018 14:01

Re: Drncanie spod auta

Príspevok od používateľa Tomki »

to iste ja... pri bmw som nikdy nedolieval medzi vymenami...teraz na tomto povoze B8 som po prejdeni 8000km dolieval asi 0,5l.
No dakujem pekne... Jednoznacne to predaj kym to akotak ide a nie je to v rozklade a ma to aspon trochu cenu.
Ak chces mazdu tak urcite benzin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tomki
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 02.05.2018 14:01

Re: Drncanie spod auta

Príspevok od používateľa Tomki »

toto je to co ma vytaca do nepricetnosti ta arogancia VW a zadalsie slepota ludi...
Nikdy som nemal rad koncern, ale tak mal som take povedomie ze ok Passat ma vela ludi a asi daco vydrzi ale vadila mi onania nad tym autom ze passat tdi a nic ine neexistuje. Ked ale prisla polemika ci predat svoje bmw 5 r.2005 alebo vrazit do servisu, tak som si povedal ze vzhladom na trhovu hodnotu ho predam hoci sa jedna o cukrik z DE. Tak teda ok ideme rozumom a kupim proste co najmladsie auto za isty budget. Popozeral som kadeco a povedal som si ok, vyskusam teda ten Passat sak beriem to tak ze rozumova volba. Vyzera dobre, interier ujde a nemal som pocit po presadnuti z BMW do Passatu ze je to vyrazne horsie, skor som ostal prekvapeny z Passata ako ho posunuli a priblizuje sa k BMW hoci z roku 2005 ale ok je blizko. Tak som ho vzal ze sak dobre neubudne zo mna budem mat sice "len" VW ale takmer novy a mam pokoj lebo pocit z interieru bol fajn.... a potom to prislo... zamky, buchanie podvozka, drncanie, hnacie ustrojenstvo a reakcie DSG no katastrofa! Ked som videl co sa skryva pod peknu kasnou a interierom, ako sa zanedbava realna konstrukcna kvalita auta tak siel prec. Dnesna doba je o cim viac displayoch a uhloprieckach, kadejakych funkciach ale zabuda sa na samotne auto ako take...

jedei105
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16.02.2018 19:57
Bydlisko: Bratislava

Re: Drncanie spod auta

Príspevok od používateľa jedei105 »

ja som dolieval po 10000 od vymeny 0.5L. Ja by som ho tiez kludne predal ale na novu mazdu 34000 nemam :D
B8 Variant 1.6 TDi Comfortline

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"