Zabezpecenie auta

2014 - .....
svalent
Vodič
Vodič
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 27.07.2009 08:29
Bydlisko: Banska Bystrica, SR

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa svalent »

emkejx napísal:ako si bol v BB spokojny s montazou? lebo udajne to robi niekto zmluvny kde lepia aj folie na auta. to mi pride take, no vies, chod si dat do cinskej restiky halusky.
ci si reku bol prvy s B8 v BB na montazi aspon :D ak by nahodou som isiel aj ja :P
No , robim trosku aj v automotive tak mozno by som par drobnosti ohladne postupu montaze vylepsil, ale v podstate namontovane je to korektne a nakonfigurovane funkcne. A ano - robia asi primarne folie, ale nemyslim žeby mali problem zvladnut B8 (aj ked teda moja bola bezpečne prva /bol som tam cely cas pocas montaze/) ale aj od toho su manualy, takze nemyslim zeby bol problem s odbornostou.
= Myslim , ze mozem odporucit.

misoR
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 416
Dátum registrácie: 05.02.2013 23:00

Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa misoR »

Hm, ved ten ovládač ma podla môjho osobného názoru dosah ako mávali niektoré magicar ci keetec ovládače, takže dosť veľký (v nezastavanom priestore fakt niekoľko 100m, avšak osobne nemám ovládač, neviem potvrdiť). A takisto tieto ovládače pipali pri narušení. Princíp bude podľa mňa podobný.

Bluetooth ma funkcie ako sa píše v príspevku nado mnou.

Ps - mne to montovali tiež vo firme, ktorá lepí aj fólie :D ale zároveň robia aj elektriku - alarmy, anti radary, sound generátory a podobne (Prešov)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Gilmour
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.11.2019 13:18

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa Gilmour »

Zdravím,
vedel by niekto poradiť ako zapojiť Pandoru Light Pro na Passat B8.
Pozeral som návod na VW Tiguan, ktorý sem dával Svalent.
https://ulozto.sk/!Ul1u2Sywx2dz/pandora ... -01-30-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

1. Zapojenie CAN
Pandora X4/3 pin, CAN1-H (oranžová/biela) .............. CAN-H (oranžová/zelená) vedie cez prestupovú manžetu na Ľ dvere
Pandora X4/11 pin, CAN1-L (oranžová/čiera) .............. CAN-L (oranžová/hnedá) vedie cez prestupovú manžetu na Ľ dvere
CAN-y nie sú na modrej svorkovnici ako je v návode na VW Tiguan.
2. Správa alarmov
???
3. Napájanie
Pandora X4/16 pin, + 12V (červená) .......... + 12 V (červená/žltá) poistka F26, SC26, 30 A; BCM-A pin 1
Pandora X4/8 pin – 12 V (čierna) .............. – 12 V (hnedá)
4. Tlačidlo štart/stop
???
Relé by malo zopínať štartovanie, pri splnení dvoch podmienok, zopnutý brzdový pedál a zopnuté tlačidlo štart/stop (fialová, fialová/červená, hnedá).
5. Bypass ovládania Keyless
Pomocou modulu DI-04 by nemal byť problém.
6. Imobilizér
???
7. Diaľkový štart
??? X7.
Prílohy
Schéma.jpg
RMD-5M.jpg

Používateľov profilový obrázok
fb_stefan3
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.11.2020 18:21

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa fb_stefan3 »

Ja mám Pandora Smart Pro a som max spokojný. Chcel som predtým VAM, ale tá krabička ma odradila. Ak mám keyless, tak sa nebudem ondiať a niečo ešte zastrkovať.
https://www.pandora-alarm.sk/pandora-smart-pro/

Využívam SIM kartu s dátami a APP - všetko cez net. Zabezpečenie si myslím, že je na veľmi vysokej úrovni. Už sa mi stalo, že som mal vybitú batériu v tokene a vypískavala mi tam prístrojovka ako o dušu. Neposlúchol som ak mi prišla info, aby som vymenil batériu v tokene. Má to ešte pár múch, napr. neviete odomknúť cez token ak sa vozidlo uzamkne kľúčom. Darmo, B8 má vraj už veľmi dobré zabezpečenie samo o sebe.

Inak niekto tu spomínal, že Pandoru prekonali. Stále tým hackerom ale chýbal originálny kľúč, ten by museli okopírovať, resp. auto odtiahnuť, alebo sa mýlim?
VW Passat B8 Highline DSG

fb_mato2
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08.12.2020 17:31

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa fb_mato2 »


kwaso
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20.09.2020 22:42
Bydlisko: Púchov

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa kwaso »

Tak som si nechal poslať CP na Pandoru Light PRO s diaľkovým štartom a Pandora Smart PRO s diaľkovým štartom. Ceny uviedli ako sú na nete a cena je konečná materiál + práca. Rozmýšľal som nad diaľkovým štartom pretože nemám nezávislé kúrenie, len ma trocha znervózňuje že pre Passat B8 a diaľkový štart je potrebné nechať jeden kľúč v aute. Planžetu síce vyberú ale aj tak. Vraj sa to bez toho nedá urobiť pri novších modeloch. Má niekto skúsenosť s týmto?
VW Passat Variant B8 Highline, 2,0 tdi - 140kW, DSG,

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa frflos »

...naco ti je dialkovy start, ked motor sa v zime aj tak nezohreje a ani nie je dobre pre motor aby hrkal studeny na mieste. Neviem, no 🤔
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

kwaso
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20.09.2020 22:42
Bydlisko: Púchov

Re: Zabezpecenie auta

Príspevok od používateľa kwaso »

Tak uvažujem nad tým pre vychladenie prípadne vyhriatie interiéru pred jazdou hlavne kvôli deťom. je mi jasne že nezávislé kúrenie to nenahradí ale aspoň niečo. Bola to otázka či niekto náhodou nemá skúsenosti ako to funguje.
VW Passat Variant B8 Highline, 2,0 tdi - 140kW, DSG,

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"