Passat B8 skusenosti

2014 - .....
Miro7
Vodič
Vodič
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.02.2016 21:05
Bydlisko: Popradnate

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa Miro7 »

Lookisvk napísal:150 cena normalna nema tam co viac stat... Este by som povedal ze premrstena :D
Za taku cenu beriem :D

Miro7
Vodič
Vodič
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.02.2016 21:05
Bydlisko: Popradnate

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa Miro7 »

ricardo napísal:
Stanley649 napísal:Pred pár dňami som absolvoval prehliadku pri 30tisíc km s mojim passatom menili mi olej a olejový filter,ostatné filtre sa menia až pri 60 000km,výrobca neodporúča zdá sami to divné pre istotu si vymením vzduchový a pelový sám doma,palivový asi nebudem .Robili tiež všelijaké kontroly svetlometov atď dolievali ostrekovače a také blbosti cena ma vyšla na presne 142eur ale pozor je tam zľava(zamestnanec VW).

Pri 60tisíc sa treba pripraviť na poriadnu pálku kedže chceš dsg budú meniť olej ak chces 4 motion takisto olej v haldexe.

A poviem ti že superb bude úplne to isté na servise neušetrííííš kedže to je dá sa povedať to isté auto

Vymena oleja v DSG pri 60tis.? Uz to teda neriesia ako dozivotnu napln?
Nikdy sa v DSG napln neriešila ako doživotna!Je to čo 60tisic ale interval by som skratil na 30tisic.Nestoji to vela (samozrejme nie autorizak) a určite sa prevodovke pomože.Mysliš manual tam je "doživotna" ale tam by som vymenil po 150tisic.Všetko starne aj olej a pre dobry pocit dat novy.Jedine original!

dano.javor
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 29.10.2012 11:34
Bydlisko: Poprad

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa dano.javor »

dovoľte mi vrátiť sa k mojej skúsenosti s búchaním zadnej nápravy, kúpil som zimné pneu 17", rovnaký rozmer ako mám letné, búchanie neprestalo, trochu sa znížil hluk od kolies. Trochu pomohlo aj pri tých letných spustiť tlak na 2,3bar. Keď som zobral auto z predajne bolo tam 2,6. Myslíte že by som mohol bezpečne jazdiť aj na 2,1bar? Možno by to bolo ešte o trochu pohodlnejšie.
Passat Variant b8 2,0 TDI CRLB

Používateľov profilový obrázok
ricardo
Vodič
Vodič
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 26.10.2009 11:12

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa ricardo »

dano.javor napísal:dovoľte mi vrátiť sa k mojej skúsenosti s búchaním zadnej nápravy, kúpil som zimné pneu 17", rovnaký rozmer ako mám letné, búchanie neprestalo, trochu sa znížil hluk od kolies. Trochu pomohlo aj pri tých letných spustiť tlak na 2,3bar. Keď som zobral auto z predajne bolo tam 2,6. Myslíte že by som mohol bezpečne jazdiť aj na 2,1bar? Možno by to bolo ešte o trochu pohodlnejšie.

Ked auto stoji, bucha nieco? Pravdepodobne nie, tak odporucam radsej nejazdit, nech zadna naprava nebucha... neber to v zlom, ale podfukovat pneu len z dovodu aby to "nebuchalo", je hlupost. Treba fukat na tlak aky odporuca vyrobca a nevymyslat. Ak sa ti zda auto na 17" kolesach tvrde, kup si teda 16", no pokial je problem v zadnej naprave, odporucam ist do servisu.

Don
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 01.04.2017 19:43
Bydlisko: Metropola východu

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa Don »

dano.javor napísal:dovoľte mi vrátiť sa k mojej skúsenosti s búchaním zadnej nápravy, kúpil som zimné pneu 17", rovnaký rozmer ako mám letné, búchanie neprestalo, trochu sa znížil hluk od kolies. Trochu pomohlo aj pri tých letných spustiť tlak na 2,3bar. Keď som zobral auto z predajne bolo tam 2,6. Myslíte že by som mohol bezpečne jazdiť aj na 2,1bar? Možno by to bolo ešte o trochu pohodlnejšie.
odporucam uplne sfuknut pneumatiku, vtedy docielis to co hladas... Ako ja neviem, ale vacsinou ked je nieco zle tak sa tomu treba asi povenovat ci ako? To mas ako keby ti prefukovalo cez okno ale ty zapnes silnejsie radiator... Co tym vyriesis? Nic len to nechas na "horsie casy". Daj to dakomu, kto ti bude vediet tento problem vyriesit a hotovo. Ci lepsie je cakat kym sa vysomari daco horsie a budes potom cvakat x-krat viac lebo si bol "lenivy" toto poriesit? Aky tam mas rozmer pneu? Ved na tie B8 sa davaju aj take balony na 17" disk ze to tvrde byt nemoze... A pochybujem ze je to auto tvrdsie o hodne oproti b7cke :roll:
VW Passat B7 Variant 2011 CFFB

dano.javor
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 29.10.2012 11:34
Bydlisko: Poprad

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa dano.javor »

Samozrejme že som to riešil s predajcom, vyjadrenie:
"Vyrobca neeviduje ziadnu takuto casto opakujucu sa reklamaciu tohto typu zvuku.
Je pravda ze tieto typy vozidiel maju zvyseny hluk od zadnej napravy"
No ďakujem. A keby to nebúchalo, tak tu o tom nepíšem, jazdím. Nemyslím si že sa jedná o chybu môjho auta ale o jeho vlastnosť, preto mi to dealer riešiť nebude. Ani nikto iný, lebo očividne je dnes móda nízkoprofilová a okrem mňa toto búchanie nikomu nevadí. Som si myslel že sa tu na fóre nájde aspoň jeden, no smola ..., tak ďakujem za rady typu sfúknuť a nejazdiť, konečne budem kľudne spať.
Passat Variant b8 2,0 TDI CRLB

Používateľov profilový obrázok
georgy04
Pilot
Pilot
Príspevky: 727
Dátum registrácie: 06.03.2012 19:15
Bydlisko: Humenné

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa georgy04 »

skus buchot viac specifikovat, pripadne sa previest na rovnakom aute ci to rovnako bucha aj tam, lebo ja nemam pocit, ze by mi nieco od zadnej napravy buchalo

Don
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 01.04.2017 19:43
Bydlisko: Metropola východu

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa Don »

dano.javor napísal:Samozrejme že som to riešil s predajcom, vyjadrenie:
"Vyrobca neeviduje ziadnu takuto casto opakujucu sa reklamaciu tohto typu zvuku.
Je pravda ze tieto typy vozidiel maju zvyseny hluk od zadnej napravy"
No ďakujem. A keby to nebúchalo, tak tu o tom nepíšem, jazdím. Nemyslím si že sa jedná o chybu môjho auta ale o jeho vlastnosť, preto mi to dealer riešiť nebude. Ani nikto iný, lebo očividne je dnes móda nízkoprofilová a okrem mňa toto búchanie nikomu nevadí. Som si myslel že sa tu na fóre nájde aspoň jeden, no smola ..., tak ďakujem za rady typu sfúknuť a nejazdiť, konečne budem kľudne spať.
zasa nemusis to brat tak tragicky :mrgreen: len proste mi prislo vtipne robit nieco taketo ako si pisal, ze podhustit pneumatiku. :wink:
VW Passat B7 Variant 2011 CFFB

dano.javor
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 29.10.2012 11:34
Bydlisko: Poprad

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa dano.javor »

Už to neriešim, previezol som sa na passate s DCC v režime comfort. Bez DCC je to bullshit proste. Nedá sa s tým nič urobiť. Už by som passat bez DCC nekupoval. Moja skúsenosť.
Passat Variant b8 2,0 TDI CRLB

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Passat B8 skusenosti

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Aj kolegova zena dostala firemny passat novy a mlati to od zadnej napravy. Uz to bolo 100 krat v servise a nikdy na nic neprisli :D

Odoslané z WAS-LX1 pomocou Tapatalku
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"