1.8 TSI passat B8

2014 - .....
Napísať odpoveď
caby1
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22.01.2009 16:04
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

1.8 TSI passat B8

Príspevok od používateľa caby1 »

Caute,
rozmyslam o kupe novej B8, mal som pozicanu predvadzacku s motorom 2.0 TDI 110 KW - no motor ma priliz neoslovil. Chcel som skusit tu 1.8 ale nikde v okoli Kosic nemaju predvadzacie s tymto motorom :roll:
Nema niekto osobne skusenosti?
Zaujima ma hlavne pruznost motora/priemerna spotreba
Dakujem.

Používateľov profilový obrázok
DEDO1
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2512
Dátum registrácie: 05.05.2010 17:42
Bydlisko: ZA

Re: 1.8 TSI passat B8

Príspevok od používateľa DEDO1 »

Cauko...presne tento mam :) Od nova a najazdene uz 40 000 tak kludne sa pytaj a ak by si bol v Ziline aj povozim :)

Spotreba dlhodoma 7,5....na plnu nadrz spravis cca 980 km

A pruzne to je dost a dokonca to ma aj pekny zvuk pri podradeni :))

A benzin v Passate B8 len tak nenajdes...staci prefiltrovat na autobazar.eu a zistis ze 98% passatov B8 v ponuke je diesel
2/2016 VW Passat Variant R-LINE Highline 1,8 TSI DSG, 235/40 R19 Verona, DCC, Dynaudio, Discover PRO, full kožka, 360° camera, adaptivne LED svetla, plašič kún :D

caby1
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22.01.2009 16:04
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.8 TSI passat B8

Príspevok od používateľa caby1 »

Presne tento problem je ze vobec nikto ich nema/nechce. Dokonca ziadna predvadzacka siroko daleko :D
A k tej spotrebe...jazdis prevazne mesto alebo mimo ?? Umna je to tak 80% mesta preto sa trochu obavam tej spotreby.
Kamos ma 1.4 TSI v oktavke novej a jazdi v meste az za 8 litrov 8O .
Dalsiu vec co riesim je automat/manual. Pri 2.0TDI ten automat nepracoval podla mojich predstav (napr. pri nahlom zrychleni hodil motor do 4500ot kde motor uz nema ziadny tah ani krutak) - proste nelogicke.
Dik za odpoved :)

Používateľov profilový obrázok
DEDO1
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2512
Dátum registrácie: 05.05.2010 17:42
Bydlisko: ZA

Re: 1.8 TSI passat B8

Príspevok od používateľa DEDO1 »

denne jazdim trasu Zilina-Cadca a spat a trosku mesto. V meste to ma spotrebu aj 9...zas fyziku neodrbes a osobne ani tych 8 po meste neverim. Co sa tyka DSG som spokojny a netusim moc o com hovoris.
Ako hovorim ak mas moznost dostat sa do Ziliny, ktorykolvek pracovny den po 16:00 sa mozeme dohodnut a povozim ta.
A hlavne mysli na to, ze treba cim skor objednat ak si rozhodnuty pre benzin lebo onedlho to budes mat aj s GPF filtrom :)
2/2016 VW Passat Variant R-LINE Highline 1,8 TSI DSG, 235/40 R19 Verona, DCC, Dynaudio, Discover PRO, full kožka, 360° camera, adaptivne LED svetla, plašič kún :D

caby1
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 22.01.2009 16:04
Bydlisko: Kosice
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.8 TSI passat B8

Príspevok od používateľa caby1 »

No super... cize preto mas taku spotrebu.. to by som mal v meste s mojim sposobom jazdy tak 9-11 litrov. Fasa budem mat dilemu teraz :D No nic diky za info... dam vediet potom ze co som nakoniec kupil :P

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: 1.8 TSI passat B8

Príspevok od používateľa lopo1 »

zas ked kupis naftu a jazdis 80% mesto cakaj ze DPFko pojdem velmo rychlo d ocasvesu praveze pri tvojom vyuziti by som nerozmyslal a isel do benzinu aj automatu... DSG prevodovka sa prisposobuje jazdnemu stylu preto sa mohlo stat ak si robil neocakavane veci tak reagovala divne

Scorpion87
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.03.2017 23:18

Re: 1.8 TSI passat B8

Príspevok od používateľa Scorpion87 »

Nazdar, ja mám 1,8 TSI automat, chodím na ňom už nejakých 4-5 mesiacov, prevažne mesto. Dlhodobú spotrebu mám 7,5l/100 km. Keď chodím čisto mesto tak sa pohybuje 8,0-8,5l/100 km. Otec má Passat B7 2,0 TDI(125kw) a porovnanie pružnosti je vlastne neporovnateľné. Ak si limitovaný rozpočtom ako ja a 2,0 benzín je pridrahý vrelo tento motor odporúčam. Ja som si dal k automatu aj športový volant s pádlami a predbiehanie keď si manuálne podraďujem dopredu ide jedna radosť :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Passat B8"